Ósama Ranking (2021) (seriál)

První půlka je skvělá a za tím si stojím. Krásná animace, pohádková atmosféra, převracení zajetých klišé (např. ti na první pohled zlí jsou vlastně hodní a obráceně), prokreslené postavy, fungující emoce a naprosté vtáhnutí do děje, kdy každá epizoda uteče tak rychle, jako by měla 5 minut. Ale pak bohužel musí přijít půlka druhá, která všechno to dobré úspěšně posílá úplně, ale ÚPLNĚ do prdele. Bojji je najednou zničehonic OP jako prase (až čekáte kdy zazní známé ONE PUUUUUUUUUNCH!), pořád se jenom řve a brečí, řve a brečí, monologuje a flashbackuje a pak zase pro změnu řve a brečí, ale přitom se vlastně neděje zhola nic. Ani napínaní v soubojích nemůže už z principu fungovat, protože jednak je předem jasné, jak to dopadne, a jednak víme, že nikdy nikdo neumře ani mu nezůstanou trvalé následky. (Přijdeš o ruku? Na, tady máš novou. Přijdeš o nohu? Na, tady máš novou ještě než vůbec stihneš opustit bojiště.) Plus samozřejmě je tu vždycky (kdyby náhodou) deus ex machina healing. No a konec - bože, ty poslední tři epizody - je pak kapitola sama o sobě a ode mě si zaslouží leda tak strhnutí další hvězdičky. 6,5/10 a nepamatuju si, kdy mě něco naposledy takovýmto způsobem zklamalo

Ura sekai Picnic (2021) (seriál)

Velma a Daphne a jejich epizodické dobrodružství v jiné dimenzi, kde neplatí žádné pravidla ani logika (no ... ono upřímně snažit se používat na jakýkoliv horor logiku je samo o sobě nelogické). Po stránce GL osvěžující (žádné žánrové klišé, prakticky nulový perv pandering), po stránce děje velmi nevyvážené a obzvlášť druhá půlka celkem skřípe. I hlavní hrdinky by si zasloužily větší propracovanost. Ale nemůžu říct, že bych se vyloženě nudila. Takže za mě nakonec - not great, not terrible. 6/10

Zvedá se vítr (2013)

Notně zromatizovaná, krásně na-animovaná povinnost pro všechny milovníky letadel, vlaků, lodí, jízdních kol a jiných dopravních prostředků a taky vůbec všeho co se točí kolem války. Škoda přepálené stopáže a děje, který plyne odnikud nikam. 6,5/10

Aggressive Retsuko - Série 3 (2020) (série)

I pro mě zatím nejslabší série. První půlka je ještě celkem fajn a občas se objeví i nějaký ten vtip, ale jakmile se z Retsuko stal plnohodnotný idol (a tím jakékoliv spojení s realitou všedního dne šlo do háje), začala jsem se nudit a odpočítávat minuty do konce. No a poslední hororová epizoda, která přišla bez jakéhokoliv varování (a mám tušení, že stejně tak rychle v další řadě zase odezní - jestli bude vůbec zmíněna - i když vyvolala hlavní hrdince těžké trauma na několik sérií dopředu), byla pak tak trochu wtf. Nejvíc mě ale mrzelo odhození prakticky všech starých známých postav na druhou kolej ve prospěch nudných nových sucharů. 5/10

Dónika naru hibi (2020)

Tři příběhy, tři páry, tři velmi rozdílné stupně kvality (respektive snesitelnosti) děje. Samozřejmě vede hned ten první lesbický, protože ten jediný je relativně normální. U druhého příběhu s homosexuálním učitelem, který "má až moc rád své žáky", jsem se začala nervózně potit a u toho třetího, heterosexuálního veledíla s malými dětmi, jsem měla už jen černo před očima (a zrovna ten musel zabrat 2/4 stopáže). Za první půlku klidně něco kolem 6-7, za druhou odpad. Takže s přihlédnutím na příjemnou animaci 4/10

Sankaku mado no sotogawa wa joru (2021) (seriál)

"Četli jste mangu? Ne? Tak si naserte." - toť nejspíš vzkaz tvůrců tohoto seriálu. A mě to jako nečtenáře mrzí a mrzí mě to dost, protože potenciál tam byl. Ne pravda úplně od samotného začátku, protože ty úvodní hrátky na BL, které vlastně technicky není BL, působí místy spíš jako parodie. Ale jakmile se do děje zapojí Erika a (hlavně) Sensei a jakmile začne růst napětí a celková mysterióznost a jakmile hlavní postavy začnou odkrývat svou minulost a své vrstvy, začne to být zajímavé. Jenže to by tvůrci nesměli zvolit vražedné tempo vyprávění, kde se každé dvě minuty skáče od jedné sub-zápletky ke druhé, a při kterém člověk absolutně neznalý předlohy nedostane ani tu nejmenší šanci se chytit. Škoda. Holt si někdy musím vymezit čas na čtení. Takto 6/10

Maó-džó de ojasumi (2020) (seriál)

Viděno v rámci Anime-Planet Secret Santa 2021. Tento simulátor vysokoškolských kolejí má tak strašně jednoduchý a přímočarý koncept, že si říkáte, že to přece nemůže fungovat déle než jednu epizodu. A ono nejen, že to funguje, ale ještě to chrlí jeden nápad za druhým a spolehlivě zabaví až do konce. Nebudu vám lhát, hlavní hrdinky jsem se před zapnutím prvního dílu po předchozích zkušenostech taky celkem bála, ale žádné odporné pedo loli zlo se tentokrát naštěstí nekoná. Tak prakticky jediný, kdo mi tam nakonec moc neseděl, byl hlavní Demon King, jakožto takové jelito s děsně odbytým designem, ale člověk nemůže mít všechno. Pěkná, barevná animace, vlezlý opening i ending. Prostě velmi příjemná a oddechová záležitost. Nevadilo by mi pokračování. 7/10

Uramiči onísan (2021) (seriál)

Krásná sonda do každodenního pracovního i soukromého života svobodných lidí kolem třicítky, při jejímž sledování je vám často zároveň do smíchu i do pláče. Po pár dílech se sice dostaví lehká repetetivnost, ale to dle mého ještě víc umocňuje celý zážitek, protože přesně takový život je - vstaň, přežij, jdi spát. Pořád a pořád dokola až do smrti. Plusové body za sympatické postavy. 7.5 velkých italským salámů z 10

Aggressive Retsuko - Série 2 (2019) (série)

Tentokrát (díky odpadnutí zdlouhavého seznamování s postavami a zasazením) velmi trefné a vtipné už od samotného počátku. 9/10