• Krátkometrážní

Šéfové na zabití 2 (2014)

Po vtipné a uvolněné jedničce přišel značně ostrý pád. Opravdu nechápu, jak to mohli tak zkazit. Divím se, že jsem tuto trapnost dokoukal. Jediné, co mě dostávalo do varu byla demence hlavních hrdinů. V předchozím filmu to bylo fajn - vtipné a snesitelné na americkou komedii. Nyní jednají jako by v pauze mezi jedničkou a dvojkou ztratili nějaká kolečka v hlavě. Stupidně se hádají a říkají blbost za hovadinou. Hodnotím 1* a to díky Jennifer, která byla jediná, co mě na tomto propadáku pobavilo. Zklamání, zklamání...

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

První část závěrečné série byla dobrá stejně jako předchozí díly. Avšak ten zmatený začátek, aspoň mě tak připadal, mi lehce vadil. Chvíli trvalo než jsem si zase po delší pauze poskládal skládačku dohromady. Poté ale už nic nevadilo a opět jsem se bavil a dostal hojný počet ohromujících scén. První část vás opravdu nutí se nadevším zamýšlet, přece jen už finišujeme a chceme dostat bravurní konec. Konec byl tak akorát - nebyl přehnaně napínavý, ale položil hromadu otázek. Hodnotím 4*

Cesta za pokladem (2012)

Animovaný film Cesta za pokladem je určen opravdu pro ty nejmenší. Film je velmi jednoduchý a od poloviny uspávající - 2*

Havran nezbeda (2012)

Příjemné a zábavné nedělní dopoledne, tak bych shrnul animovaný film Havran nezbeda. Děti si tu pohádku musejí oblíbit ihned, je to krásně udělané. Myslím si, že to neurazí ani nikoho kdo už dávno není nejmenší. Vtipné, dobrodružné a smysluplný děj 4*

Pohár pro všechny (2014) (TV film)

Krásný a výstižný dokument o cestě ke třetímu titulu. Zajímavé a poutavé postřehy tenistek i trenérů a dovídáme se i několik zajímavostí, které se odehrály v šatně. Byla to podívaná plná emocí 5*

Sněhurka (2012)

Vskutku zvláštní pojetí příběhu o Sněhurce, ale světe div se, mě se to líbilo. Nevím proč u pohádkového příběhu hledat nějaké složitosti či dramatické herecké výkony. Byla to zábavná oddychovka a opravdu jsem se pobavil. Navíc ten crazy konec mě tedy dostal 4*

Děvčátko se sirkami (2013) (TV film)

Příjemná pohádka, která poslouží jako fajn oddychovka nedělního dopoledne. Bavilo mě to, prostředí se mi líbilo a herci byli fajn. Nic náročného to není, taková jednoduchá klasika pro děti i starší. Jediné, co mi trochu vadilo byl ten přeslazený konec, čekal jsem trochu smutnější/tragičtější závěr, ale chápu, že je to hlavně pro děti a tak to musí svým způsobem skončit dobře 4*

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Líbila se mi zvuková originalita a vtipná postava polednice v podání Z. Bydžovské. Tím však klady končí. Jinak to byla jednoduše divná pohádka, která se mi nezalíbila. Asi jsem si dal až moc velká očekávání, ale toto mě zkrátka zklamalo. Děj se odebíral úplně špatně a těšil jsem se, že se nadsmyslné postavy využijí více 2*

Hvězdy nám nepřály (2014)

Film je opravdu sthující, plný emocí a donutí vác přemýšlet nad každou maličkostí, kterou vidíte. Herecké obsazení je výtečné, neokoukané a příjemné tváře. Příběh který vyprávějí jim věříte. Bohužel se najde pár maličkostí, které mi vadily a motiv filmu také není kdoví jaké terno. Nemocných příběhů už je tolik, ale tento je naštěstí kvalitní a zaručí dobrou nenudící podívanou. Jediné, co mi kazilo atmosféru byla občasná přeslazenost a stále se hrálo na brečení ("budeme tolik brečet a bude to tím lepší") to může zkazit celkový dojem, ale i tak je to stále dobrá podívaná na úrovni 4*.

Spravedlivý Bohumil (1998) (TV film)

Když jsem se podíval na pohádku po letech, tak už mi tak strašidelná nepřipadá. Nicméně jako dítě - byla to pro mě nejděsivější pohádka, kterou jsem viděl. Opravdu nic moc pro děti. I po těch letech si říkám, že to s pohádkou nemá nic společného, až na ten dobrý konec.