Všemocný (2011)

První polovinu vynikající, relativně chytré, dynamické a vizuálně dravé se sympatickým loserem, který se (ne)zaslouženě vyhrabal na vrchol. Zhruba někdy v hodině se to zlomí, a tak zábavné a chytré už se to nejeví. Za porušení pravidel přírody nepřichází žádný odpovídající trest (naznačený v případě Vernonovy sestry) a Brandon Cooper se s dílčími problémy profetuje až k senátorskému závěru a všechno mu dosti nepochopitelně projde. PS: Jak už tady jeden z uživatelů poznamenal: Perfektní 3D ve 2D.

Krvavý trůn (1957)

Film, který rostl s přibývající stopáží. Z lehce utahané divadelní adaptace se proměnil v osudové a krvavé drama se strhujícím závěrem.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Vypalovačka, která nepobrala nějak extra rozumu, ale zároveň je nejzajímavější a nejdospělejší z celé, prozatím pětidílné série a stejně jako předchozí díl je ukončena ukázkovým cliffhangerem, který mi dává chuť se do roka a do dne opět přibrzdit v kině. Vin Diesel stále machruje se svými třemi výrazy, Paula Walkera čas ošlehal do přijatelnější podoby, už se nejedná o toho kudrnatého hezounka. Navíc jejich partu prohání ďábelský terminátor The Rock, proti kterému i Vin vypadá jako párátko. Akce je typicky over-the-top (guilty pleasure momenty jsou zastoupeny Paulem Walkerem plachtícím na sporťáku řítícím se do jezera), ale extrémně vtipná, i když ze své podstaty velmi hypotetická, jako třeba průjezd městem s trezorem zapřaženým za dvěma sporťáky. Lin si dost vypomáhá roztřesenou ruční kamerou ve stylu jízd agenta Jasona Bournea a vychází mu to. Trochu zamrzí sladkobolné pokusy o zvážnění, snaha dodat už od prvního dílu jednorozměrným postavám trochu hloubky pomocí vážně míněných kýčovitých debat. Ale k téhle partě trocha kýče patří. Stejně jako mohutná vlna nostalgie, která se s nimi žene a připomíná, že od chvíle, kdy Paul Walker poprvé sedl za volant uběhlo už 11 let. Nečekala jsem, že se tahle série ještě vytáhne, ale pokud bude tato vzestupná tendence pokračovat i v dalším díle, máme se na co těšit.

Thor (2011)

Čtyři hvězdy navzdory lehce ironickému úsměšku, který se mi kradl na tvář pokaždé, když Thor popadl do rukou kladivo a tvářil se, že není vyrobené z plastu. Branagh trochu selhává v akčních momentech, především v kontaktních bojových scénách, ale jinak se mu Shakespearovské dilema: kterého ze svých nehodných synů by měl velký Ódin usadit na trůn, povedlo nastínit krásně, proměna Thora v pozemských podmínkách sice poněkud drhne, jak je náhlá, ale ono to nevadí, protože nejistý dojem spláchně nějaká luxusní akční scéna s velkým kladivem.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Rychle a zběsile pro středoškoláky? Nechápu jak Justin Lin dokázal natočit něco tak pekelně nudného za použití tak dynamických vizuálů. Lucas Black je bezesporu nejhorší protagonista v celé sérii.

Orel Deváté legie (2011)

Charisma Jamieho Bella (pro mě) už podruhé přebilo definitivní zbytek zážitku z filmu. Tento film však, narozdíl od Jumpera, je kvalitní řemeslná práce se slušným spádem a příjemnou kamerou. Jen nechápu, proč Jamie mrhá svým talentem jako sidekick méně talentovaných herců.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Od ledna, kdy jsem se poprvé dostala ke knize, jsem si myslela, že 17. duben snad nikdy nepřijde. Přišel, ve vší parádě, se Starky, Lannistery i Targaryeny. Seriál se povedl... a Zima přichází! Chápu, proč nebylo možné obsáhnout všechny zápletky a vztahy, ale použitý kompromis mi prozatím vyhovuje.... (1.9.2014) Na přelomu třetí a čtvrté sezóny na mě dolehla GOT alergie a nechuť koukat dále - kromě všudypřítomného hype mi vadí, že stejně jako se ve svém univerzu utopil Martin (ve čtvrté a páté knize), tak se seriál utápí ve vlastní posedlosti nahotou a především wow efekty.

Hra o trůny: Exkluzivně (2011) (TV film)

Jak jinak, když atmosféra se dá krájet, nad rodem Starků se stahují mračna a Zima se blíží?

Smíchologie (2009)

Pozitivní a neuvěřitelně vtipný dokument o smíchu, zpracovaný formou iniciační cesty vážného muže, který hledá způsob, jak se znovu začít smát. (AFO 46)

Sherlock (2010) (seriál)

Nesmírně dynamická aktualizace jednoho z nejčastěji zpracovávaného knižního materiálu. V přímé konfrontaci s Guyem Ritchiem získává body především protož, že se vyvaroval karnevalu, pečlivě buduje napětí a citlivě využívá moderní techniky. Benedict Cumberbatch se do role vysokého geniálního egocentrika skvěle hodí a Martin Freeman utlumil své komediální herectví. Otevřené možnosti queer čtení seriálu je taky fajn.