• Hudební

Vyprávění v pokoji (1983) (pořad)

Je zajímavé vidět mladého Ondřeje Soukupa s tehdy ještě bujnou černovlasou kšticí. Inu, léta běží.

Program orchestru Karla Vlacha (1972) (pořad)

V 5. dílu z r. 1973 této série zpívala Petra Janů, Bylo to její první vystoupení v TV, jak trvdil V. Dvořák při jejím uvedení. V 2. dílu z r. 1972 měl první křest před kamerami Pavel Bartoň.

Ach, ta láska nebeská... (2020) (TV film) odpad!

Tak nám dnes navždy odešla další má oblíbená vícežánrová zpěvačka, majitelka výjimečného hlasového rozsahu, s kterýmžto darem uměla výborně zacházet. Takový je život. :-(( Co se týče tohoto snímku jen smutně konstatuji - No, ještě že se jeho uvedení Pilarka nedožila!

Renovace rachotin (2018) (pořad)

Asi před týdnem mě velmi zaujalo, že opravili a prodali i starou československou Š 105, kde řidič není rozptylován radiem, klimatizací, automatickým stahováním oken atd.. Volant ale měla vlevo.

Jamie Cullum - Live at Jazz in Vienne (2014) (koncert)

Bigband je obtížné nějak srovnávat, záleží také na repertoáru, ale na Broma nemá. Navíc mě J. Cullum rozčiloval opakovaným lezením po klavíru. Vypadá to, že ho nezařadím mezi oblíbené jazzmany.

Thelonious Monk (1966) (koncert)

Nepochopím, proč měl při hře na klavír tak velký prsten na malíku, který se mu pořád otáčel dolů, takže si ho musel pomalu každých 10 sekund upravovat.

Mandragora (1971) (divadelní záznam)

Tato fraška se jistě dá vidět, ale zdá se mi to jako strašně a zbytečně dlouze vyprávěná anekdota, přičemž zápletka a vyústění jsou zřejmé, bez překvapení. Nemohu se zbavit dojmu, že autor ve své kompozici vycházel z Boccacciova Dekameronu. Herecké výkony jsou výborné, o tom není pochyb, ale celkově mě hra bůhvíjak neuchvátila. Navíc jsem vůbec nepochopil smysl postavy Jiřího Hrzána, nebyla-li by tam, vůbec nic by se nestalo. Takže mi přijde podivné, že hru, jak je psáno v Obsahu, stáhli z programu z důvodu jeho odchodu z divadla.

Společný výslech (2011) (pořad)

Hodnotím jen díl s Milanem Kňažkem, ostatní díly jsem neviděl.