• Krátkometrážní

Proini peripolos (1987)

Zvláštní film. Atmosféru to má naroveň žánrově postapokalyptickým filmům, ale je to zároveň dost intimní. Na způsobu, jakým se ta žena pohybuje v takovém prostředí, je něco em.. nevím. To stvoření na plakátu mi k tomu sedí :)). Hudební podbarvení skvělé.

The Gamers: Dorkness Rising (2008)

Doporučeníhodné pro fanoušky D&D, nízkonákladově-dobře zpracované, hlavně jde samozřejmě o humor, co je s těmihle hrami spojený. Je na tom znát takové to fanouškovské nadšení pro věc, což je skvělé, a laciné efekty a případné neohrabanosti v tom tak najdou svoje místo.

Shirley - vize reality (2013)

krásný obraz to mělo, takový vyhlazený, ty barvy, pohyb, atd...vážně jako rozpohybované obrazy, hmm, dobře se na to koukalo.

Mamay Umeng (2012)

zprostředkovává zpomalené životní tempo, vcelku poklidně dobíhající. Statická kamera poslouží, symbolika snad trochu "in your face", no jak se to vezme, no co, a též nějak poslouží. Vlastně vcelku milý film, přestože záživný podle odpovídajícího.. "zažívání" :))

Táta (2006)

za mě tedy slabší závěr jinak vcelku zajímavé série kurdských krátkých filmů. /KV/ ... rozumím tomu, že se téma dotýká čehosi ... ale děj mi přišel příliš přímočarý, herci nijak zvlášť sympatičtí, pointa spíš násilně připravovaná a umístěná, než vyvolávající dojetí nad otcovskou láskou.

Black Mass Rising (2011)

hudba tam byla dobrá a poměrně rozmanitá, snadno dostupné prostředky (vizuální efekty, ...) mě až tak nepohoršují. Těmito 2 věcmi nepoznamenaný obraz by byl často podobný vcelku běžným klišoidním evil videím, takhle to ale i někdy fungovalo, pocty Kennethu Angerovi proč ne. Rozhodně jsem ale nepovažoval za nutné se na to dívat celou dobu. KV13

Stemple Pass (2012)

Mohlo by být třeba i za ty 4, dovedu si představit, že při naprosté odpočatosti a nějakém vstřícném klidném atd rozpoložení by na toto mohlo jít přistoupit a tak nějak se lépe ponořit do prostředí, a těmi předčítanými zápisky z deníku se nechat doprovázet i "dál za něj", či co to po nás chtělo. Ale jelikož bylo nutné se spokojit s tím, co bylo a co máme, řekněme že alespoň pro ono zimní období byl spánek nějak odpovídající divácká reakce. Viděno tedy cca polovina filmu, část z toho i s nějakým tím zájmem.

Zrcadlo (1975)

Nádhera (...) :)

Život podle Agfy (1992)

Fajn film, ta atmosféra podniků, kde se děje kdeco, potkávaji se různé existence, co prožívají ty svoje emoce, všemožné konflikty, bývá to někdy takové dramatické, atd... // Leonard Cohen a barová hudba, noirová stylizace, a filmů s hebrejštinou jsem taky zrovna moc neviděl, jsem rád, že jsem na toto narazil.