Daleká cesta (1948)

Depresivní film, který nahání hrůzu přináší neobvyklý obraz koncentračního tábora.

Zloději kol (1948)

Ukázka života v bídě, kdy záleží i na takové zdánlivé maičkosti, jako na kole. Při vzpomínce na dílo zamrazí.

Zázrak v Miláně (1951)

Na takový film se nedá koukat ani jako na pohádku, prostě je to kýč!!!

Mickey a kouzelné fazole (1947)

Musím říct, že toto byla moje nejoblíbenější pohádka, na kterou jsem se dívala z VHS, když jsem byla nemocná. Skvělá animace, bezvadná hudba a vtipnost filmu tvoří ucelený dokonalý film, který bych se nebála pustit dětem!

Ukradené polibky (1968)

Jako pokračování života malého chlapce, kterého nikdo nemá rád, je to moc pěkná podívaná. Nová vlna se už odvlňuje a sám film nese jakousi křeč - nic se ve filmu neděje, neplyne z něj žádná zásadní myšlenka a sám film se bojí, jestli uspěje, když divákům Nová vlna zestárla...

Kabinet doktora Caligariho (1920)

No je to zásadní psychodílo. Jen mezititulky jsou moc dlouhé a tak to působí zdlouhavě. - v roce 2015 jsem to viděla znovu s jinou muzikou a musím říct, že dílo dostalo nový rozměr.

Hovory o lásce (1964)

Až mi je hamba takového velikána tak kriticky hodnotit, ale vážně mi ten film přišel naprosto amatérský a o ničem - celý den chodit s kamerou a ptát se Italů na názor týkající se sexu, jako Pasoliniho terapie pro jeho smíření s jeho homosexualitou, mě naprosto nudilo. Asi v té době v Itálii byl ten film bomba...

Život nebo něco takového (2002)

Ale nebylo to špatný - takovýhle relaxační filmy na nedělní odpoledne jsou užitečnější, než nějaká superumělecká tvorba, která vám nedá spát, pokud chcete vypnout.

Zvláštní dny (1995)

Zajímavé sci-fi, zajímavější, že režisérem je žena ;-) Skvělý nápad, dobré herecké výkony a celkově dobře promyšlený film, jen jsem odhadovala, ze musi být s roku nebreč, překvapilo mě, že 95 :) Bohužel na filmech z budoucnosti mi vadí, že na ně koukám v ještě vzdálenější budoucnosti a směju se tomu, jak si filmaři představovali rok 99 ;-)

Scény z manželského života (1973)

FUJ!!! Hnusnej nechutnej nejodpornější film, jaký jsem kdy viděla! No je tohle možný vůbec?! Půl filmu jsem probrečela a druhou půlku jsem se držela, abych vzteky nepukla. No jak může být někdo tak odporným skunkem a udělat něco takového! Odpověď je děsivá: takových lidí je spousta a takové věci se dějí denně. Jsem asi fakt citlivka, ale leckterý horor "podle skutečné události" mi nepřijde tak příšerný a děsivý, jako tyhle "scény" z manželského života. FUJ!!!!