Grinch (2018)

Mnohem zdařilejší než Howardova podivně klaustrofobní hraná věc z roku 2000.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Třetí série byla ohromná. Letní blockbuster v seriálové podobě. Pěkně na oslavu Dne nezávislosti. Můžeš si odškrtávat, jaké všechny odkazy na filmy z převážně osmdesátých let poznáš. Charaktery, emoce - výborný. Ale pak tam při tom všem bylo několik "nelogičností". Nejvíc si to užiješ, když nebudeš moc koumat nad scénářem. Užij si ten kolotoč a nemrmlej. Podzemní ruská základna, o které nikdo neví? Policie a armáda, která dorazí až po? Nesmrtelné postavy (záporáci i klaďasové)? Těch ran do hlavy... a ta srážka aut na parkovišti... A je tam toho víc, mnohem víc. Serepes. Tvůrci všechno namíchali tak, že jen koukáš a bavíš se. A když to skončí, chceš si to dát znovu od začátku. Za mě dobrej popcorn. Ale pořád hodnotím nejvýš první sérii, pak druhou, tahle je třetí. Popravdě se trochu obávám, co bude ve čtyřce. Uvidímě :)

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Nechal jsem se zlákat tím vysokým hodnocením. To byla chyba. Protože postupem času jsem jen víc a víc kroutil hlavou a nebyl si jistý, jestli sleduju to samé, co zdejší čtyř a pětihvězdičkáři. Rozjezd byl slušný, pak zhruba uprostřed první série začali scenáristi asi něco hulit, protože jednání postav a nastolené situace kolikrát působily jak z parodie. Vrcholem zatím byla SPOILER honička s Tokio, když se jí povedlo přelstít člena policejního komanda a zdrhat polonahá po trávníku před mincovnou. A ještě to přežila. No... Hele, já naplánovat takovou super akci, tak si seženu opravdu prvotřídní tým. Někteří členové dejme tomu odpovídají požadavkům. Pak tam jsou ale jiní, u kterých vůbec nechápu, proč si je Profesor (mimochodem superman extratřída, který všechno ví a všechno umí) do týmu přizval. Třeba tu megablbku Tokio. Ta nemá totiž jinou úlohu než souložit, narušovat osobní prostor a prudit jiný. A taky podělat, na co sáhne. A pravda, taky je vypravěčkou celé té taškařice. Což nás vede k otázce, jak vlastně všechny ty podrobnosti ví? Chápu nadšení z první série, zejména pokud jste viděli tu devítidílnou. Já na Netflixu až později zhlédl třináctidílnou a je dost možné, že řada z věcí, které seriálu vyčítám, v té devitidílné verzi nebyla... Nicméně druhá série reputaci nezlepšuje a neočekávám, že se to do budoucna zlepší. Dobrý večerníček, kdyby se trochu víc tlačilo na nesmyslnost událostí a karikaturnoust postav a charakterů, mohla vzniknout solidní parodie. Dal bych tři hvězdy, ale vzhledem k všeobecnému nadhodnocení je potřeba sáhnout do nižších pater po dvou. Pokud to časem nezměním ještě třeba na jednu. Ale to by bylo nefér vůči kameramanovi a dalším řemeslníkům, kteří odvádějí velice slušnou práci.

Vražda na jachtě (2019)

Chtěl jsem dát solidní tři hvězdy, ale když vidím tu mizérii tady, tak na just zvyšuji na čtyři.

Bohemian Rhapsody (2018)

Finále výborný (ale proč si tedy nepustit rovnou záznam z Live Aid?), Malekovy pohyby taky dobrý, ale občas padal až do parodie. Freddie nikdy nevypadal ve tváři jako mentál, Malek zde několikrát, zejména díky svým vypouleným očím. Zajímalo by mě, jak by se s rolí popasoval Baron Cohen. Ten výraz před vstupem na pódium ve Wembley - co to jako mělo být? Porovnejte si to se skutečným koncertem. Dále, pokud film beru jako dokument o jeho životě a částečně o kapele, tak sakra, co je tohle za pohádku? Základní obrysy OK, ale tvl totální selanka chlápků nad věcí, to asi ne. Bavily mě momenty ze studia, jak (údajně) vznikaly některý ze známých hitů. Pokud bych měl film hodnotit jako vyprávění o životě zpěváka a kapele, tak bez znalosti určitých věcí bych se v něm těžko orientoval. Jsou tam neskutečně divný střihy v čase. Ve snaze převyprávět nám co nejvíc se to žene fofrem a jen tak nakousává. Kdyby vznikl hraný dokument o delší stopáži, dostal by ode mne vyšší hodnocení. Jsou tam zkrátka jednotlivosti, který mě hodně bavily, ale i jednotlivosti, který mě neskutečně štvaly. Takže ve finále sympatický průměr, ale s pohledem na zdejší hodnocení se musím hodně držet, abych nehodil nějaké mnohem horší hodnocení, které by BR alespoň trochu nesrazily z vysokých příček a procent totálního žebříčku, kam ho vystřelila nesmyslně přepálená hodnocení jiných uživatelů. Jako 25. nej film všech dob? To ani smykem, přátelé. Nakoukejte si nějakou klasiku s vycizelovaným scénářem, režií i hereckými výkony, a pak se vraťte sem a minimálně jednu hvězdu uberte... ;-)

Svět podle Daliborka (2017)

Stačila půlka. Z komentářů zde už vím, co bude dál a nejsem na to zvědavej. Skutečné nebezpečí je jinde, takhle ten neonacismus neporazíte. Dokument, kterému od prvních minut nevěříš, že se jedná o dokument.

O kohoutkovi a slepičce (1953)

Výtvarně a animačně paráda, Miler zatím jen částečně rozpoznatelný. Vypravěč nadbytečný, stačily by jen dialogy. Nemám rád, když nám někdo popisuje to, co sami vidíme.

Peklo s princeznou (2009)

Horší Šíleně smutná princezna, jen tu jsou navíc čerti a nezpívá se.

Spectre (2015)

Jako bondovka slabé tři hvězdy, ale Craig pro mě není Bond, tak to budu hodnotit jako akční thriller. Odpornej song. Doufám, že se dočkáme "starých dobrých" bondovek a jdu si zlepšit chuť nějakou časem pověřenou klasikou.

Kráska a zvíře (2017)

Vzhledem k tomu, že existuje výborný animák, považuji tento film za zbytečný.