Highlander - Mortal Sins (1995) (epizoda)

Take MacLoad bojoval aj v 2.sv.v...a vraj mal vojen už dosť. Takto si protirečiť. Nacistický záporák je ale fajn a MacLoad sa dokonca stane "otcom". Chválim tiež záverečný súboj - takéto scény zvyknú byť originálne zasadené, ale teraz sa tvorcovia fakt vytiahli a súboj uprostred kostolného nádvoria so sochami okolo bol nadmieru efektný.

Highlander - Testimony (1995) (epizoda)

Škoda, že vysvetlenie Ann o nesmrteľnosti je také rýchle, viacmenej odbavené, aby sa v prvom rade riešila zápletka epizóda. Tá v závere pekne graduje, výborné súboje v noci i (očakaváný) zvrat s Ritchieho súbojom.

Highlander - Take Back the Night (1995) (epizoda)

Po čase opäť žena-highlanderka. Zaujímavejšie sú ale línie, v ktorých Ritchie príde o jeden zo svojich životov a tiež dramaticko-dojímavý záver s telefonátom. A neatraktívna Ann je späť v hre...ach.

Highlander - Methos (1995) (epizoda)

Čiastočné zavŕšenie zápletky s obávaným Kalasom a tiež stretnutie s "mytologickým" Methosom - prvým nesmrteľným, ktorý je bližšie, ako si Strážcovia mysleli.

Highlander - Star-Crossed (1995) (epizoda)

Vcelku zbytočná epizóda, ktorá slúži iba ako taký premosťovák, v ktorom sa viac zoznámime s kamošom Fitzcairnom, aby sme sa s ním definitívne rozlúčili. Zaujímavé, že pri sentimentálnom spomínaní sa objavia zábery s Fitzcairnom iba z tejto epizódy a nie aj z tej prvej, kedy sa dávnejšie objavil.

Highlander - Song of the Executioner (1995) (epizoda)

Katova pieseň je začiatok príbehu, ktorý sa tiahne cez 3 epizódy a táto je z nich asi najlepšia. Kalas je kvalitný záporák, aj keď herec v rokoch a mierne pri tele sa do súbojov celkom nehodí. Ale to, ako robí intrigy ľuďom okolo MacLoada, je žúžo. A ja som sa potešil, že Ann týmto konečne skončí.

Highlander - Blind Faith (1995) (epizoda)

Obsadenie známeho filmového záporáka Richarda Lyncha je určite fajn. Celý čas som čakal, že dôjde k zvratu, ale nedošlo a MacLead mečom "minul". Napriek tomu fajn epizóda, nei akčná, ale skôr filozoficko-dramatická.

Manon od pramene (1986)

Jednoduchý príbeh jednoduchých ľudí v peknom prostredí. Trochu to síce pôsobilo telenovelovsky - "som tvoj otec, dedo, dosaďte si", prípadne sa naprávajú hriechy z minulosti. Škoda občasných humorných pasáží, ktoré narúšali dramatické nastavenie. Tá malá bola ale potvora pastierska (sama v horách, v špinavých šatách, ale na tvári make up a dokonale vyfúkané vlasy - fakt vierohodné) - zaujímavé, že výčitky za niekoho sebevraždu nemala žiadne.

Pettson a Fiškus (1999)

Prvý z animovaných filmov o otravnom a neposednom rozprávajúcom kocúrovi. Na môj vkus je hlavná postavička kocúra až príliš nesympatická a jeho "pestún" Pettson až príliš benevolentný. Animácia iba priemerná. Škoda, že animák nemá kontinuálny dej, ale je tvorený iba flešbekovými minipríbehmi - občas lepšími, občas slabšími. Ale má to pár dobrých nápadov, miestami situačný humor v podobe neidentifikovaných minizvieratiek, prípadne sliepok. Divné, že kocúr môže rozprávať, sliepky môžu rozprávať, ale susedov pes, kohút či iné zvieratá už nie.

Rock a Doodle aneb jak sluníčko zase vyšlo (1991)

Jeden z ôsmich dlhometrážnych animákov štúdia Sullivan Bluth Studios. Animácia je pekná, sympatická, tempo svižné a príbeh plný vtipných postavičiek a občas aj hlášok. Likvidácia, konfiškácia, motivácia... Občas je to až príliš uletené - cielené na menšie publikum, ale svoje si zastane. Žaby ako bodygardi - prečo nie? Od lepšej známky ho vlastne brzdia iba hrané sekvencie na začiatku a na konci, ktoré mi tam nesedeli a mohli sa skôr vyrobiť animačne. Treba tiež pretrpieť pár muzikálových vložiek. Kto má rád rock'n'roll a špeciálne Elvisa, ten si animák užije možno ešte o trocha viac.