Strašáci (1971)

Naprosto exelentní výkon Dustina Hoffmana který drží celý tenhle film na svých bedrech.Film si buduje pomalu svoji atmosféru která v závěru vygraduje do pekelných otáček!!! Super thriler!!!

Kanibalové 2 (1978)

Narovinu,nebít opravdu velmi půvabné ceny toho dvd v krásném papírovém obalu velmi bych uvažoval o tom zda tohle chci mít doma.. Avšak pro mě jako milovníka cannibal filmů j tohle jasná koupě... Po přečtení recenzí na csfd... jsem čekal hloupaou slátaninku jako Canibal Ferox který prakticky vyvrcholí tím že Zora Kesllerová ukáže kozy a hotovo.-). Mountain of theCannibal God je ale jiný.. Není to vůbec v tomhle žánru špatný film!!! Je zde plno záběrů na přírodu a hlavně navzájem se požírající zvěř,z toho některé jsou natočeny opravdu zručně.. opička se snaží vyprostit hlavu z tlamy jěštěra... Některé scény v tomhle filmu působí sice opravdu směšně např. cestovatelům je vysloven ortel smrti a místí domorodka jde a stimuluje si vagínu(masturbace) která je natočena )opravdu spíše jako z pornofilmu.Některé se snaží (pro mě neúspěšně ) extrémě šokovat Kannibal soulouží s prasetem.. tahle scéna působí vyloženě směšně.. Ale jinak se Kannibalové 2 (blbý český název) přesně drží základních atribut tohoto subžánru.. Ten kdo od tohodle čeká originalitu a realističnost kanibalů bude sklamán.. Ten kdo však vyděl jiné kousky cannibal filmů (již zminovaný Cannibal ferox) tak ví že jsou daleko horší kousky.. A hlavně když v tv dávají s prominutím sr---- jako Sexi pistols přítelkyně nemá čas je tohle super volba!!!!

Poslední dům nalevo (1972)

Vřískot,Noční můra v Elm Street,Shocker tyto filmy Wese Gravena ukazůjí nadpřirozené monstra které děsí (či spíše měly by děsit) právě tím že to co vydíme není lidské) avšak právě tento režisér v svém debutu dokázal že největší zlo způsobí člověk druhému člověku,že za krásnou vyzáží se může skrývat zkažené jádro.David Hess tu předvádí další strhující výkon.Last House on the Left zvnáší i poměrně zajímavou otázku, má rodič právo strestat toho kdo je odpovědný za smrt jeho dítěte? S přibívajícími minutami tenhle snímek nabírá na tempu a to je při konci doslova pekelné... závěrečné zůčtování v domě rodičů mrtvé dívky je natočeno tak že nevíte do poslední chvíle jak to dopadne..závěrečná scéna v bazénu by mohla být o neco propracovanější ale to je jediná vec kterou bych mohl tomuhle filmu vytknout... je tu zajímavá hudba která zdánlivě nezapadá do příběhu a jak jsem už psal vynikající David Hess........ Tenhle film je tak hrůzný proto že vše co je zde vyobrazeno se vlastně může stát... hlavní ¨¨strašidla¨¨ jsou zde normální lidé jako já nebo vy.Narovinu možnost že potkáte Freddyho Kruggera je mizivá, ale možnost že narazíte na člověka který to nemá v hlavě tak úplně v pořádku je daloko větší.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Tak tohle je absolutní řežba!!!! Kuli tomuhle filmu jsem přehodnotil názor na režiséra Tobe Hopera (doposud jsem měl čest s jeho filmy jako:Krokodýl,Děs prádelně,či Kult HRŮZY) ale to Texas Chain Saw Massacre mě fakt uplně překvapil a složil na lopakty.Tenhle snímek nešetří skutečne nikoho.Scéna kdy vyjde dívka s kamarádem na invalidním vozíku na procházku kolem,kde právě čeká schovaný Leatherface a místo toho aby naháněl krásnou dívku( jak je to vzikem v novodobých (pro někoho) hororech tipu Vřískot atd.. ) zpracuje pilou ubožáka na kolečkovém křesle... takových příkladů bych mohl uvádět plno.. Každému nadšenci do podobních filmů doporučuji...... je to BOMBA

Thriller - drsný film (1973)

Po celotýdením znudění z trapných TV pořadů jsem se rozhodl pro zahnání nudy dvdčkem s půvabným názvem Thriller-en grym film, ke kterému jsem se jak jinak dostal díky jedné zpřízněné duši,které tímto děkuji.Po zjištění že v režisérově vlasti ve které film natáčel je dodnes tohle dílo ostudou,nebo že quentinovy tarantinovy sloužil jako hlavní inspirační zdroj pro jeho kill bill (podobnosti tu jsou (Daryl Hannah zde má též pásku přez oko stejně jako Christina Lindberg právě v thrilleru),vypíchnutí oka skutečné (mrtvé) ženě,znásilnění,pomsta,soulože které jsou velmi názorné.. (režisér zde použil skutečné záběry sexu z dobových pornofilmů).Tohle všechno mě na film neskutečně navnadilo a já začal očekávat nemožné. Nakonec vše co jsem od tohodle filmu chtěl jsem dostal a jěště hromadu věcí navíc.Tohle patří mezi to nejlepší co jsem kdy vyděl a jasnej SUPER KULT.Teda samozřejmě to není podívaná pro ty co si při hostelu a podobných amerických hororech zakrývají oči.Všem fandům tohodle subžánru explodahtion filmů doporučuju!!! Já osobně doufám že uvidím další kousek od Bo Arne Vibenia (Breaking Point). Je mi jasný že tak jak to cítím já to má málokdo.. pro ty kterým tento žánr nic neříká budou Thriller vnímat spíše jako snůžku brutálních scén většinou se silně sexuálním podtextem.No nechám na každém z Vás.. ale pro mě je to jak již jsem psal SUPER KULT ,který mě dokonale vytrhl z ted již sváteční nudy..

Kanibalové: Začátek (2003)

Tak tímhle filmem mě Bruno Mathei alias Vincent Dawn úplně dostal! V našich končinách né moc známý film který rozhodně stojí za to si sehnat,děj je prostý krachující telvizní společnost vyšle tým do jungle natáčet zdejší domorodce kteří údajně praktikují kanibalismus.Příběh dokonale kopíruj dějovou linku Cannibal Holocaustu,tudíš se jedná spíše o jeho remake.Je tu všechno co má správnej film o kanibalech obsahovat plno velmi dobrého gore,zabití jěštěra. Zapálení vesnice,znásilnění mladé domorodé dívky skupinou reportérů,následné její nalezení na kůlu... tohle opravdu hodně zavání nesmrtelnou klasikou C.H., ale jak jsem psal jde spíše o remake (2. název C. H. BENIGNING) a musím jěště napsat že velmi povodený... Tenhle kousek by se dal brát jako první vlaštovka před rokem 2009 kdy by pán bůh zaplat měli vyjít Cannibals Rugera Deodata snad do kin! a i jako první vlaštovka k oživené tohoto zatím boužel a pro mě naprosto neprávem skomírajícího žánru!Navíc jedna reportérka je opravdu moc krásná!

Ta paidia tou Diavolou (1976)

Když se tenhle film ke mě náhodou dostal (díky jedné spřízněné duši :-) ) bál jsem se že uvidím naprosto tuctový horor,který děsil tak možná v době vzniku,po jeho zhlédnutí jsem však byl mile překvapen.Děj filmu je opravdu prostý muž a žena přijíždějí na Řecký ostrov,na kterém zabíjí perverzní lidi(nezapomenutelná scéna nahánění homosexuála po měste s mačetou).Tenhle film má také řadu opravdu vtipných a nezapomenutelných dialogů ¨¨Já jsem starší jsem taky moudřejší uděláme to co říkám jᨨ V snímku se odehraje (pro někoho) šokujících scén např.sex s kozou,piss,fůra znásilnění a vražd.Asi dvacet minut před koncem bych dal průměrné hodnocení,ale pronásledování hlavních hrdinů policií a jejich následné uschování u ¨neviného¨¨ pasáčka ovcí skutečně stálo za to a utvrdilo mě že tenhle film si zaslouží max.počet bodů.Mezi další plus řadím pěknou romantickou hudbu a hlavně to že režisér Nico Mastorakis přesně vědel že cenzoři jsou tak mimořádně vypatlaní,že stačí kolikrát natočit film plný perverze atd. cenzoři maximálně šokovaní o něm napíšou do novin,film se zakáže v mnoha zemích,stane se z něj kult tudíž ho každý bude chtít vydět... Kdybich měl nějak sjednotit dojmy z tohoto filmu rozhodně to není film s nějak extra drsnými zaběry ba naopak řekl bych řekl že režisér mohl jěště přitvrdit(PS.VYDĚL JSEM UNCUT (NEVYSTŘÍHANOU)VERZI) ,ale na datum zvniku je Island of Death neuvěřitelně sveží a stále skvělá explodathion zábava pro fandu hororů.

Autostop (1977)

Tenhle film mě dokonale dostal.V očekávání klasicky vystaveného thrilleru 2 hodný manželé, a strašně zlej hajzlík (stvárněný vynikajícím Davidem Hessem) Už v prvních minutách totiž Auotoatop rosso sangue přesvědčí o tom že se rozhodně nechce vydat cestou klasických,prakticky vždy totožnžch thrilerů.Manželé totiž nejsou ukázkový pár,ze začátku sledujeme (též vynikajícího) Franca Nera jak se násilým zmocní své ženy.Jenže tak že divák neví jestly se to té ženě líbý nebo nechce mít problémy se svým vznětlivým mužem.Scéna je (ostatně jako celý film) podpořena naprosto skvělou hudbou skladatele který se ujmul hudby i k filmý jako Once Upon a Time in America,Once upon a Time in West,Dravci a vrabci ...atd..atd.. každý jistě ví o kom že je to řeč,ale zpátky k filmu. Děj každou chvíly nabírá na stále drsnějších obrátkách a fyzický i psychický teror je stále větší a větší.Zjistíme že i hlavní záporák má své problémy a starosti s tím že má v kufříku balík peněz a za zády svoje kumpány,kteří jsou snad jěšte větší šmejdi než sám David Hess.Závěr filmu pak ale největšího hajzla ukáže v plné parádě a mě tím utvrdil v tom že tohle patří mezi největší skovsty které doma mám a kdyby to šlo tak bych Autostopu dal snad 10 hvězd!

Haf! (1989) (seriál)

Prostě Hafík :-)

Poslední kanibalové (1977)

Po mém absolutním nadšení s filmem cannibal holocaust,jsem se rozhodl urychleně pro sehnání dalšího titulu s caibalskou temátikou,boužel jsem měl tu ¨¨čest¨¨ a narazil jsem na filmy jako Cannibal Ferox,Zombi Holocaust atd.. moje nadšení pro tento žánr začalo nepatrně opadávat.Avšak narazil jsem naštestí na flm Poslední kanibalové(Junge Holocaust) a od režiséra nejslavnějšího a nejlepšího filmu v tomto žánru Rugera Deodata (C.H.) Ten kdo by od tohoto filmu čekal styl vyprávění Kanibalů bude zřejmě trochu sklamán.Děj je vypávěn filmovým spůsobem čily jak jsem psal kdo se těší že ve filmu budou podobně laděné scény jako v C.H. bude mírně sklamán.Avšak některé scény mohou být pro některé jedince opět na hranici únosnosti (ulovení následné zabití krokodýla se opravdu vyrovná často diskutované scéně masakr želvy ) Kdybich měl klady a zápory tohoto filmu oběktivně zhodnotit tak není to film který Cannibal Holocaust předčí, avšak je to film který se řadí přesně za něj a i to je sakra dost.Obzlášt uvážíme kvalitu snímků jako Cannibal Ferox. Rugero Deodato opět nesklamal a jde vydět že ví jak natočit kvalitní film.