Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

1.séria 95% 2.séria 97,5% 3.séria 100% Seriál s nápadom, výraznou dejovou líniou, humorom, skvelou animáciou, čo sa kažou jednou sériou zlepšuje a podrobne vykreslenými postavami, ktoré sa narozdiel od väčšiny postáv v seriáloch vyvíjajú a menia. To pravé anime fantasy pre mňa odohrávajúce sa vo svete ovplyvnenom ázijskou kultúrou s podmanivou hudbou a so skvelými súbojmi. Obľúbené postavy: Iroh, Sokka, Momo, potulný predavač hlávkového šalátu. Suki=best girl !

Griffinovi (1999) (seriál)

FG u mňa o vlások predbehol South Park. Síce nie je taký "sprostý" ale iskru a švih má. Najskôr som FG veľmi nemusel pretože mi prišlo, že kopíruje Simpsonovcov ale po pár dieloch mi došlo, že to nie je pravda. Je to tak akoby niekto povedal, že Kill Bill kopíruje Enter the Dragon s Bruceom Lee. Jednoducho nemohol som si túto povedenú rodinku nezamilovať, vždy ma dostane keď šikanujú Meg, prdia jej do tváre a podobne prasačinky. Takisto Brian & Stewie sú tiež geniálna dvojica. Peter- proste borec. Moja obľúdená vedľajšia postava je starosta Adam West (ktorého mám mimochodom ako profilový obrázok). Úžasné sú aj muzikálové čísla, ktroých nie je málo napr. Shipoopi, Bag of weed, Road to Rhode Island, Pie song, Down syndrome girl, Bird is the word, Cowboy butt sex, Freaking FCC etc. Brian a Stewie dokonca spievali úvodnú pieseň na odovzdávaní cien Emmy v roku 2007 a bolo to veľmi veselé. Však posúďte : http://www.youtube.com/watch?v=ygGy7xAGc0c Family Guya pozerám ako inak po anglicky pretože dabing na Prime COOL = odpad! Čo dodať na záver? Ukončim môj komentár jedným z mojích obľúbených FG fórov: "Ladies and gentlemen, Mr. Conway Twitty!" http://www.youtube.com/watch?v=lJVCjnAolp8

Městečko South Park (1997) (seriál)

Čo tu vôbec napísať ? Kult, legenda, majstrovské dielo xD Seriál postupne časom hľadal smer a mne osobne sa páčia viac novšie časti. 90% Obľúbené postavy: Towlie, Timmy, Butters

Svůdná nenávist (1996) (TV film)

Tento film som videl keď som bol na návšteve u strýka a tety a pozerali sme to pretože nedávali nič lepšie. Musím povedať, že to nebolo najhoršie. Herecké výkony boli dosť obstojné, napätia tiež trochu bolo. Mladý Tobey Maguire ma prekvapil. I keď tá stopáž ... hmmm... 2x90. Podľa mňa by sa to zmestilo kľudne aj do 1x90 min.

Vzhůru do oblak (2009)

Totálne nezáživný a otravný animovaný film od Disneyho. NUDA! Takisto ako väčšina podobných filmov má rovnakú schému. Máme tu hlavnú postavu, ktorá sa vydá niekam na strastiplnú cestu. Stretne niekoho, kto sa k nemu samozrejme pridá. Je avšak úplne inej povahy a to vedie k značne "vtipným" udalostiam a dialógom. Samozrejme sa na začiatku veľmi nemusia. A potom spolu putujú a zažívajú dobrodružstvá, spoznávojú sa navzájom a začínajú sa viac zbližovať. Potom príde nejaké to vyvrcholenie, bad guy je potrestaný prípadne sa z neho stane good guy a hrdinovia žijú šťastne až do smrti. Táto schéma sa hodí okrem tohoto filmu aj na ďalšie skvosty od Disneyho, napr. WALL-E, Medvedí bratia, Nemo... Pozor ! Nie na všetky , niektoré potešia svojou originalitou ako napríklad to o tom potkanovi čo neviem ako sa píše.

Road to Morocco (1942)

Skvelý čiernobiely film, skvelá komédia z roku 1942, ktorá pobaví a zaujme aj dnešného človeka. Zárukou kvality je dvojica komikov Bing Crosby & Bob Hope, ktorý spolu so slečnou Dorothy Lamour natočili viac Road to... filmov. V tomto filme mi táto dvojica resp. trojica sedela najviac a dej sa mi zdal najlepší a najzaujímavejší z celej série. Tento film bol podľa mňa na svoju dobu dosť jedinečný a odvážny pretože hlavní protagonisti v ňom pomerne často vychádzajú zo svojej role a vedú medzi sebou dialógy ,alebo hovoria priamo k divákom tiež ako herci, nie ako postavy. (Napr. : "V púšti sa nemusíme báť banditov, pretože nás Paramount ochráni. Veď máme zmluvu na ďalších 5 rokov." "Nemusel si zničiť jedinú dobrou scénu, ktorú v tomto filme mám. Mohol som vyhrať Oscara!" ). Veľmi sa mi páčila aj hudba v tomto filme. Špeciálne by som chcel vyzdvihnúť pieseň, ktrorú spievajú Bing a Bob, keď idú púšťou na ťave. Tá ma teda úplne dostala. (PLAY) Celkové hodnotenie: jasný nadpriemer. 4*+

Smrt čeká všude (2008)

Tu budem kritický! 131 minút je podľa mňa dosť na film ktorý nemá žiadny hmatateľný dej. Po dopozeraní som bol sklamaný. Jednak som sa väčšinu času nudil a minúty odsýpali pomaly. Nehovorím, že sledovať skupinu pyrotechnikov na vojnovom území nebolo celkom zaujímavé ale pani režisérka Kathryn Bigelow to nezvládla celkom tak ako by mala. Mne chýbalo okrem iného napätie, ktoré by som čakal, herci nič moc a dialógy tiež o ničom. Bol totálne neslané-nemastné. Stále to isté ako v každom vojnovom filme. Jednoducho ma to nedostalo, nebavilo.Poste nuda ! Ako to mohlo dostať toľko Oscarov ?!?! Avatar bol lepší. Podľa mňa priemerný, zdĺhavý i keď celkom pekne natočený film.

Duel Frost/Nixon (2008)

Oscar právom zaslúžený. K tomuto filmu som sa dostal úplnou náhodou, slepým prepínaním staníc na telke som prepal na HBO a tam tento film práve dávali. O Richardovi Nixonovi som toho veľa nevedel. Asi iba to čo som sa o ňom dozvedel zo Simpsonovcov alebo Futuramy kde ho radi (a pomerne často) zosmiešňujú. Áno, bol to republikán, nanič prezident a človek pochybných vlastností ale Frank Langella ho zahral úplne geniálne. Použil toľko charizmy, rozvahy a pokoja, že pri jeho "súbojoch" s Davidom Frostom som bol občas na pochybách kto je tu záporná postava a či tu vôbec nejaká záporná postava je. Váhal som tiež v tom koho chcem vidieť ako víťaza tohto súboja. Frost, ktorého hral Michael Sheen mi prišiel dosť zbrklý a neprofesionálny pri tom ako sa snažil Nixona načapať na hruškách a donútiť k priznaniu. Koniec bol tak trochu vopred očakávaťeľný. Aj keď sa sa Frostovi nepodarilo splniť jeho úlohu na sto precent podľa mňa z toho všetkého vychádza ako víťaz. Jednoducho, film sa mi veľmi páčil, či už po spomínanej hereckej stránke alebo aj po stránke réžie, kde Ron Howard svoju úlohu zvládol bravúrne. 90%