Emily in Paris (2020) (seriál)

Tak banální a s každou sérii to víc a víc připomíná venezuelskou telenovelu. Standardní Netflix quality. Zajímavě provedené mají propojení s děním na displejích. Plus ve všech okolo jen zvyšuje už taky vysoké nerealistické očekávání o Paříži.

The Sure Thing (1985)

Na to, že to má být komedie, tak jsem se snad ani jednou nesmál a nenašel jsem moc komických momentů. Připadá mi to spíš jako drama dvou mladých lidí na motivy on má rád ji, ona někoho jiného a on se to snaží změnit.

Rychlá rota (2022) odpad!

Za mě něco naprosto příšerného. Ta kombinace animace a hraného filmu mi vypaluje sítnici a dělá mi blbě od žaludku. A to jsem se na film těšil. Na Rychlé rotě jsem vyrostl. Možná právě proto mě to tak znechutilo. Nebo jsem prostě příliš starý.

Politické kruhy (2009)

Jistě, pane ministře se mi líbilo. Velmi. Ale styl humoru v Politických kruzích mě míjí. Zcela.

Princezna zakletá v čase 2 (2022)

Některé dialogy strašně tupé a přehrávající herci. K tomu špatný make-up hlavní alchymistky, kdy ty její klikyháky jsou chvíli jako stín a chvíli černé jako bota. Na Česko velké dílo, ale srazí to dětské nemoci. K tomu zbytečně germánské. Samé runy a odrážení kouzel jak v počítačové hře.

Jan Žižka (2022)

Tohle se těžko hodnotí. Přítelkyni z Vietnamu, která nemá ani páru o české historii, ukázala kousek relativně věrných českých dějin a film se jí líbil. Za mě je tam velké mínus za ty mongolské bojovníky, kteří tam nemají vůbec co dělat, a že Zikmund, liška ryšavá, není zrzavý. Sice je fajn, že tam nestrčili povinné hollywoodské černochy nebo gaye, ale ty Mongoly si mohli taky odpustit. Souboje relativně věrné, výslovnost českých geografických názvů ucházející. Jako film bez napojení na Žižku za čtyři hvězdičky, avšak jako životpisný film o Žižkovi prohrává na celé čáře. Z něj má jen to jedno oko a využívá komplet fiktivní příběh. A to je i jeho největší slabostí. Kvůli tomu je motivace postav pochybná a Jákl se v druhé filmu v tom ztrácí a vrcholí to zmateným pobíháním po lese a neví jak to ukončit. O Žižkovi ani husitech se tam nedozvíme nic bližšího a nezažijeme ani jedinou husitskou bitvu, jestli nepočítám ten krátký prostřih těsně před titulkami.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Další temný a ukrutně nudný film a tentokrát i bez jediné zajímavé postavy. V první třetině filmu nejsou snad žádná zvířata, natož fantastická, a jen parazituje na Harry Potterovi, s kterým má společné některé postavy, avšak v naprosto nesympatické a nerozpoznatelné podobě, třeba Brumbála.

Zázraky sluneční soustavy (2010) (seriál)

Na tuto dokumentární sérii jsem se dost těšil vzhledem k nadšeným recenzím, a proto jsem asi zklamán. Čekal jsem epizody zaměřené na jednotlivé části sluneční soustavy. Místo toho je to na přeskáčku a minimálně půlka záběrů je ze Země nebo na kecající vědce.

Rod Draka - Potomci draka (2022) (epizoda)

Asi nejsem ten pravý fanoušek. Místo velkolepého eposu jsem dostal jen VKVčka mířící na první signální, co se odehrávají jen v jediné lokaci, a to na hradě.