Kalašnikov (2020)

Za hodně dlouhou dobu skvělý ruský film. Celkem realistický, žádné přehnané zápletky. Ukázka ruského vedeni, byrokracie a chudoby. Příjezd svérazného generála mě hodně bavil, dodalo tomu realičnost.

Taxikář (1976)

Krásné zobrazení Newy Yorku (Ameriky) 70.let. Tak jak jsme si to představoval. Špinavé, místy noblesní a svobodné. Krásná Jodie Foster. Jinak je to trochu nudné a utahané. Nic výjimečného.

Nevina (2021) (seriál)

První dvě epizody famozní. Chvíli jsem nevěděl, zda nekoukám na dvo rozdílné seriály, příběhy. Třetí díl super, skládačka začíná fungovat. Bohužel potom se děj utopí v překombinovanosti, nereálnosti a množství debilních zápletek. Kdyby mně bylo 13 tak bych to asi hltal plnými doušky. Nyní jsem trochu realista a nebaví mně přehnané pohádky bez špetky logiky.

Měsíc Jupitera (2017)

Čekal jsem daleko víc. Trailer vypadal nadějně. Hlavní zápletka nevysvělena, smiřme se, že jde o zázrak. Upřímně mě moc nesedlo to přehánění. Zasazení do lékařského prostředí budiž,. Ale nějak jsem nevěřil opilé doktory a pařící sestry v Maďarsku. Líbí se mě ten nejednostranný pohled na uprchlickou krizi. Žádné růžové brýle. Ale uplatky, prospěchářství, zapojení všech. Doma playstation a přesto utíkají za lepším. Filmově průměr, občas nuda, efekty po chvíli přestanou bavit.

Příběh služebnice - Série 4 (2021) (série)

Zbytečně umělě natažené série. Plná nelogických náhod a zvratů. Elisabeht mě hrozně iritovala, herekcy spadla do jedné pozy. Ta feministická vložka, poučování mě opravdu iritovalo. Pouze finále jemné příjemné překvapení.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Skvělá Kate Winslet. Scénář hezky napsaný, ale bohužel až moc překombinovaný zápletkami. Vadilo mě příliš velké sociální ladění dramatu. Nemám rád ten "poučující"styl. Vyšši nadrprůměr.

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Líbilo se mně prostřední, do kterého je děj zasazený (styl Rusko, legionářská armáda...). Příběh zprvu nepřehledný, geograciky i vztahově. Posléze se to vylepší, napětí a zaápletky stoupají. Bohužel to zkazí dost slabý, nudný závěrečný díl.

Halston (2021) (seriál)

Zábavná minisérie. Skvělý výkon Ewan Mcgregor. Ale nejvíc mě asi bavila hudba, která celou miniserii skvěle dokresluje.

Pán času - Revolution of the Daleks (2021) (epizoda) odpad!

Zoufalost nad zoufalost. Přiblblý scénář plný děr. To snad psal někdo kdo neviděl žédné předešlé díly. Mohlo se to jmenovat třeba "She is Doctor two". A neničit celé "universum".

Pán času - Série 12 (2020) (série)

Velmi špatný scénář. Nevhodně zvolená hlavní herečka, bohužel mě iritovala. Boření mýtů a zvyklostí universa mě vadilo. Protichůdné, nelogické momenty vhánějící slzu do oka přiliš časté. Vedlejší postavy často zbytečné. Ta genderová, rasová "korektnost" mě opravdu vadí o to více, když je na ukor děje a logiky. Poučující styl sem prostě nepatří (SPOILER kecy na mikroplasty, chování k rasovým menšinám ve středověku to je prostě nonsence ENDSPOILER). To bude příští doktor přešitý gay afroameričan s asijskými rysy aby byla "korektnost dokonalá" a za společníka bude mít psí smečku???