Deník Dity P. (2013) (pořad)

Jedna hvězda za režiséra a kameru (i když víme, že z bláta zlatou cihlu neuplácáš), snaží se maximálně, ale zbytek (zmiňované food-porno, žádný scénář, "lidová" mluva) to holt prohrává na celé čáře. Ondříček může být mistr největší, ale víc jak jednu hvězdu z toho nevykřeše. (Proč do toho vlastně šel?) Spojme oblíbený formát pořadu (jakékoli vaření), s rádobynostalgickým vzpomínáním na babičku z pohledu dnešní uspěchané a nezdravé doby, odleskem slávy Bridget Jones (oplácaná, sama a bezdětná) se sebechválou (tenhle recept je nejlepší - pořád dokola), a máme pořad s jistou sledovaností a nejistou kvalitou. No comment: "Jedna z kapitol Deníku Dity P. má název Jídlo po sexu. Snažila se přijít na to jaké jídlo je typické jídlo po sexu pro Čechy. Na žádné konkrétní však nepřišla a tak alespoň vybrala recepty na jídla, která jsou sexy sama o sobě." A tak nějak mi přijde postavený celý seriál.

Světová válka Z (2013)

Nepříliš komplikovaný děj v luxusním obalu. Světovost krize podtrhuje nemožnost úniku, trikově od detailu po celky měst ve válce perfektní. Ke konci mi to přišlo kapku dlouhé, ale na to, že je to v poslední době už tísící zombický film, se více než zadařilo.

Liebe ist nur ein Wort (1971)

Pro mne se Liebe ist nur ein Wort prostě zfilmovat nedá. Kniha mi více než vyrazila dech, po přečtení jsem ji sklesle zavřel se slovy "Liebe ist nur ein Wort "... Možná se na nějakou adaptaci podívám, ale budu na to koukat jako na úplně jinou věc..

Sherlock Holmes a doktor Watson: Seznámení (1979) (TV film)

První díl výborného sherlockovského seriálu. Holmes je vtipný, geniální s lehkostí i svými vrtochy, Watson zdatně sekunduje přesně dle své role. Ač ruský seriál, jeden by málem přísahal, že je to Británie. Jako punc kvality pak působí podobizna Vasilije Livanova vystavená v Muzeu Sherlocka Holmese, coby podobizna nejlepšího představitele této literární postavy. (viz zajímavosti)

Sherlock Holmes Baffled (1900)

Pět let po první neveřejné projekci filmu vůbec tu máme Sherlocka a ještě k tomu pro tehdejšího diváka výtečný stop-trik. Tvůrci ukázali, že převezou i génia Holmese. Povedená miniaturka.

Godzilla (1998)

Efekty nás baví! Jako hit osmdesátek dobré. Jako film o jediný rok starší než Matrix je to k pláči. Reno, Broderick... co jim slíbili, že takové role vzali?

Šinsengumi! (2004) (seriál)

Seriál o vzniku policejní jednotky šinsengumi sleduje osud Kondo Isamiho a jeho přátel. Při sledování jsem měl pocit, že je natočen tak před třiceti lety, ale o zábavu je postaráno. Sympatické je, že o vzniku jednotky se začínáme dozvídat až někdy kolem desátého dílu, a autoři mají čas rozvinout osudy jednotlivých postav.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Tenhle film překvapil. Nečekal jsem nic duchaplného a hodlal jsem si užít jen akci a efekty. Překvapení přišlo, když jsem po první polovině filmu přišel na to, že právě vypínám přehrávač, protože to fakt nestojí za takovou ztrátu času. Hvězdy jsem chtěl dát dvě - jednu za pokus a druhou alespoň za ty efekty, ale ve filmu je takových momentů, kdy si říkám "hvězda dolu", že můžou bát rádi za tu jednu.. :)

Protiúder (2002)

Čekal jsem prohru, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Arnie, jak se zdá, v sobě ještě něco má, a to jak herecky, tak fyzicky. Pokud jde o béčkové filmy, tak tohle je klasická žánrovka, protoyp udatného amerického hasiče jde systematicky za svou pomstou, ale jako správný gůdgáj vlastně v rámci možností trošku pochybuje, objeví se femme fatale, aby nakonec, za doprovodu vojenské trubky a televizních hlasatelů vypočítávajících Brewerovy právě udělené nejvyšší možné pocty a vyznamenání, hrdina skromně odchází stran všech novinářských objektivů. Tempo tak říkajíc oldschoolové, žádné dechberoucí a očispalující CGI akční scény, naopak občas (peřeje, velké finále,..) je vidět klíčování, ale to vůbec nevadí, právě naopak. Čtyři hvězdičky jsou moc, tři zas málo.