Jak přicházejí sny (1998)

Od tohoto filmu sem čekal mnohem víc. Je skvěle prezentovaný a navíc získal Oscara za vizuální efekty. Ve filmu se mi ale vizuální efekty až tak úchvatné nezdály. V tomto filmu mě ale zaujalo zajímavě stvárněné peklo, Cuba Gooding, Jr. a záměna osob. Když se dovíte, že Albert je Ian, Leona je Marie a převozník je Albert je šokující. Samozřejmě největší dojem na mě opět udělalo Cubovo zvednuté obočí.

Četa (1986)

Od prvních okamžiků na mě dolehla vážnnost snímku a fakt, že tady se moc smát nebudu. Audiobiografický snímek O. Stone udělal tak, aby si každý uvědomil, že to ve Vietnamu rozhodně nebylo lehké. Tento film byl vůbec první, který se o tomto ožehavém tématu zmínil. A zmínil se skvěle, a doopravdy všem ukázal, jaké to tam bylo. Vždyť kdo mohl Četu režírovat lépe, než vietnamský veterán? Absolutně mě strhl W. Dafoe, kterého jsem poprvé viděl jako hodného, sympatického a přívětivého muže. Jeho smrt jsem nehorázně až obrečel, a Toma Berengera okamžitě nenáviděl. Však mu to ale Ch. Sheen na konci oplatil. Přesto si ale myslím, že je snímek trochu nejasný, a konečné představování herců kdo koho hrál, mělo být na začátku. Nebo alespoň je ve filmu mohli představit. To už jenom uprostřed děje volali různá jména a vy jste nevěděli kdo je kdo, protože všichni vypadali skoro stejně, a navíc v té tmě a pod zamaskováním. Proto trochu mínus, kvůli té nepřehlednosti. Ale jinak supr film. Jeden z herců měl dostat Oskara.

Alexander Veliký (2004)

Pobouření vyvolali filmaři, když představili A. Velikého jako homosexuála. To ale jen tak stranou. Film jakožto historický je naprosto skvělý. Podrobně mapuje a kopíruje život tohoto giganta. Ovšem tak celkový dojem může působit nudně a přeplácaně.

Lovec jelenů (1978)

Film je naprosto odlišný od všech válečných filmů. Naprosto originálně a jedinečně zobrazuje vietnamskou hrůzu a její následky, což lze porovnat snad jen s jedním filmem a tím je Apokalypsa. Robert De Niro a Christopher Walken hrají naprosto přesvědčivě a skvěle své postavy: svářečské dělníky, vojáky a cizince, jež z nich válka udělala. Film se mi líbil nejen pro svůj zobrazovací charakter, ale i pro originální práci s kamerou a střihem.