Geniální, ale... (2017) (pořad)

Pořad nic moc. Buď tam jsou osobností, jejichž jména mi nic neříkají, anebo osobnosti, které za geniální nepovažuji. Těch opravdu zajímavých je prostě málo.

Kouzelná pastelka (1964) (seriál)

Vzpomínám matně, že v dětství jsem se na to díval a nelíbilo se mi to.

Pařížské metro (2016) (TV film)

Na to jak jdou Frantíkům blbě dokumenty, co se týče technických a technologických záležitostí, tak mě tentokrát mile překvapili. Nicméně je ještě stále co vylepšovat. Trochu nasnímat více stanic a podrobněji historii a už by to pak mohlo být i na 5*.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Tak tohle se moc tedy nepovedlo. Pro mě celkem zklamání, mohlo to mít skvělé grády, to by ovšem nesměl opustit loď Ehren Kruger. Právě ten tomu dodával vždy tu správnou šťávu. Žel toho nechal, předal to jinejm a podle toho to taky tak vypadá. Těžko to pak Bay může jakkoliv dávat do kupy, když má k dispozici materiál stojící úplně za h*vno! Čili jedna * za roboty, další * za výpravu a to je asi tak všechno.

Nikita (2010) (seriál)

Mizerný seriálový remake, u kterýho vlastně ani nevím, proč se jmenuje Nikita. V základu se spíš blíží seriálu Odpadlík, kde Lamas v roli Reinse taky přijde o svou drahou polovičku a následkem toho se stává psanec, který loví psance. V případě téhle Nikity je to stejný v bledě modrým, přijde o druha a stane se psancem co loví psance - Divizi. Takže v základu opět originálnost je na pendrek. Příšerně se navíc seriál vleče, takže jsem hromadu dílů musel přeskakovat, jinak bych se z toho asi zbláznil a přesto jsem byl pořád v obraze. Často bylo i pokračování snadno předvídatelný. Jen trochu se to zlepšilo až ve čtvrté sérii, ale poslední díl byl nesmyslně překombinovaný. Výběr herců je zde až na Maggie Q taky kapitolou sama osobě. Takže to jednoduše shrnu. Dokoukat se to s přeskakováním dílů dalo, nicméně stačilo mi to opravdu jen jednou.

Smallville (2001) (seriál)

Sem tam několik mizerných dílů, nemění nic na tom, že jde stejně o nejlepší převyprávění příběhu o Supermanovi, jaký jsem kdy viděl. Přičemž zohledňuji i to, že těch přepisů nebylo zrovna málo.

Nové objevy ve starém Egyptě (2002) (seriál)

Pár drobností je tu určitě zajímavých. Nicméně dokument je hodně špatně natočený. Především nadměrným natáčením fotografií a hodně zbytečně dlouhých záběrů krajiny, která je jen z písku. K tomu všemu se navíc ty samé záběry příliš často opakují. Což dokument zbytečně prodlužuje a je to pak dosti únavný a otravný. Raději dávám přednost živým, byť třeba delším záběrům egyptských hrobů a méně záběrů písečných dun. Nakonec seriál také kazí otravný hlas Rímskýho. Za mě čistý podprůměr.

Global Metal (2007)

O něco málo zajímavější dokument o metalu, například o brazilský Sepultuře, která začínala úplně s holou prd**í, ale žvásty jako třeba, že si slepovali tužkovky na místo patron, to už bych f*ck vědět nemusel. Raději ty hudební ukázky z různých koutů světa, mohli dát delší, namísto těchto nesmyslných keců. Nebo například nejhorší moment v dokumentu, který mě pohoršil, bylo vyjádření Larse Ulricha z Metallici, zda mu nevadí, že chudí lidi z třetího světa stahují metal, pač jinou možnost prostě nemají. A on na to, že "dřív, když internet nebyl tolik rozšířený, tak mu to vadilo, ale v současnosti už to neřeší". Bodejť by to tý k*rvě komerční vadilo. Toho d*bila tam neměli vůbec dávat navíc xkrát. Od dob, co Metallica přestala hrát trash, stojí úplně za vyliž p***l. A nakonec, jako ten pitomec se sám Sam natočí celej vytlemenej na koncertu Maidenů v Iránu. Tomu tedy říkám klišovitá třešnička na dortu.

Zmije - Pilot (1994) (epizoda)

TV pilot k televiznímu seriálu, který žel nedostal další šanci. Sledoval jsem ho když jsem byl mladší a bavil mě ještě víc, než-li pilot u Knight Ridera. Žel seriál už tolik ne. Hodně mě mrzí, že nikdy nevznikl žádný remake. Úplně živě si to dokážu představit. Stačilo by jen poupravit trochu scénář do drsnější eRkový podoby a byl by z toho vynikající akční thriller. Jako hezkou vzpomínku, (kterou bych navíc stejně v těch mladších letech určitě dal) nechávám tedy 5*.

Telebazar (2003) (pořad)

Co k tomu dodat. Někdy se Izerovi scénka povedla, někdy taky ne. Ale set vtipných reklam je prostě nezapomenutelný zážitek. Škoda, že takový pořad už nikde není.