Až do smrti (2007)

Opravdu překvapení, J .C.V.Damm, tu vůbec nehraje špatně. Řekla bych, že je to zásluhou lepšího scénaře, který mu umožnil ukázat, že v něm taky něco je, že není jen prvoplánový bojovník v arénách. Hudba byla skvělá a děj filmu taky. Určitě je to i zásluhou režiséra Simona Fellowse. Filmy od J.C.V.D si kupuji ráda, už jen kvůli němu.

Půlnoční expres (1978)

Perfektní scénář od Olivera Stona, podle skutečné události zužitkoval režisér Alan Parker. Příběh mladého američana Billyho Hayese, jež byl za pašování drog umístěn v tureckém vězení........................... Režisér udělal jen dobře, když na roli Billyho vybral neznámého herce -Brad Davis. Ten to zahrál dokonale, 2 hodinovou stopáží jsem se nenudila ani chvilinku! Syrový, naturalistický snímek. Dají vám naději, aby vám ji vzali! A pocit beznaděje dokáže být horší než fyzická bolest.

Dracula (1992)

Tohle je mistrovská práce v režii Francise Ford Coppoly. Konečně jsem viděla zpracování románu Brama Stockra, tolikrát přečteného. Pro mě je to filmová lahůdka po všech stránkách i obsahové, výpravné co se týká kostýmů a nadherného pojetí atmosféry, propojení minulosti a současnosti. Navíc skvostné herecké obsazení Gary Oldman, Winona Ryder,Anthony Hopkinks, Keanu Reeaves. Nečekala sem žadný krvavý horor, protože to Stocker v Draculově knižní adaptaci nerozebírá a nechává prostor fantazii čtenáře. Kamera dokonalá a triky taky na skvělé úrovni. Nádhera. A , že to nezpracoval celý ad akta, pro mě je tahle stopáž akorát -130 minut.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Vzpomínky na Afriku nepostradají vůbec nic, je to naprosto úchvatné, dokonalé i v našem českém dabingu, oprávněně oskarový snímek už jen ta první z replik"měla jsem farmu v Africe". Celý příběh je sám o sobě nádhera, a spojení M.Streep a R.Redforda bezchybné, procítěné.Taky mám oblíbené scény, kdy Redford Merryl splachuje vlasy v tom slunci a úhlu je neuvěřitelně krásná. Pak ta konečná se lvy. Přesně to je ten příklad hereckého souznění s filmovou partnerkou.Ne jak v Havaně, to bylo jak ušknutí od hada! Jen doufám, že se u tak nádherného filmu nebude někdo pokoušet o remake!

Hořký měsíc (1992)

Hořký měsíc patří mezi jeho nejlepší filmy. Je to můj oblíbený režisér. Spojit lásku, nenavist, nudu, frivolnost, lidskou sexualitu takovým způsobem je nádhera.Výborný scénář, brilantní dialogy, perfektní práce kamery. Naprosto skvělé výkony Emmnulle Seigner a Petra Coyote. V dalších rolích H.Grant a Kirstin S.Thomas. Má to neuvěřitelnou energii a mě naplno Bitter Moon polapil do svých osidel až do závěrečných titulků a byla to opravdu jízda...................!

Casino (1995)

Nádherá mafiáni, kasino v Las Vegas,perfektní herecká trojice, mělo to grády, skvělé. Snad jenom já tomu vytknu, tento hudební žánr, který sice pasuje do té doby, ale mě nesedí a škrábe mě až na mozku, já bych zvolilla decentnější hudbu proto jen 4 * 80% ,ale jinak paráda!

Casino Royale (2006)

To pravé slovo pro první bondovku s Danielem Craigem jako agentem 007 je ohromujicí! Skvělá dějová zápletka, jež mě udržela v napětí po celou dobu. Konečně něco po těch minulých bondovkách. Craig zase navrátil pořádný čistý vítr do plachet! Opravdu velmi charismatický a přesvědčivý výkon! Jen tak dál !!!

Pidihajzlík (2006)

Opětovně vyzkoušeno v rodině na celé generaci,my se bavili a to velice.Jak říkám já správná komedie je ta u které se smějete. Ovšem chápu , že někomu už humor toho typu nemusí sedět.

Božský Evan (2007)

Steve Carell pěkně šlápl vedle byla nuda k uzofání, bez hlavy a paty!!

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Audrey Heburnová mě v téhle romantické komedii dostala, svým skvělým hereckým výkonem. Jednou sebevědomá pak zas naivní ztracená Holly. Její obrovský talent mě naprosto pohltil a získala si mě. Do toho ještě krásná píseň Moon River něco pro mé srdíčko! Opravdu uhráno excelentně s neuvěřitelným citem. Nádherné, nemám slov.