Hořčice mi stoupá do nosu (1974)

Dokonalý film! Jak dlouho mě míjel, aniž bych si ho více všímala. Perfektně vymyšlené činy a jejich následky, vkusně i bláznivě vtipné a přitom tak roztomilé.

Nedotknutelní (2011)

Z kina jsem si odnesla neskutečně hřejivý a naplňující pocit a toho málokterý film dokáže docílit. Celý sál se se mnou smál, možná i plakal, a já jsem byla vděčná za svá přátelství. Tak jemně a přitom jasně a stručně vykreslený příběh, sympatické postavy (ano, každý by si přál mít "přítele" jako je Driss :D), skvělí herci, nádherná hudba... Jsem nadšená. Jen o opravdu málo filmech můžu s jistotou říct, že jedině slovo tam nebylo zbytečné, Nedotknutelní si takovouhle poklonu zaslouží. Zážitek roku 2012!

Sousedská hlídka (2012)

Překvapivě vtipné, zajímavé a celkem i originální! Možná to bylo trochu i mým nízkým očekáváním kvůli hodnocení a zdejším komentářům. Každopádně, já se bavila a ten kluk, co tam v kině jako jedinej byl se mnou, nejspíš taky :D

An Créatúr (2007)

!!!! Tak dobře, já vám popíšu v jakém stavu jsem, se nacházela po shlědnutí... Asi před minutou jsem dokoukala tenhle krátký film. Sedím nehybně na židli, koukám ztuhle na obrazovku a hlavou mi proudí davy myšlenek. Po tvářích mi tečou slzy a já nemůžu uvěřit, co jsem to právě teď "prožila". Je to snad nejuvěřitelněji zpracovaný a zahraný snímek, který jsem kdy viděla. Díky za to, že jsem ho měla tu čest vidět !!!

Vegas, Baby! (2011)

U mě bude Nathan (s Kelly a Simonem) vždycky číslo jedna. Všichni se zde zmiňují o přílišné krátkosti snímku, s tím víceméně souhlasím. Ale na objasnění Nathanova odchodu to stačilo. Jen si myslím, že kdyby zapojil mozek, tak se díky své schopnosti z toho maléru do jakého ho dostala vyseká. No, možná 5 hvězd není jen za emotivní zážitek, ale také z nostalgie ;) PS: Děkuji za odkaz od Kjuka a velmi výstižný komentář uživatele Ollie235.

Princezna Nevěsta (1987)

Moc násilně vyumělkované, ale! na starší pohádku překvapivě a originálně vtipné. Herci hlavních rolí byli sympatičtí a pohlední, avšak na vyšší hodnocení mi tohle nestačí.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Tenhle film překonal moje očekávání, potěšil, pobavil a zaujal. Proto nevidím důvod mu nedat vyšší hodnocení :) Mám ráda parodii a tady je snesitelně a přirozeně zabudovaná v celém filmu! Tvůrci si utahují nejen ze své země, ale i ze všeho ostatního. Od plného hodnocení mě ale odrazuje příliž dlouhá stopáž. Bavila jsem se skvěle, nebyly tu žádné nechutné a zbytečné vtipy, akorát Asterix mi byl krapet nesympatický.

Lowland Fell (2008)

Popravdě, nevím co si o tomhle filmu mám myslet. Nápad by tu možná byl dobrý, ale podle mě je málo rozvinutý a ke konci až nezajímavě nudný. Sympatičtí herci, ale to je asi tak všechno. Spíše komorní, pomalu ubíhající a téměř nic nezdělující snímek. Co si z takového filmu mám odnést?

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Tak mám za sebou 1. sérii. Dá se popsat asi nějak takhle: Neskutečná sranda! Humor na stupni, odkud může jen pohrdavě odfrknout nad všemi ostatními "pokusy" o komedie. Už vím, jaké to je vypěstovat si závislost na seriálu. Když si nedám svou denní dávku, nedá se to vydržet. Po 2. sérii mé nadšení trvá, ve 3. jsem si taky našla hodně toho, co mě opravdu bavilo a zaujalo, třeba ten díl s nacisty byl božskej! Teď mám za sebou i sérii 4., která měla na povahu Misfits dost pomalý rozjezd, ale v závěru (poslední 2 díly) mě totálně dostala a nadšení z jedinečnosti seriálu trvá! Nyní sleduji (zřejmě) poslední sérii.. A ve vzpomínkách se vracím k té nepřekonatelné první :) Doporučuji přečíst si komentář uživatele Malarkey, vystihl ten zbytek mých myšlenek a názorů, co jsem sem nenapsala.

Emily Brontëová: Bouřlivé výšiny (2009) (TV film)

Málokterý film mě už od začátku přinutí plně vnímat děj a získá si mě svou nezaměnitelnou atmosférou - tomuhle kousku se to povedlo! Nevím jak vám, ale Tom Hardy mi přišel hrozně sexy :) A zahrál to skvostně. Několikrát jsem měla na krajíčku, ale tu poslední * si nechám až na další shlédnutí.