• Krátkometrážní

Interstellar (2014)

Nolanův tříhodinový vzkaz všem návštěvníkům kin: „Nežerte pořád ten popcorn, kukuřice je vzácná!“ Chris, jak je u něj zvykem, opět nezklamal, i když tentokrát ta podívaná nebyla zcela bezchybná. A tou chybou myslím zejména posledních zhruba 10 minut, které zkazily parádní dojem z celého filmu. Nebýt jich, tak s pětihvězdnou neváhám ani chviličku... A musím říct, že jestli mělo někdy cenu navštívit pana I. Maxe, bylo to právě na tento snímek – ty krásné záběry na obří stěně prostě neměly chybu! Jsem zvědav, jak na mě film zapůsobí při dalších zhlédnutích.

Duet (2014)

Krásná filmová "báseň"

Kleine Teun (1998)

Jsem moc rád, že mám v Alexovi neochvějnou jistotu, že nebude točit "normální" filmy!

Pasáček z doliny (1983)

„Tož tak na světě.“ Vláčilův s citem vyprávěný příběh malého chlapce v těžké poválečné době mě chytil za srdce a nepustil… Skvělý výkon podal představitel malého pasáčka Vlasta Drbal a psát, že pánové Prachař, Kemr či Schmitzer nepodali také špatný výkon je zcela zbytečné. Tento film si rozhodně zaslouží Vaši pozornost!

Mládeži nepřístupno (2013)

...a nebyl to práve tento snímek, který experimentálně dokázal, že slepením pár trapných scének přeplněných známými herci kvalitní film nevznikne? Někdo to totiž vyzkoušet musel. Někdo musel slepou uličku lidského poznání ohledat a ohlásit světu: Tudy ne, prátelé!

Křišťálová noc (1966) (TV film)

Zajímavé konverzační drama jedné rodiny, ve kterém se postupně odkrývají tajemství, potlačované myšlenky a pravé charaktery zúčastněných. Na autentičnosti přidává velmi dobře zachycená tíživá atmosféra. Kdo má rád tyto komorní konverzačky, ten si přijde na své!

Kouzelný svět Karla Zemana (1962)

Velmi pěkně zpracovaný dokument, který nás nechá, bohužel jen trošku, nahlédnout pod pokličku mysli filmového génia Karla Zemana. Máme příležitost poznat některé filmové triky a natáčecí postupy, díky nimž dokázal natočit své nezapomenutelné snímky. Ale já bych chtěl vidět ještě víc!

Vstup zakázán (1959)

První "zimní“ povídka je velmi povedená - nepostrádá napětí, disponuje skvělou hudbou a navíc již zde Vláčil ukázal svůj cit pro poetiku a vytváření obrazů. Zato druhá „letní“ povídka příliš neoslňuje ani obsahově, ani umělecky. Shrnutí: Vláčilova povídka Pronásledování ****, Vošmikova povídka Bloudění **.

Skleněná oblaka (1958)

Nasadil jsem si svá křídla a nechal se unášet... Jedná se vlastně o Vláčilův první a opravdu nádherný film pojednávající o věčné lidské touze. Vláčil dokázal v tomto snímku na malém prostoru vyždímat obrovskou dávku emocí! Zážitek z téměř němého filmu umocňuje krásná Vackova hudba. To prostě musíte prožít!

Psíčci lorda Carltona (1970) (TV film)

Mírně pikantní komedii Jiřího Krejčíka prošpikovaná jemným anglickým humorem. Nejvíce se o něj staral naprosto skvělý, distingovaný tajemník Juraj Herz, kterého neméně dobře doplňoval Miloš Kopecký. A jako obdivovatel krásy Marie Drahokoupilové jsem si také přišel na své. Na svou dobu rozhodně velmi odvážný snímek – ono kritizovat v roce 1970 cenzuru bylo určitě dosti ožehavé, ale Jiřímu Krejčíkovi to prošlo a vznikla velmi zábavná komedie, kterou rozhodně stojí za to vidět!