• Romantický

Zrození naděje (2009)

Až na dosť chabé herecké výkony a na pár (romantické a iné) situácií, ktoré vyzneli opačne ako mali, to je obdivuhodný film. Dôkaz toho, čo sa dá spraviť, keď je vôľa, radosť z realizácie a chcenie, a to aj bez nejakých veľkých peňazí.

Cesta samuraje (2010)

Čo sa budem, tento film ma dostal. Skvelá réžia, akýsi iný spôsob prezentácie, ktorý si ma nezakryte získal. Spomalené scény, temná a pritom úchvatná scenéria a dokonca aj zo zabíjania sa stal estetický zážitok, pritom smrti jaksi neholdujem a tu, nuž, podanie nemalo chybu. Pre mňa filmový zážitok jak sa patrí.

Vlkodlak (2010)

Nemožno uprieť nádhernú atmosféru temna, možno až gotiky, ale... 119 minút sa mi zdá veľmi veľa, asi som mala siahnuť po 109 min. verzii. Sem-tam sa to vlieklo, preto som sa nudila, dosť, že fakt, ale herci zo seba vyžmýkali, čo sa dalo a dobové zábery boli neskutočne chytľavé.

Počátek (2010)

Až takú čerešničku na ospevovanie som v tom nevidela, ale za videnie film stál.

Rychlejší (2010)

Celkom tuho som rozmýšľala nad počtom hviezdičiek, ale misku váh prevážil vykonštruovaný koniec, takmer nehybný výraz Dwayna (ktorého inak celkom môžem) a akási "nerozhodnosť". Čo ale, podľa mňa, stálo za to bola osoba manekýna-nájomného vraha a jeho "o koliečko menej" :) To najhoršie, čo kedy uvidíte, to určite nie je... (ak, pravda, nie ste zaujatí voči The Rockovi) ;-)

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Zvláštne, táto časť Shreka sa mi asi najviac páči. OK, jednotka zabodovala, bola to novinka, ale toto ma dostalo. Heh, a nielen kvôli nádychu škótskosti a odboja za slobodu!! :D

Karate Kid (2010)

Niektoré momenty by som si odpustila, ale v globale, tých 140 minút sa mi nezdalo byť takých dlhých... a ďalšie plus, mala som chuť zacvičiť si zároveň s Drem :)

Kurýr 3 (2008)

Pána beka, myslela som, že prídem a tú ryšavú odkrágľujem, tak rušivý element to bol, ešte horšie ako nejaká "blondýnka". A tie dialógy! - zadebnené, neschopné a nikam neposúvajúce dej. Prišli, čosi povedali a hurá, ďalší obraz. Polovicu filmu som si musela zakrývať tvár, v rozpačitosti a akejsi trápnosti to nemalo hádam ani páru. Ale, akčné scény, aj keď na originálnosti/kreativite strádajú, boli vyriešené celkom solídne.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Šváb - nemal chybu, Jednooký - nemal chybu, ale celkové pôsobenie - sterilné... Rozprávky by tak nemali pôsobiť. Nevadí, keď dám + niektoré odkazy na situácie a moment, keď som zhliadla už premeneného motýľa... solídne ***

Mluvme o sexu (2009) (seriál)

Nejak som nepostrehla nejakú nápaditosť, originalitu, práve naopak, len sa to tak hemží klišoidnými výrazmi, neoriginálnymi scénami. Snaží sa ponúknuť niečo nové, ale ja mám problém uveriť každému vyrieknutému slovu. Rozhodne to nie je "zábava", ktorú by som si rada zopakovala.