Všemocný (2011)

Uf, tak na příští shlédnutí si určitě musím sehnat malou průhlednou pilulku, díky níž bych využil 100% svého mozku přesně tak, jako frajer Bradley Cooper. Film se rozjel velmi zlehka a pomalu nabíral na obrátkách až jsem měl co dělat všechny informace vstřebat. Původní znění s titulky plné ekonomických pojmů jakbysmet, a vlastně spousty dalších odborných věcí. Ale právě díky tomu je to velmi inteligentní a v neposlední řadě svižné drama plné opravdu nečekaných dějových zvratů. Zkrátka napínavé až do samého konce. Ovšem De Niro mohl dostat více prostoru. PS: cizojazyčné scénky byly úžasné!

Sucker Punch (2011)

Mám rád filmy od Snydera, a to hodně. A ani tentokrát mě nezklamal. Dostal jsem naservírovanou pořádnou akční řež prolínanou hlavním dějem (nebo snad naopak?) odehrávajícím se v psychiatrické léčebně, která vlastně není léčebna, ale bordel.. Myslíte si, že v tom mám guláš? Ano, přesně takový, jaký mi pan režisér naservíroval, a já se bavil. Odkojený na akčních počítačových hrách a se slabostí pro malé roztomilé blondýnky alá Emily Browning. Opět famózní vizuální stránka a nabušený soundtrack. Těším se na další kousek. "It's you. You have all the weapons you need. Now fight!"

Mlha (2007)

Rozhodně jeden z nejrozporuplnějších filmů, co mám v poslední době zhodnotit. Na jednu stranu vynikající akční pasáže, ale oproti tomu nudná a suchá vata mezi tím, a té je většina filmu. Ono je to fajn sci-fi, to jo, ale nic víc. A jen tak na okraj by mě zajímalo, co to má společného s hororem. Ale k věci. Parádní rozjezd – mlha, panika a celý ten velký „boom“ kolem. Bohužel je to naráz vystřídáno nudným plácáním se v supermarketu, kde se občas mihne nějaká ta akce s parádníma příšerkama (až na ty chapadla na začátku.. cože?). Později se družina rozdělí na nesmyslné dva tábory a chtějí se navzájem pozabíjet, což je zaviněno fanatickou starou paní, která je vážně tak protivná, že jí měli oddělat radši hned na začátku.. a ne až na konci. Co je na tomto filmu to výjimečné je až samotný závěr, který mne doslova odrovnal. Honilo se mi hlavou tucet možných konců, ale tohle? No.. prostě podle předlohy S. Kinga.