Sunjeong manhwa (2008) odpad!

Utrpení! Nudnější film jsem letos ještě neviděl - a to už je červenec! Romantické filmy už tak nemám příliš v lásce, ale toto byl vážně extrém. Plyšáčči, balónky, mašličky, fotečky, sněhové vločečky, přeslazené řečičky... Jen samé kecy a nic víc! Strohý děj bez jakýchkoliv zvratů, bez nápadu. Divné, naprosto nepřirozené chování lidí. Kdyby ti asiati aspoň mluvili normálně, ale ne - ti než vymyslí jednu větu, trvá to půl dne! Místo dvou hodin mohl film trvat 35 minut, kdyby to z nich nelezlo jak z chlupaté deky. Ach jo, na co jsem to zase naletěl? Jsem opravdu šťastný, že už to mám za sebou a už nikdy více! Nikdy!!! Zdejší hodnocení 84% mi fakt hlava nebere. Ale co, pro mě za mě, takové filmy si klidně můžete strčit do špic. Pět procent a nazdar!

Zlo pod sluncem (1982)

Příjemné detektivní pokoukání, výborné závěrečné rozuzlení. Obdivuji Agathu Christie, jaké geniální detektivky dokázala vymyslet.

Indiánské léto (1995)

Pohodová nuda, která naštěstí netrvá dlouho.

Fanynka číslo jedna (1995)

Fanynka číslo jedna je téměř na chlup stejný film jako Osudová přitažlivost s Michaelem Douglasem, jen o trošku slabší. Asi do poloviny jsem si užíval příjemnou béčkovou oddechovku. Pak došlo k nějakým vraždám, které se do toho filmy jaksi ani nehodily a působily hodně nedůvěryhodně. A pak ten konec, který byl tak blbý, jak jen mohl být. Že by se ve filmových ateliérech používala opravdová kyselina a opravdové výbušniny namísto rekvizit? Hm, asi ne. No ale jinak celkem v pohodě. Herci nebyli špatní, hlavní hrdina mi hodně připomínal Mickeyho Rourka a na fanynku se docela dobře koukalo, obzvlášť když sem tam vyslekla tričko. Sečteno podtrženo - jednou za život se na to podívat dá, ale podruhé už bych do toho asi nešel. :)

Kabinet doktora Caligariho (1920) odpad!

Omlouvám se za odpad - toto hodnocení uděluji jen velmi zřídka, ale tady prostě nemůžu jinak. Rozhodně to není tak, že bych chtěl jít schválně proti proudu. Nevím přesně, do kterého žánru bych tento film zařadit, ale horor by to určitě nebyl. Jak se mám asi bát u hororu s namalovanými kulisami a divadelními hereckými výkony? Vůbec mě to nebavilo, trpěl jsem jako zvíře a těch 71 minut mi připadalo jako 2 hodiny. Proč každá obrazovka s textem co ve filmu říkají trvala tak strašně dlouho? To na tom byli tenkrát diváci tak špatně, že četli jedno slovo 5 sekund? Asi ano. Pokaždé než to zmizelo, tak jsem to stihl přečíst 3x (a po čtvrté se mi už nechtělo :) Koho napadlo nacpat tam ty ohavné barevné filtry? To už radši černobílé. A toho neustálého vrzání na housle jsem měl už taky plné uši (teď mě napadá, že jsem mohl klidně vypnout zvuk a nic by se nestalo :) Co na tom, že je film 90 let starý? Mým základním hodnotícím atributem je zábavnost - a té se mi s doktorem Caligarim bohužel nedostávalo. Nevím, asi je chyba vě mně, protože i lidi z mé topky hodnotili 4 až 5 hvězdiček. Ale co, ať jsem třeba divný. Filmy nehodnotím podle ostatních, ale podle sebe, takže odpad - je mi to líto...

Mučedníci (2008)

Nějak jsem nepochopil, co je na tomto filmu tak geniálního. První polovina je celkem povedený horor, ale druhá už jen jedno nekonečně dlouhé mučení člověka. Někteří v tom našli geniální pointu, já v tom nic hledat nebudu a ani nechci. Připomnělo mi to podobnou sadistickou ubožárnu jménem Grotesque. Krváky mám rád, ale musí to mít nějaký děj a smysl. Sledovat jen samotné mučení člověka, to už mi přijde jako dost velký primitivismus.

Gejša (2005)

Pojmy jako "vznešená nuda" či "japonská telenovela" jsou pro tento film naprosto výstižné.

Stopky lásky (2009)

Když už tam nacpali takový nesmyslný, absolutně nereálný "vynález", tak z toho měli vytěžit víc než tuctovou romantickou story. Chtělo by to víc srandy a méně únavných plků o lásce. Ani by mě nepřekvapilo, kdyby se ten láskovač začal v Americe opravdu vyrábět, naivní Amíci by ho začali kupovat ve velkém a stal se z toho hit na pár měsíců. Tam za velkou louží je možné úplně všecko...