Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tak jsem se těšila do našeho nově zrekonstruovaného kina:-) kino v novém, diváci při starém. Lezou, žvýkají popcorn, zkrátka ruší, což by mě kleplo. Každopádně ač se první polovina jevila poněkud nudněji a pavouci byli hnusní, ta druhá nabrala spád. Vůdce trpaslíků Thorin se mi jevil velmi charismaticky :-)Nová postava, Elfka Tauriel, dokonale zapadla do děje a vnesla mu eleganci, lásku a odvahu. Drak byl úžasný a podzemní prostory impozantní, jen škoda-alespoň pro mě -Manu Bennet, takhle zamaskován do Azoga:-) tudíž budu netrpělivě vyhlížet další díl, protože teď jsem vypla mozek a film si užila.

Blues Harp (1998)

Zajímavé drama o tom, co se stane, když někomu zachráníte krk a on to zrovna člen Yakuzy:-) Musím říci, že jsem byla mile překvapena, jak lze tuto látku uchopit. Nelehké dětství a hudební talent na straně jedné, snaha o moc a tvrdý život v mafii na straně druhé. A možná snaha o víc než jen přátelství...Film se rozjel našlapaný hudbou v klubu, a to hudbou zcela parádní, která hrála velkou roli v celé dějové lince.Neopomenu dobrou práci kamery. Určitě to nebyl jediný film od Takaši Miikeho, který si pustím.

Most do země Terabithia (2007)

Rodinná fantasy, která vám přiblíží tu hranici věku, kdy balancujete na samé hranici dětství a dospívání. To dětství, kdy ve škole to třeba není růžové, ale s nejlepší kamarádkou zjistíte, že kousek dál, tam za potokem, kde ze stromu visí staré lano, potřebné k jeho překonání, je les. Kouzelný les...stačí otevřít mysl a snít...rozpadlou chatrč na stromě opravíte na hrad a vidíte do kouzelné země Terabithia, jejíž pohádkovým bytostem jste se stali králem a královnou. A pak je tu tragédie, díky níž dospějete. Ale pořád může vaše mysl zůstat otevřená....skvělá hudba, hezké triky a kouzelná dětská představitelka, kvůli které hlavně stojí zato film shlédnout.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Když čtu zpětně komentáře, divím se té přísnosti. Můžeme se vrátit o pár let zpátky do dětství? Jen tak do pohádky...určitě ne nejlepší, ale taky ne nejhorší.Tak tři hvězdy :-)

Práskač (2013)

Já si nejsem jistá, jestli v současné době existuje nějaký jiný herec, který má upřímnější oči a zářivější úsměv a je to zkrátka nádhernej vazoun, než právě Dwayne.:-) a dokazuje, že ve filmu nemusí jen rozdávat rány. Takže tenhle jinak spořádaný, rozvedený majitel firmy, jenž zrovna koupil pár nových kamionů, je postaven před fakt, že syn z manželství naletěl kamarádovi a byl obviněn z distribuce drog, za což je deset let a vazba je krutá. A tak se rozhodne spolupracovat s protidrogovým oddělením a ambiciozní státní zástupkyní. Poslední půlhodina byla velmi slušně natočená, skvělá kamera. Škoda jen, že to nebylo silnější i před tím.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Určitě tuhle pohádku nezatratím, protože byla vytvořena hlavně pro dětské publikum a to má trochu jiné nazírání. Skvělý Viktor Preiss, princezna našla Vojtu....prostě pohádka:-)

V hlubinách (2013)

Velmi zajímavý příběh podle skutečné události, kdy v Norsku, během potápění do extrémních hloubek, dojde ve svařovací kapsli k nehodě, při které jeden zkušený potápěč chvilku zkolabuje a jeho bratr zahyne. A protože se snaží přijít záhadě na kloub, jak to bylo s plynem k dýchání, dostane se až k ohrožení svého života. Ono totiž velkým společnostem s americkou účastí při stavbě plynovodu není radno házet klacky pod nohy. Nějakého viníka si totiž vždycky najde. A jako pravil velký norský šéf -za dvacet let bude Knutův syn žít v jedné z nejbohatších zemí na světě. Jo, dvacet let uplynulo a Norsko tím je. Jen tak na okraj podalo žalobu k mezinárodnímu soudu pár potápěčů z Pioneera, kterým Američany upravený dýchací plyn poškodil mozek. Takže -příběh i zpracování dobré, nenudila jsem se, kamera mě nezklamala, tudíž čtyři hvězdy.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Pořád říkám, jak ta Korea je ve všem jiná.......a to je dobře:-)

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Bohužel jsem vcelku zklamaná, nepomohl tomu ani Bruce Willis. Přesto, že časové linie byly vcelku pochopitelné, hudba i kamera slušné, můj nemastný -neslaný dojem nezachránil ani Gordon Lewitt, který se konečně vizuelně začíná podobat chlapovi a jako vždy sympatická Emily, což mi přijde na film málo. Pouze ty uhrančivé oči dětského představitele, ty byly vždy přesvědčivé a poslední čtvrthodina filmu, to a jen to stačilo na tři hvězdy.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Neskutečně černý film s nášupem ironie a černočerného humoru, v němž vévodí Brendan Frasier coby Elvis, aneb o tom, co způsobí jeden prsten v zapadlé zastavárně, jak se vše v životě krásně propojí. Neuvěřitelný :-) :-)