• Fantasy

Requiem za sen (2000)

Důkaz že Marlon Wayans není herec na baterky, který se nezmůže na víc než-li na parodie. Requiem za sen je film o drogách, černém trhu, ale také o lidské psychice. Ukazuje nám jak daleko jsme schopni zajít. Je zde dokonale (i když děsivě) ukázán život se závislostmi, někdy v nádherných a jindy v příšerných stavech halucinací. Dal bych tomuto filmu šestou hvězdičku navíc za vyobrazení osudu všech závislých - vězení, nemocnice, psychiatrie, prostituce - za morální poučení které to všem divákům dalo.

Kung Fu Panda (2008)

No vážně ! Povedený animáč od dob Shreka 2 od kterého to šlo z kopce. Co se týče Kung-Fu Pandy vážně jsem se pobavil, a kvůli nádherně propracované krajině která zde je jsem prostě musel dát 5 hvězdiček. Nemohu si pomoct ale mě prostě filmy s tématikou Asie a bojových umění ohromně lákají a když do toho přidám dobře propracovanou grafiku a humor, nejde dát jiná známka !

Poslední samuraj (2003)

Krátce: Nádherný film. Tom Cruise je výborný herec, a až na detail že se Američan naučí umění samurajů za půl roku není co dodat :)

Králova řeč (2010)

"FUCK ! FUCK ! FUCK ! FUCK ! FUCK ! FUCK ! and tits" ; "Pomlky dodávají proslovům vážnost" "Tak to budu nejvážnější král v historii..." Film podle mého gusta - není tam přehnané násilí ani problémy jako vystřižené ze Zoufalých Manželek a přesto vás nenechá se nedívat. Film byl zkrátka ukázkový - krom fantastické Britské angličtiny je zde perfektně vykreslen charakter Bertyho a Louga, a vtahu který mezi nimi panuje. I přesto že tyto 2 hodiny nejsou akční, napínavé jsou až do poslední minuty. Mohu vám zaručit že prožijete všechny emoce které vás napadnou ! 5 hvězdiček, jinak to prostě nejde ! A jak napsala KevSpa - pro hlavní dva hrdiny OSKARA !

Nebezpečná rychlost 2: Zásah (1997)

Nejlepší příklad filmu ihned po Shrekovi který dokazuje, že natáčení dalších pokračování úspěšného filmu není dobrý nápad. Peníze to nejspíše vydělá ale koukat se na to podruhé nedá. Zklamání.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Klasická bojovka. Není zde oproti hře nijak překroucen děj nebo charakter postav a přesto nejsou vynechané žádné podstatné momenty. Není to těžké na pochopení, popravdě nemůže to být jednodušší - prostě je všechny zabij. Ale nic víc se od takovýchto filmů nesmí očekávat - jen si sednout, vypnout mozek a bavit se perfektními bojovými scénami a pronášenými hláškami. 75%

Život je krásný (1997)

Na tento film jsem se díval 3x - Poprvé a podruhé jsem to musel vypnout po deseti minutách. Neměl jsem na italské komedie náladu. Když jsem se potřetí dodíval do konce nevěřil jsem že jsem to 2x vypnul. Je to jeden z nejkrásnějších filmů které jsem kdy viděl a troufám si říct že i jeden z nejlepších filmů které kdy uvidím. Méně než 5 hvězdiček se k němu nehodí :)