Hačikó - příběh psa (2009)

Veľmi dojímavý príbeh, obzvlášť, ak milujete psov. Avšak tak ako to pri hollywoodskych filmoch s jednoduchou dejovou líniou chodí, tak aj tu budete mať správne tušenie, čo sa asi stane a ako to skončí. Ale oplatí sa to pozrieť hlavne pre krásneho fotogenetického psa veľmi charizmatického Richarda Gera.

Cesta (1982)

Veľmi zaujímavý príbeh 5 väzňov, ktorí dostanú povolenie navštíviť svojich známych. Tento film ukazuje turecko-kurdskú spoločnosť na začiatku 80-tých rokoch počas vlády vojenskej junty. Zobrazuje tak hlboké a zložité osudy, že až sami na sebe budete cítiť zúfalosť tých väzňov. Majstrovské dielo. Zo slovenských filmov mi to pripomína 1000 ročnú včelu a jej príbehu jedného slovenského rodu.

Tinar (2009)

Človek by očakával, že ide o milý dokument chlapca, ktorý má veľmi rád kravičky, o ktoré sa musí starať. Avšak po nejakom čase, keď sa zoznamujeme so životom 13-ročného Ghasema, slabším povahám začnú tiecť slzy. Zatiaľ čo deti v jeho veku chodia do školy a hrajú počítačové hry, on sa musí postarať o seba, aby mal čo jesť a nezamrzol.