Černé zrcadlo - Medvídek Waldo (2013) (epizoda)

Jsou tři dny po volbách do poslanecké sněmovny České republiky. Aktuálnost tohoto dílu je naprosto zřejmá. Jednoduchost, primitivnost a bezhlavá, sprostá kritika ostatních vítězí.

Svět pod hlavou - Orchidej na smetišti (2017) (epizoda)

Nojo, roste nám tady nejlepší český seriál. Skvělé obsazení, scénář, režie, hudba. Přechody mezi sny a "skutečností" jsou perfektní a moc se těším, jak se seriál vyvine.

Svět pod hlavou - Mrtvý lidi (2017) (epizoda)

Tvůrci seriálu mají nás diváky rádi a proto nám zachránili sluch Čajovnou během titulků. Ostatně tohle poukazuje na absurditu doby, kdy tyto skvosty byly zakazovány a lidé mohli chodit tak leda na Míšu Davida.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Je smutné, kolik lidí ten film nepochopilo nebo jsou příliš velcí pokrytci, aby uznali jeho trefnost a pravdivost. Ona se totiž kritika české nátury u neomylných Čechů příliš nenosí.

Billy Elliot (2000)

Neskutečně silná věc se skvělými hereckými výkony snad od všech zúčastněných herců. Nechápu, že mi takový skvost celou dobu unikal. S klidem v srdci můžu prohlásit, že toto je nejlepší sociální drama, které jsem kdy viděl.

Už je tady zas (2015)

Tohle bych pustil všem debilům než vyrazí na nějakou idiotskou demonstraci.

Birdman (2014)

Víme, že vynikající herecké výkony + skvělá režie a scénář = vynikající film. Je to asi jediná matematika, kterou jsem pochopil na poprvé. Ekvivalentem této rovnice je: Keaton, Norton, Stone + Iňárritu = Birdman. Birdman je filmem, který jsem bohužel kvůli zdejšímu hodnocení dlouho odkládal, ale naštěstí jsem neudělal osudovou chybu a nezapomněl na něj. Stále se snažím přijít na to, co bych z filmu vyzdvihl úplně nejvíc, ale stejně jako Riggan Thompson se i všechny komponenty tohoto snímku vznášejí ve snových oblacích. Tohle je nepovrchní film o povrchním člověku, kterému záleží na tom, co si o něm lidé myslí a přitom je mu to úplně jedno. Klaním se všem, co mají na tomhle skvělém snímku svůj podíl.

Ruská zavařenina (2015) (divadelní záznam)

Mám rád představení z Arény. Například představení S nadějí i bez ní pro mě bylo asi nejsilnějším zážitkem z mé čerstvé pozice divadelního diváka, ale tato hra mě prostě za srdce nechytla. Tahle parodie na Višňový sad postrádala něco, čím by se mi vryla do paměti, a tak bohužel po třech letech opravdu jen těžko lovím nějaké konkrétní vzpomínky. Přesto se hraje i nyní, takže budu asi pouze výjimkou.

Hale and Pace (1988) (seriál)

Některé skeče jsou slabší, ale většinou jsem na konci reagoval klasický: "No néééééé!" poté následovalo pět minut smíchu. Měl bych přestat hulit.