• Telenovela

Dobrý voják Švejk (2009) (TV film)

Film ve mě spíše evokuje vzpomínky na kresleného Asterixe, což se v tomto případě stát nemělo. Celkově zde chybí přirozená a nenásilná nadsázka, kterou zde nahrazují až násilnou a komickou absurditou jednotlivých scének. Švejk zde naprosto postrádá ono svoje charakterové dilema a celkovou atmosféru naprosto degraduje šíleně karikaturní animace, vhodná spíše do dětských filmů.

Priključenija Buratino (1975) (TV film)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek z dětství. Tento film jasně dokazuje, že i bez zvláštních efektů a mimořádných kulis se dá natočit krásná věc. Naprostou většinu všech postav včetně zvířat hrají lidští představitelé a jejich často geniální hlášky a vystupování se v Rusku velmi často objevují dodnes a staly se takřka legendárními. Ovšem na můj vkus se ve filmu až moc často zpívá a já bych jej spíš zařadil pod pohádkový muzikál. Jinak se jedná o velice dobrosrdečnoný snímek, který mě jako dítě pokaždé dokázal rozveselit a hlavně je bez stupidního "tělesného" humoru převážně se vyskytujícím v americké tvorbě.

Byl jsem mrtvý (2009) (TV film)

Dokument pojednává o fenoménu umírání, který se v naší západní civilizací řadí mezi společenská tabu. Proto si nesmírně cením každé studie, která se tím zabývá. Snímek samozřejmě nedokáže odpovědět ( jakožto nikdo nemůže povědět, co je na druhé straně) na otázku smrti, ale velice zajímavým způsobem popisuje zážitky lidí, jež prožili určitou etapu procesu umírání. Některé výpovědi jsou obzvlášť zajímavé a z hlediska dnešního vědeckého výzkumu stále nevysvětlitelné - netvrdím však nadpřirozené, poněvadž mi samotný Svět jako vzniklý a existující celek přijde sám o sobě zázračný.