Hulk (2003)

Moc psychologie, málo akce, experimentální střih a dvouhodinová stopáž! NE! Takhle nejde dělat komiksová adaptace. Navíc je ve filmu hromada nesmyslů: vrtulníky spadnou a nevybuchnou, Hulk při skocích spíše létá, než aby skákal,… . Prostě další neúspěšný pokus o vstup hrdiny na stříbrné plátno.

Spider-Man 3 (2007)

Totálně zabitý „vrchol“ série. Spousta vztahového bahna, mizerná akce, lajdácky ztvárněny vnitřní souboj dobra se zlem a tři padouši, kteří jsou trapní, až to bolí. Tenhle film se prostě nepovedl. 40%

Melancholie (2011)

Ze začátku jsem byl nadšen. Prolog je naprosto úchvatným surrealistickým zážitkem, podaným kombinací zvuku a obrazu. Samotný film, mě pak zklamal, protože je docela nudný, zvláště první dějová pasáž, kterou nezachraňuje ani skvostný hudební doprovod. V druhé části Melancholia sice graduje a emoce s ní doslova čiší, nicméně v té době jsem byl tak znuděn, že očekávaný konec jsem přijal s myšlenkou vysvobození. Celkově pro mě velké zklamání, jsou filmy, ve kterých je mnohem více emocí podaných mnohem přijatelnějším způsobem. 60% a to hlavně za úvodní desetiminutovku.

Terapie - Série 1 (2011) (série)

Upřímně jsem docela zklamán. Scénář prakticky kopíruje Americkou verzi (což jsem čekal), ale obsazení ani herecké výkony nedosahují jejich kvalit. Terapii sice dodává věhlas spousta známých tváří, přičemž většina z nich se i snaží hrát, ale výsledek působí trošku prázdně a uměle. Nejvíce je to patrné na Rodenovi, který Byrnemu (terapeut v US verzi) sahá někam do půli stehen. Celkově se pak jedná na České poměry povedené dílo, které však ani přes velkou snahu nedosahuje kvalit originálu. 60%

Sekretářka (2002)

Netradiční pojetí love story, jehož pateří je dominantně-submisivní vztah mezi právníkem a jeho sekretářkou. Kvalitní scénář je doplněn skvělými výkony obou hlavních protagonistů. Rozhodně doporučuji všem, kteří jsou unavení klasickými romantickými komediemi a chtějí vidět něco originálního.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Naprosto mizernou akci a průhledný scénář drží nad vodou pár světlých momentů, mezi které patří např.: prostřihy v podobě “zpráv“. Jinak je film pouze dalším zoufalým pokusem vyždímat nějaké další dolary ze jména Hvězdná Pěchota. Rozhodně je lepší kouknout na první díl a na obě pokračování se vysrat.

Pan Am (2011) (seriál)

Seriál, který kupředu táhne luxusní stylizace do 60. let a vynikající herecké obsazení. Co ho naopak brzdí, je nevyrovnaná úroveň jednotlivých dílu. První 3 jsou skvělé, pak úroveň sice lehce klesá, ale pořád se udržuje nad průměrem. Bohužel v polovině série dojde ke zlomovému úpadku a všechny zajímavě rozjeté dějové linky upadají do nezáživných vztahových klišé. Což je velká škoda. Ve výsledku je Pan Am lehký seriál, který spíše než obsahem zaujme líbivým vzhledem. 75% (z toho 15% odečtěte, pokud nemáte slabost pro letušky).

Mezi vlky (2011)

Liam Neeson je borec! Tenhle film by bez něho byl poloviční, a to v tom lepším případě. Bohužel jeho herecky výkon je jedna z mala věci co se na Mezi vlky povedla. Celé mi to totiž přišlo jako nepříliš dobrá vykrádačka Na ostří nože. Pád letadla, nehostinná příroda, dravá zvěř likvidující přeživší a lehká sociálně-komunikační problémy mezi chlapy. Jenže většina výše zmíněných aspektů je polovičních. Přírodu zastiňuje sněhová vánice, vlci útočí zcela účelově s inteligencí dalece převyšující jejich možnosti a problémy jsou jakési plytké a těžko uvěřitelné. Celkově to pak vyznívá polovičatě, a až příliš předvídatelně. 50% a to hlavně za Liama a cool konec.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Film, jehož zásadním problémem je nevyrovnanost jednotlivých pasáží, ty jsou odděleny „skoky“ a jejich úroveň se pohybuje od srdcervoucích po brutálně prázdné. To v kombinaci s masivní křesťanskou propagandou sráží celkový dojem z filmu někam hodně hluboko. Ve zkratce je to totiž film o cestě k Bohu (dobru), vhodný pro všechny členy YMCA a podobných křesťanských sraček. 2* (jedna za výpravu a jedna za dobře hrajícího Butlera).

Iron Man (2008)

Tenhle film v podstatě odstartoval komiksový boom, a ukázali se v něm všechny klady i zápory akčních hrdinů. Pozitiva určitě jsou, skvělé obsazení, zvláště pak Downey Jr., který film táhne kupředu i přes místy nudné pasáže, a to, že s kopou peněz jdou vytvořit fakt luxusní triky. Hlavním negativem, které se vyskytuje prakticky u všech komiksových adaptací, je, že první film se stává jakým si odrazovým můstkem série (pokud je jednička úspěšná a pokračování se vůbec točí), ve kterém se seznámíme se vznikem hrdiny, a samotná akce zabírá jen malou část filmu. Právě proto se vyplatí na Iron Mana koukat jen v okamžiku, kdy si hned po skončení pustíte dvojku (v tom případě hodnocení 80%), pokud to neplánujete udělat, je to jen dobře vizuálně zpracovaný akčňák s nedostatkem akce (65%).