Amazing Spider-Man (2012)

Tenhle Spíďa je opravdu Amazing, lehký, uvolněný a se skvělými hereckými výkony a herním pojetím akčních scén. Jediné v čem lehce zaostává, je jakási nekompaktnost celého příběhu, který ze všeho nejvíce působí ,jako řada příhod, jenž mají tvořit základ pro další filmy, než jako plnohodnotný příběh. I tak, ale překonává Ramiho zpracování (byť se jednalo o trochu jinou verzi příběhu) hlavně díky charismatickému Garfieldovi a trošku zvláštní, ale stejně dobré Stone. 80%

Copak je to za vojáka... (1987)

V podstatě volně navázané epizodky lehce propojené v jednoduchý příběh. Díky tomu je celý film svižný a vtipný. Slabší je jen hudební kulisa, která se pořád opakuje, a místy až moc velká prostoduchost děje. 70%

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Ujetá pocta všem dobrodružným románům 19. století. Spousta skvělých hlášek, vtipných scén a parodie vyhnané do extrému. 90%

Tučňáci z Madagaskaru (2008) (seriál)

Mizerné grafické zpracování a velké kolísání zábavnosti, od fakt srandovních scén po dokola se opakující nesmysly. 30%

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Když jsem byl menší, tak jsem tenhle film zbožňoval. S odstupem času ho mám stále rád, ale objektivně hodnoceno je to průměrný počin, ve kterém se skvělé scény (v ředitelně) střídají s naprostými blbostmi (vystoupení prasat, medvědů). 60%

Pařmeni (2011)

Jako film slabota a v rámci žánru zoufalství. Málo fakt povedených vtipů a nepříliš přesvědčivé herecké výkony zvláště od „rodiny nevěsty“. 30%

Prokletý ostrov (2010)

Skvělá atmosféra napětí a strachu, jenž diváka vtáhne do filmu a nepustí ho, je narušena jen dvěma věcmi. První z nich je velmi průhledný děj, kdy po 20 minutách máte představu o tom, jak film bude pokračovat a on tak skutečně pokračuje, až do konce. Tou druhou je pak délka, Prokletý ostrov mi přišel místy až moc pozvolný, a to i přesto, že každá scéna má ve filmu svoje místo. I přesto se však jedná o velmi nadprůměrné dílo, které je okořeněno perfektními hereckými výkony, zvláště DiCaprio je skvěly, takže 80%.

Nezvratný osud (2000)

Jeden z nejlegendárnějších hororů, který za svůj úspěch vděčí tomu, že naboural zaběhnutá schémata v podobě tupých vyvražďovaček na odlehlých a uzavřených místech. Bez této originality, by se jednalo jen o další průměrný film, s nudnými herci a rutinním zpracováním. 80%

Zelená míle (1999)

Jedno z nejlepších dramat, které snad ještě překonává knižní originál a nenudí ani při tříhodinové délce. 95%