• Pohádka
  • Rodinný

Žakýlska Veronka (1983) (TV film)

Kvalitně obsazená televizní inscenace na motivy Slovenské lidové pověsti. Bohužel scénář pokulhává za hereckým obsazením a také celková stopáž je proti standardu kratší. V inscenaci se objevuje pan Samuel Adamčík známý jako starý knecht z filmu Oldřicha Lipského z roku 1981 Tajemství hradu v Karpatech. (Čóóórtův hráád - tam strašá ).

Není sirotek jako sirotek (1986)

Oddechový a nenáročný film, ve kterém ovšem hrají velké osobnosti jako Vlastimil Brodský, Josef Bláha, Robert Vrchota a taky princezna Arabela v podání Jany Nagyové. Ondřej Havelka zde ztvárnil nesmělého příslušníka SNB, který se jen těžce seznamuje. A musím podotknout, že se na tu roli celkem hodil.

Noc klavíristy (1976)

Jindřich Polák se kromě tvorby pro děti a mládež a scifi žánru věnoval i detektivce. Musím říci, že na to v jakých podmínkách film vznikal (psal se rok 1976) jde o celkem zdařilé dílo. Václav Voska jako samozvaný vyšetřovatel chce přijít na kloub záhadné vraždě, která se odehrála před vinárnou, ve které hraje na klavír jako pianista. Vyzdvihl bych vynikající hudbu, kterou pro tento film zkomponoval Karel Svoboda.

Obchod na korze (1965)

Naprosto úžasný snímek právem oceněný americkým Oscarem za nejlepší cizojazyčný film roku 1966. Pocitově nejsilnější je asi posledních 30 minut, kdy celé drama vrcholí smrtí obou hlavních postav. Tento film považuji za jeden z drahokamů Československé kinematografie. KAMERA : Vladimír Novotný, POMOCNÁ REŽIE : Juraj Herz

Andělské oči (1994)

Jiří Lábus je v tomto filmu naprosto geniální ! ŠMIDLIKY, ŠMIDLIKY !!!

Muži v říji (2009)

Tak trochu nudný film. Dějová linka se téměř vytrácí a u diváka to spíše zachraňují lokální humorné scénky. Taky se mi zdá, že je děj uměle prodlužován - hlavně při návštěvě premiéra. Asi nejvýrazněji na sebe upozornil svými hereckými kreacemi Martin Trnavský. Scéna s železničním přejezdem je jedno z mála zajímavých a humorných míst v tomto filmu.

Čest a sláva (1968)

Úžasným způsobem natočený film, kerý vyzařuje syrovost a realitu své doby. Bravo pane Hynku Bočane !

Hotel pro cizince (1966)

Velmi zajímavé pojetí příběhu, které občas působí zmateně nebo nelogicky. Například štěkající kráva, takřka nemožnost přiřadit jednotlivým postavám jasné povahové rysy, ponurost celého filmu, která se střídá se scénami štěstí a uvolněné atmosféry. Přiznám se, že jsem při sledování tohoto filmu velmi často nechápal jednotlivé souvislosti. Nicméně v tomto snímku zazářil jako debutant charizmatický Petr Čepek a nejen on, ale i další herci a dokonce dva reřiséři Evald Schorm a Jiří Menzel. Kouzelný byl i Jan Libíček se svoji hvězdou a ve scéně na loďce !!!