Teşkilat (2021) (seriál)

Špionážní akční seriál o tureckých vládních agentech, kteří jsou ochotni udělat vše pro svou vlast a bojovat proti nepřátelům státu - terorirstům a dalším. V seriálu se hodně dbá na rodinu, vztahy a vlastenectví - v dobrém slova smyslu, žádný fanatismus. Celý tým je sympatický. Každá série jeden velký padouch, proti kterému bojují.

Ateşböceği (2017) (seriál)

Dobrý příběh. Konečně v romcomu nezatajuje pravdu žena, ale muž. Příjemné pomalé tempo, ale nenudíte se.  17 dílů je ideální délka a nedochází k žádnému zbytečnému protahování a překombinovanosti intrik záporných postav.  Od romcomu se nečeká nadupanost jako v akčních seriálech tudíž ani nemůžu vytknout pomalejší tempo, které navozuje lehkost a příjemnost seriálu. Pořád je lepší čekat na odhalení pravdy 15- 16 dílů než třeba 30 :D Takže za mě 4,5 z 5.

Yarım Kalan Aşklar (2020) (seriál)

Je to docela zvláštní a příběh moc neměl prostor. Poslední díl byl obzlášť divný. Žurnalista Ozan je zavražděn a převtělí se do těla policisty Kadira, který je zkorumpovaný, závislý a ještě děvkař. Spolu s Ozanovo snoubenkou Elif hledá Kadir/Ozan, svého vraha a dořešuje případ, na kterém pracoval. Celý seriál stojí na hereckém výkonu Buraka Denize. Být to delší, tak to asi ani nedokoukám.

Zengin ve Yoksul (2019) (seriál)

První dva až tři díly jsem moc nevěděla. Příběh mě spíš rozčiloval, kvůli plánu pomsty Karana a Aysel a jejich využití Aleyny. Ale pak mě příběh vtáhl. Od 5. dílu jsem si to už užívala. Aleyny mi bylo líto dokud se nedozvěděla pravdu. Charaktery nejsou černobílé. I hlavní hrdinové mohou udělat špatnou věc.

Láska beze slov (2016) (seriál)

Nemůžu si pomoct a hrozně mě baví a směji se, jak tu jsou všichni herci a herečky mladý ucha, oproti současnosti. Ale je to pěkný.

Kazara Aşk (2021) (seriál)

Asi na mě dost ztřeštěné. A vtipy mi nepřijdou vtipné. Ano, nějaké takové seriály už jsem sledovala, ale tady mě bohužel hlavní představitelé nějak nenadchli. Umit je mnohem lepší v dramatu než komedii.

Şahane Damat (2016) (seriál)

Krátký romcom, nic není natahováno. Mezi hlavními představiteli nedochází k nedorozumnění ani lžím a zatajováním - což je příjemná změna.

Vuslat (2019) (seriál)

Asi bych u recenze začala tím, že to není klasické romantické drama. Je to mysteriózní drama s mystickými prvky. Seriál vyžaduje od diváka soustředění a trpělivost, protože většinu času sledování budete zmatení. Pokud nevíte, co za hru se objevuje v seriálu, tak je to Satranc-i-urefa z dávných dob, která sloužila i jako taková studnice moudrostí a při hledání spirituální cesty člověka. U seriálu je dobré sledovat s dobrým překladem. Mnoho mouder k zamyšlení, která vypráví Salih. Tempo je pomalejší, pro někoho možná příliš, že ztratí zájem sledovat. Mysteriózní část příběhu se pořádně začíná prolínat až od 14. dílu a hledání tajemství z minulosti pak trvá celou druhou sérii. V seriálu je mnoho vedlejších postav, které dostávají svůj prostor pro příběh. Dobře psaný a unikátní scénář. Upřímně to nedokáži přirovnat k ničemu, co jsem doposud viděla a to právě díky doplnění o tajuplnou část při hraní "šachů" a vyprávění o lidských pocitech a emocích.

Křehká láska (2021) (seriál)

První díl slibuje něco, co je od druhého dílů úplně zničeno, což je škoda, protože ten nápad mohl mít velký potenciál a přijde mi nevyužitý. Děj je slabý, zdlouhavý a vedlejší postavy příběh nedoplňují. Storno tohoto seriálu není vůbec překvapením. Každopádně i tak asi za shlédnutí stojí. Nejlepší je první a poslední epizoda.