Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Že by šel z těchto super detektivů nějaký strach, to teda ne. Asi nejlíp tam hraje Frej, ale Stropnický, Taclík nebo Novotný, no ti jsou spíše k smíchu. Je fakt, že jsem neviděl moc dílů, ale nepředpokládám, že jsem měl prostě smůlu a viděl ty nejhorší díly. Tempo bylo příšerně pomalé, detektivové jak nějací amatéři, o dramatických okamžicích nemůže být ani řeč. A všemu vévodí Stropnický, zejména když se snaží být zlej šéf. To takový Töpfer v Humoreskách, to se nedá srovnávat. 30%

Šílený Max (1979)

No, to teda nevím co je na tom kultovního. Přijde mi to jako mírně podprůměrná akční sranda, teda trošku brutálnější. Nejvíc mě pobavily dvě věci - mladičký Mel Gibson a scéna s buď zemři nebo si uřízni nohy. A já myslel, že to vymyslel James Wan v Saw. I když tam to bylo takový mrazivější. 50%

Mechanik zabiják (2011)

Řekl bych typická Stathamovka. Jason svou úlohu zvládá v pohodě, ale bohužel ostatní postavy (vyjma Sutherlanda, ale ten se na plátně moc neohřeje) jsou nezáživné, ať už je to chybou herců či scénáře. Za prvé, chybí tu pořádné emoce. Čekal jsem, že syn bude žadonit o pomstu a bude doslova otravovat život zabijákovi samotáři, ale nic takového jsem neviděl. Za druhé jsem čekal, že režisér trošku psychologicky rozebere postavu Stathama a jeho vnitřní rozpoložení, kdy neví jestli má poslouchat mozek nebo srdce. A za třetí, ten konec byl tak totálně průhledný, že to prostě hraničí s totálním amatérismem. Celkově se na to sice dá koukat, není to taková blbost jako Zastav a nepřežiješ, ale žádná sláva to není. 40%

Třináctka (2003)

Tak nevím, možná že se nějaký holky fakt chovají takhle, ale přišlo mi to místy opravdu přehnaný. Evan Rachel Wood mám rád a tady už v 16 letech ukázala talent, ale jinak mě tenhle příběh moc nezaujal. Co mě teda pobavilo, když si nevlastní matka Evie najednou všimla, že s její dcerkou není vše v pořádku a hodila to na Tracy, přitom ona sama v každým záběru vypadala jako permanentně zfetovaná. A dobrý taky bylo, že z piercingu v břiše se dělala větší tragédie než z alkoholu nebo drog. S třináctkama v pubertě je asi opravdu těžko k vydržení, ale takhle extrémní mi to teda nepřijde, možná tak v 15 v 16. 50%

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

Není to úplně super, ale není to ani úplně špatný, takový čistý průměr. Patinkin mi v hlavní roli přijde takový dřevěný, ten chirurg mu šel určitě lépe, ostatní postavy jsou taky takové nemastné neslané, snad jen Shemar Moore předvádí cosi jako herecké umění. Nicméně jednotlivé detektivní příběhy nenudí, prostě takový běžný detektivní tv seriál. 50%

Maffiósso (1998)

Pro mě jako skalního fanouška Kmotra a dalších legendárních mafiánských fláků celkem zajímavá podívaná, ale že bych se za břicho popadal, to teda ani náhodou. Ale zase narozdíl od jiných parodií, Mafioso nesklouzává do nechutností, což je vlastně třeba brát také jako plus. 40%

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Pohádka pro dospělé, která je natočená v solidním tempu, se skvěle obsazenou hlavní hereckou dvojicí, zajímavou záporačkou - čarodějnicí. Samozřejmě se to nesmí brát příliš vážně, ale sranda to celkem je, jen mi chybí lepší vykreslení atmosféry, člověk si těžko buduje vztah s jednotlivými postavami, místy je to až příliš kýčovité. 60%

Pravdivé zpovědi (1981)

Zklamání. Ono to mělo daleko nejen ke Kmotrovi, ale i k té Černé Dahlii. Má to být o nejznámější vraždě v Hollywoodu, ale zde to vypadá spíš na vraždu z prostředí církve, stavebních koncernů a politiky. Děj mi přijde nepřehledný, divák nezná motivaci jednání jednotlivých postav, chybí mi tu i vygradování děje. De Niro tu nehraje, on se zde jen vyskytuje, jediný, kdo něco předvede, je Duvall. Začátek i konec filmu, kde jsou na plátně zobrazeni starší umírající bratři, má být dojemný a sentimentální, ale je mi spíš lhostejný. 50%

Requiem za sen (2000)

Tak by mě zajímalo, jestli já jsem divnej nebo tu je spousta uživatelů, kteří se nechají ovlivnit hodnocením ostatních. Chápu, že se to mohlo dost lidem líbit, proč ne, ale zas tak úžasnej film, aby se to líbilo v podstatě každýmu, to se mi tedy Requiem nezdá. Asi je to tím, že filmy o drogách mě neberou, nemám s nima žádný zkušenosti a obecně feťáky fakt nesnáším, kolikrát se divím těm doktorům, že je ošetřují, já bych je nechal umřít. Co se týče filmu, určitě je to nevšední podívaná, Leto a Connelly předvádí zajímavé výkony, ale celkově mě to nenadchlo, jejich osud mi byl celkem putna a i když ten konec byl dost drsnej, že bych z toho neusnul, to fakt nehrozilo. Navíc v příběhu byla spousta nelogičností, Aronofsky to prostě natočil se záměrem šokovat, to ostatní byla jen omáčka. 30%

Dům snů (2011)

Sheridan umí, o tom jsem se v minulosti přesvědčil, ale zde si vybral téma, které mu podle mě moc nesedí a moc dobře si s tím neporadil. Škoda, dějová linie je velmi zajímavá, herci prvotřídní (Craig, Watts i Weisz), atmosféra mrazivá. Problém je, že Sheridan moc nevěděl, co chce natočit. Duchařský horor ? Drama o schizofrenikovi ? Thriller o vrahovi s nečekanou závěrečnou pointou ? Dal tam od všeho něco a výsledek není úplně zlý, ale je to takový nedochucený guláš. 60%