• Hudební

Proměny přítelkyně Evy (1990) (TV film)

Smutné přihlížení, jaká to troska se stala z naší snad nejlepší zpěvačky. Škoda jí.

Motýlek (1973)

Film je docela dobrý, dá se klidně zhlédnout opakovaně. K ohodnocení 5 hvězdičkami mi brání namlsání tou knihou, kterou jsem přečetl dříve, než film vznikl, a tedy poněkud nepatrným zklamáním. Málokdy je však film stejný či lepší než kniha. Takže film ke zhlédnutí doporučuji, ale přečtení knihy ještě více.

Noc na Karlštejně (1965) (TV film)

Docela rád bych viděl tento povedený snímek znovu. Pro "árie" byly použity melodie tehdy populárních písniček, které herci sami zpívali. Např. král (Vl. Ráž) při příjezdu na Karlštejn zpíval na melodii písničky "Jó, třešně zrály" : "Já volně dýši, opět volně dýši..." . Dál už si ten text nepamatuji. Dodatek ze dne 8.7.2022, kde se mi částečně podařilo zhlédnout snímek znovu. - Zachytil jsem tu tehdejší dobové hity s novým textem pro potřeby této divadelní hry, které tu zazněly, ale asi dva mi utekly. Byly to: Až zazní volání divokých husí ,Noc a den, Jak vypadá čas, Jó, třešně zrály, Tam za tou duhou, Exodus, Mackie Messer, Ďáblovo stádo, Santa Anna Marie, Motýl, Valčík na rozloučenou.

Prosím, pane profesore! (1940)

Pár dobrých hlášek tu je. Pozn.:V oficiálním textu distributora se píše, že v továrně byl zraněn prof. dějepisu Hladík, ale není tomu tak. Zraněným byl student Ant. Vobořil ztvárněný R. Hrušínským. Teď nevím, jestli to není spoiler.

Louže (2004) (TV film)

Velmi zajímavý, poutavý film hudebně výborně podmalovalý o životě v běžné kaluži v přírodě, kterou drtivá většina z nás bez povšimnutí mine. V hlavích rolích: Potápník vroubený a jeho larva, jehlanka válcovitá, znakoplavka obecná, čolek velký, bruslařka a kluk Petr Dlouhý.

Dřevorubci (2008) (seriál)

Dřevorubecká práce se mi líbí, na seriál jsem se těšil, ale vcelku mne zklamal,. Namísto očekávaných ukázek perfektně sehraných týmů a perfektně zvládnuté techniky z něj až příliš čouhají časté nahrané scény nehod potrhlých psychopatů a nesmyslné "na efekt" provedené chybné úkony, které žádný zkušený dřevař neudělá.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Švandrlíka jsem měl docela rád, takže asi více než před 20 lety jsem si tuto knížku koupil ve stánku na nádraží, když jsem kamsi jel, už si nepamatuji kam, a po cestě ji přečetl. Sice nic moc, ale jakž takž dokázala zpříjemnit cestu. Toto se bohužel o tomto filmu říci vůbec nedá. Je však otázka, dá-li se vůbec z předlohy vytěžit více.

Dobyvatelé ztracené pravdy (2007) (seriál)

Viděl jsem jen jeden díl - Mamlambo a Tokoloshe. Bohatě mi to stačilo k odrazení od případného sledování jiných dílů.

Kreslen světem Dalibor Chatrný (2007) (TV film)

Ukázány velice zajímavé, neotřelé a nezvyklé výtvarné nápady Dalibora Chatrného, který zemřel 5. 7. 2012. Mně se nejvíce líbily mimo jiné jeho jednooké protréty.