Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Z krve a písku vytvoření bohové arény (resp. obráceně) mi nahání husí kůži s každým jejich dalším představením. V tomto, bohužel krátkém, výtvoru je všechno, co si můžete ve spojení se starým Římem představit. Ženy, sex, víno, krev, žádný ostych, žádné okolky, pro ukojení svých ambic a choutek jsou schopní čehokoli a život v podstatě nemá žádnou hodnotu. A k tomu zpracováno úžasným stylem, který vás prostě nepustí na záchod v polovině dílu. A jakkoli mi byl v "Krvi a písku" nesympatický Crixus, tady mu neuvěřitelně fandím a zároveň i měním pohled na něj. Brilantní.

Svědkem zločinu (2008)

Co na to říct? Stupidně a nesmyslně jednající lovci i kořist, absolutně nepochopitelné situace po celou dobu filmu, herecké výkony na facku. Hvězdičku dávám jen za to, že jsem opravdu ze srdce fandil tomu, že tam všichni umřou. A kdyby se odpráskla i Kim, byly by hvězdičky 2.

Agent bez minulosti (2002)

Jakmile se můžu podívat na všechny 3 Bourney po sobě, mám z prvního dílu vždycky největší radost. Konečně je vidět, že na dobrou akční jízdu a skvělou svižnou podívanou, nemusí padnout tuny TNT a zničenýho plechu. Stačí jeden minicooper a 15 francouzských policejních Cetröenů. Děj má spád, nenudí ani chvilku. A Matt Damon? Ten ze svýho neagenstkýho vzhledu dokáže jen těžit. Role mu překvapivě dobře pasuje. A ani mi nevadilo, že ve filmu není vlastně ani jedna pěkná ženská :) 4,5* za skok ze schodů a bezchybný headshot.. Vím, že je to superagent, ale i tak.. :)

Cizinec (2010)

Angelina se mi vůbec nelíbí. Monotónním hlasem a bezduchým výrazem namyšlené krávy se snaží oblbnout uplně neznámýho chlapa k tomu, aby byl někdo jinej? Scénář nestojí za nic. Chápu, že režisér s tímhle materiálem asi líp pracovat nemůže, ale ten film by moh mít klidně 20 minut a stejně bych se u nich nudil. Jediné, co mě těší, je letmý úsměv na tváři, když Johny Depp nahodí svůj Sparrowovský nevěřící a nevinný úškleb a Paul Bettany. Toho chlápka mám moc rád, i když hraje v hrozných póvlech.

127 hodin (2010)

"hodina a půl o chlápkovi, co má zaseknutou ruku ve skále? To musí být hrozná nuda." Moje otázky před shlédnutím. Dannymu všechna čest. Natočit nic tak, aby to mělo spád a koule, je úctyhodné. Navíc se konečně objevuje na scéně jiná lokalita než mrakodrapy nebo pláže. A nuda? Nuda je to jen chvilkama. Ale skvělá práce kamery i samotný výkon Jamese Franca (schizofrenní talk show je výborná) nedostatky aspoň z části nahradí. Myslím, že víc se z tohohle nicneříkajícího, pateticky přímočarého a na city hrajícího příběhu vymáčknout nedalo. Ale já se upřímně bavil. Pravda. Řeknete si: "Proč ten vůl někomu neřekl, kam jde?", nebo "Proč ten švýcarák nehledal dýl? Pak by si moh ruku upižlat hned druhej den". Ale o to jde. Přemýšlet nad tím, co jsem vlastně viděl. V tomhle mě film velmi potěšil.

Milionář z chatrče (2008)

Vždycky když se koukám na film s delší odmlkou a všichni kolem mě ho viděli a povídají o něm jak je skvělý a úžasný, bývám velice skeptický. Většinou jsem ale potom příjemně překvapený. A naštěstí Milionář není vyjímkou. Na první pohled se může opravdu zdát film předvídatelný, ale nakonec to vůbec nevadí. Navíc styl vyprávění, který zaujme od začátku až do konce. Přesto ze mě prvotní nadšení z překvapení vcelku rychle vyprchalo. Nemůžu nic vyčíst asi režisérovi, kameře ani hercům, ale víc než film, ve mně zůstal pouze (vynikající) soundtrack. Mimochodem.. Benjamina Buttona si považuju taky mnohem víc :)-

Mstitel Cape (2011) (seriál)

Jakožto fanda většiny komixů a jejich filmových předělávek (bohužel občas dost nepovedených) jsem na The Cape nahlížel lehce s nadsázkou. Komixové seriály poslední doby se moc nedaří. Tento se k nim bohužel řadí taktéž. I když si myslím, že má velký potenciál, vůbec ho nevyužívá. Triky jsou laciné, dialogy o ničem a úplně by na každý díl stačila "HBOvská" půlhodinka. 15 minut je (podle prvních 5 dílů) vždycky zdlouhavých a nudných. Každopádně je v tom něco, co mě nějakým způsobem zcela neodrazuje podívat se na další díl. Zápletka se mi vcelku líbí, i když se dá považovat už za klišé a sem tam i pár zajímavých zvratů. Jsem zvědavý, jak bude pokračovat a vypadat dál. Zatím tak 2,5*

Pařba ve Vegas (2009)

Film, který má přesně to, co si můžete v road komedii přát. V jednu chvíli pláčete smíchy, druhou chvíli se urputně stažíte zavřít ústa, protože "tohle přece není možný" a ve třetí chvíli vám toho tlouštíka trochu líto, ale pak na vás z kufru vyskočí nahatej japonec a všechny starosti jsou pryč. Slet (občas možná až příliš) absurdních scén střídají situace, které určitě sami po "pařbě" známe všichni. Akorát asi nikdo z nás neukradl Mikeu Tysonovi tygra.