Hra na oliheň (2021) (seriál)

Když jsem viděl první trailer, tak jsem si říkal, že to bude nějaký Takešiho hrad v novém kabátu. Moc daleko od pravdy jsem nebyl. jelikož po první hře jsem viděl, že toto bude brutální battle royale Takešiho hrad. Celkem pomalejší start vůbec nevadil a seriál chytne a nepustí. Celý seriál je propletený easter eggy a skrytými detaily, které si uvědomíte až na konci nebo po zhlédnutí ještě jednou. Hodně se mi líbilo zvládnutí castingu a celkové sblížení s partou hlavních účastníků. S poustavami jsem si díky jejich propracovanosti vytvořil určitý vztah, takže při jejich vyřazování to bylo hodně působící na city. Není to jako když hodíte neznáme lidi do jámy a vůbec je neznáte. Každý z úkolů poukazuje na jiný rys lidskosti a scény z života účastníků "tam venku" krásně ukazují to, jaký život opravdu umí být a že se s nikým nepáře. Každý díl Vás donutí co nejdříve zapnout ten další a tak furt dokola. Během dvou dnů jsem měl tak hotovo. Kamera a scéna byla v každém díle skvělá a určitě doporučuji se na tuto nekompromisní brutální podívanou mrknout. Věc která se mi zde hodně líbí je, že se děj netočí kolem lgbt komunity a nebo barvy herců (žádný černoch  v seriálu), jak je to na Netflixu zvykem. Vytknul bych jen otevřený konec, jelikož by seriál nepotřeboval vůbec pokračování.

Prci, prci, prcičky: Holky sobě (2020)

Koukat se na prcičky a nevidět prsa je jako jít v zoo do sekce vodních tvorů a nepohladit si rejnoka.. to prostě nejde. Dvě pozitivní věci na tomto filmu jsou Sara Rue (někteří známe z Teorie velkého třesku), která byla v roli perverzní sexy ředitelky dobrá a další je Lizze Broadway, která se jmenovala Stiflerová a jen ona poukazovala na fakt, že se díváme na prcičky, protože ve zbytku filmu to opravdu vidět nešlo (+ je to kus ;) ).  Po prvních minutách jsem to chtěl vypnout, ale nedalo mi to a potřeboval jsem vědět, jestli to může být ještě horší... Může. Kdo s kým nakonec skončí šlo zjistit během prvních 10 minut a nemusíte být ani Einstein.

Půlnoční nebe (2020)

Kdyby byl film o trošku svižnější, vůbec by mu to neuškodilo.. Celkem se to vše táhne. Blížší vysvětlení k tomu co se stalo na planetě by bylo prospěšné. Možná až moc jsem čekal, že George Clooney bude známkou super filmu.. Nejvíc se mi na filmu líbilo to prostředí vesmíru a planety. Některé záběry byly opravdu úchvatné. Interiér kosmické lodi byl naopak hrozný.

Moneyball (2011)

Toto byl jeden z těch sportovních filmů, které opravdu můžu. Pitt byl skvělý a Hill (kterého moc nemusím) zahrál dobře a seděl mi tam. Sorkin zvládl scénař skvěle a po filmu Social Network si připisuje další velmi úspěšný film. K baseballu mám blízko asi tak jako k plavání, takže jsem nečekal, že se mi film bude až tak líbit. Nicméně mne opravdu chytl ten nápad a atmosféra.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Ze začátku jsem si říkal co to bude za trhanskou sra*ku..ale musím vzít zpět. Tak energický a temperamentní film už jsem dlouho neviděl. Čím dál se film dostával, tím jsem si říkal, že už to nemůže být lepší. Opak byl pravdou. Konec jsem si náramně užil a nelitoval jsem, že jsem tento film viděl.

Rodina na baterky (2021)

Odlehčená animovaná rodinná komedie. Animáky poslední dobou moc nekoukám, ale tento se mi opravdu zalíbil. Nejlepší byl pes Monchi, díky kterému byl film ještě vtipnější. Celkem dobrý příběh, co se může stát, když moderní technologie chce ovládnout lidstvo. Odkazy na reálné společnosti a filmy taky super. Za mne dobrý animák na zasmání.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Skvělý film i trojice hereckého obsazení. Hudba tento zážitek dokonale podtrhuje. Soundtrack od Thomase Newmana byl skvělý. Ke konci filmu jsem měl úplné mrazení v zádech. Claire na tuto roli byla super, hezky se na ni dívalo.

Avengers: Endgame (2019)

Něco prostě neuvěřitelného. Jste v napětí, chce se vám brečer, smějete se. Dokonalé završení. Asi nejvíc mě ale zklamalo SPOOOOOOOOOILER (že se captain marvel objevila jen na začátku a na konci..což mě celkem mrzelo jelikož jsem "žral" její vlastní film). Jinak už se těším na novou Black Widow, Spideiho a Guardiany.

Sestra (2018)

Skvělá atmosféra tohoto filmu byla za mne hlavně díky skvělému prostředí v Rumunsku (The Abbey of St. Carta) a celkově to bylo podtrženo skvělou hudbou. Jeptiška byla ze začátku děsivá a ke konci už mi tak hrozná nepřišla. Příběh není nijak těžký na pochopení. Taissa Farmiga byla strašně roztomilá a Demián Bichir nezklamal. Film bych si přál ještě o něco delší, ale splnil má očekávání a za to jsem rád. Do toho klášteru bych se někdy za dne rád podíval ;)

Nedotknutelní (2011)

Poutavý příběh, spousta humoru a neskutečně krásná a poutavá hudba po celou dobu.