The Making of 'Lost World' (1997)

Ukazovať výrobu trikov je v tomto prípade povinnosť. Bez nich by nebol Jurský park. Ale venovať im až tak veľa času? JP by nebol ani bez Johna Williamsa, ktorého hudbe je venovaná len jediná minúta z takmer hodinového dokumentu a dokopy nič užitočné nepovie! Taktiež aj Kaminski. Takto sa robí dokument? To zaujímavé sa vynechá?

Terra Nova (2011) (seriál)

Dopozeral som celý seriál. Dej inšpirovaný inými filmami mi nevadí a páči sa mi. Len mohol byť viac strhujúci a osudový. Mohol sa po celý čas venovať predovšetkým hlavnej zápletke a 13 epizód tak malo byť pevne zviazaných do jednotného a silného príbehu. Lenže prvá polovica seriálu sa zaoberá niečím iným ako hlavnou zápletkou a má len málo zaujímavých miest. K tomu všetkému ešte otravné klišé a mnoho naivných momentov. Scenáristi mali toľko možnosti, čo robiť s jednotlivými epizódami, že mi to mrhanie potenciálu pripadá až neuveriteľné. A čo sa týka vizuálu, tak žiadna sláva. Niektoré CGI kulisy dobré ale iné slabé. Možno sa malo častejšie točiť v skutočných exteriéroch. Nie je to len otázka nedostatku peňazí. Ani dinosaury nie sú potrebné v každom dieli. A ich výzor mi ani tak veľmi neprekážal ako ich snímanie. Občas mi pripadalo blbé ako sa dinosaury rútia priamo do záberu. To teda nepomáha k ich pôsobivosti.

Slavné bitvy Británie (2004) (seriál)

Veľmi príťažlivou formou podaný dokument o najdôležitejších bitkách v histórií Británie. Množstvo informácií nielen pre nezasvätených, ale aj pre zaujatých, ktorí si prídu na svoje, keďže tu nechýba to najdôležitejšie - ukážky stratégií, náhľady na bitky zo vtáčej perspektívy či predvádzanie dobových zbraní. Počítačové animácie tu nepôsobia smiešne, sú na postačujúcej úrovni a je ich veľké množstvo. A uvidíte aj také perličky, ako vďaka množstvu hercov historické osobnosti ale aj obyčajní doboví vojaci "vypovedajú na kameru" o svojich pocitoch a zážitkoch z bojov.