Zaklínač: Pokrevní pouto - O písních, půtkách a prolévání krve (2022) (epizoda)

Zajímavý úvod jak navázat na zaklínače. Pak zde máme snahu o ukončení dlouhé války. Hromadou vraždu a tvorbu impéria. Nějakou tajemno entitu za portálem. Moc to nedává smysl. Každý něco v čele impéria chce, ale buď nevíme co, nebo víme a je to naivní blbost. Zbytek je takový aktuální sranec. Náhodou se v celém světě setká černoška, chlápek a asiatka a chtějí pomstu. Víc ochrané téma už to být nemohlo.

Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu (2021) (seriál)

Je to velice povedený seriál. Líbí se mě všechny. Každá jiná a přitom všechny velice sympatické. Líbí se mě úvodní titulková ukázka navodění aktuální atmosféry s pěknou hudbou. Pěkná animace. Dobré bojové scény. Dobře udělaná magie. Bez zbytečných kouzelných barevných kruhů. Rozdělena na úrovně atd. Pomynemeli-li klasický isekai úvod, kdy hrdina zemře a objeví se někde jinde jako něco jiného, tak už to dále klasické není. Není tady žádný prvoplanový cíl o poražení nějakého bosse nebo záchrany světa. Za celou první řadu nevíme proč a jak se sem hrdina dostal. Ani z něj hrdinu nikdo nedělá. Jen to, že si zachoval vzpomínky a občasné diskuse s bohem, který ale také nic neví z toho dělají isekai. Hrdina jako dítě je napřed protože jeho duše je dávno dospělá. Chová se tedy od začátku velice dospělé. Kromě té erotické části. Kdy jakožto panic je z všeho stále nadržený. V tomto světě ale asi nic neobvyklého. Jeho otec klátí manželku a služku. Spořádaná rodinka ale bez problémů. Masturbující učitelka. Elfka co si to ráda rozdává v pěti. Sexuální fantasie dětí. Ale mezi dětmi,  takže žádná pedofile. Žádné homosexuální praktiky. Vše by se dalo říci v normálu. Takže hlavní hrdina se učí magii a jde mu to. Je vyslán na brigádu dokud jeho zemi nepostihne magická katastrofa. Ale hrdina se jen snaží přežít a dostat se domů. Žádný heroický úkol. Velice reálné a dějové poutavé a docela dospělé anime. Chybí mi jen více emotivních scén.

Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu - Mezame, Ippo, (2021) (epizoda)

Rudy se dostal do depresí stejně jako jeho původní tělo. Pak zde máme plno záběrů na to co zrovna dělají lidé, se kterými se Rudy n svých cestách setkal. Už aby bylo pokračování. Roky se chystá do labyrintu a Rudy asi také. A co copak chce Roxy dělat se svým záchráncem z labyrintu? Jedině koťátka.

Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu - Gendžicu (2021) (epizoda)

Tady byl Rudy asi poprvé skutečně smutný. Všichni jej opustili ačkoli dorazil domů a dostal to co vždy chtěl. Čekal jsem nějakou cestu za pomstou kvůli popravě. Ale nic.