Policajt ze školky (1990)

Ne každý policajt může řešit velké případy. většina plicajtů řeší právě malé případy a i v nich se dokáží pěkně motat a pak je ty případy tak popletou a pomotají, že divák je rád, když si pro něho přijedou peřkupníci drog, rychl mu vysvětlí oč jde a on pak jen na oko dělá, že jde po nich.

Jonáš a Melicharová (1986) odpad!

Jiří Suchý se pár let bavil tím, že předváděl jak trpěl za socialismu, a pak, že mu patří divadlo, kde už roky nehrál. Jak by mu mohlo za socialismu patřit? Zde je důkaz, jak trpěl, že si mohl s Molavcovou hrát o čem chtěl a jak chtěl...

Přezůvky štěstí (1986)

Třebaže jde o pohádku známého pohádkáře, jehož portrét mám už 17 let na jedné zdi, a dostal jsem ho darem v Truro, tak jeho pohádky mají svůj ráz, svou dynamiku, své poselství, ale to v psané podobě. Film je sice co se příběhu týče totéž, ale hrají ho konkrétní herci, které vede chlap zvaný režisér a často to nedopadá oproti psanému textu dobře. Důvodem je právě ten problém dostat melodii příběhu, její emocionální náboj i do filmu.

Kaviareň Slávia (1999) (pořad)

Nejdříve jsem byl zmatený, kde ta kavárna vlastně je. Je to jeden z řady nekonečných pokusů vrazit moderátora do Tv pořadu, ten si vybere hosty, a host má říkat něco zajímavého. Moderátor kouká občas do kamery, ředitel na sledovanost, pak šéf mávne rukou a řekne - balíme to. A časem zase totéž jen v jiných kulisách, a často s podobnými hosty, dokud ti nezemřou.

Kohút nezaspieva (1986)

Je zvláštní, kolik filmů vzniklo o hrdinech, a prakticky nic o Hlinkovcích, o lidech co smýšleli v klerofašistickém státě jak smýšleli, o čtyřech divizích , které šli pomáhat dobývat svět za Hitlera, a jeho vidění Boha atd. Proč se atjuí skutečnost a pravda? Proč i dneska vzniká tak málo dokumentů o represích proti lidem žijícím po generace na Slovensku a hlásících se k Židovství? "Kohút nezaspival" v roce 1986, ale "nezpieva" ani o 33 let později. Film je dobrý pro odech, pohodu, neb ukazuej divákovi, že někdo se měl alespoň filmově hůře než často on sám.

Krtek a autíčko (1963)

Začátkem šedesátých let nastal rozmach průmyslu i v ČSSR. ČSSR se nazývalo území zdejšího státu právě od roku 1960 - 1989. A auto bylo počátkem šedesátých let snem mnoha pracujících, a někteří mu žertem říkali přibližovadlo. Krteček v tomhle díle symbolizuje občana bez auta, který ale vidí, že jiní občané, skrytí za psi či husy už jezdí a diví se, kde na to vzali peníze, když se všude hlásá morálka a mzdy jsou tak zatraceně nízké. A tak vyzvídá, a naučí se to co ostatní, a pak už autčko má, a s veselou se přidává k davu, už se necítí být méněcenným.

Krtek a buldozer (1975)

Děti si rády hrají na buldozeristy, zedníky, cukráře, prodavačky, kadeřnice atd. Jak je tedy možné, že dospějí a nechtějí tato povolání často vykonávat? Krteček se sice pokouší některé z nich naučit mít vztah k buldozeru, ale statistika vykazuje i v jiných státech nezájem o tyhle profese, a lid hledá jiná zaměstnání... Krteček může ledacos, ale je tím vždy jen na pár minut. V tom ho asi dost lidí je ochotno napodobit, neb být tím či oním na pár minut není na pár hodin, dnů, měsíců či roků.

Žij rychle! (2006) (TV film)

Taryn má co dělat, aby si ještě užila života, než si ji najde známý zabiják a pompézní psychopat s děsuplnými hudebními kreacemi, do níchž by rád zakomponoval i ve městě známou zlodějku. Jelikož se to Tyryn dozví, tak žije tak rychle, jak to dokáže a divák aby se na to díval. DJ ale není žádný začátečník a už jich tam na onen svět poslal pěkný seznam, avšak známá zlodějka Taryn má tolik štěstí, že se tomu ani nechce věřit. Ale štěstí nechodí jen okolo a nesedá si jen tak na leckoho. Štěstího je málo, a proto sedá jen tam, kde neštěstí pochodilo...

Rychle vpřed (1985)

Rychle vpřed neznamená vždy dobře vpřed. I k životu patří i stagnace, pomalost, ale taky občas akce! A kdoje kde déle? Kdo je déle akční, statický, pomalý? Potřeby dělají z člověka co je. A další faktory. A k nim další atd. T2 neví kolik film stál, kolik vydělal celosvětově, jen kolik vydělal v U.S.A. Stagnuje!

Rychlé šípy zakládají klub (1979)

Dávám pětu zde,neb na CSFD postrádám divadlo "Rychlé šípy", na které byl pozván i Jestřáb a bylo důstojnou poctou k životu a dílu tohoto velkého člověka, skauta, vychovatele mládeže, úžasného spisovatele, který mravně vedl několik generací kluků v Praze a obohit život můj a měpodobných, doufám, že v tom dobrém slova smyslu. i kdyby ne, tak stejně byl skvělý! Sklepáci uměli pojmout jeho nejznámější dílo, příjemně ho podat, i když je určeno hlavně klukům.