Ahsoka - Část 8: Jedi, čarodějnice a vojevůdce (2023) (epizoda)

No nevim. Čarodějnice? Zombie? Jsou tohle ještě Hvězdný války? :) Choreografie soubojů dobrá. Kostýmy se povedly a vizuál je celkově dost nápaditej. Ale dialogy.. o ničem. Herecký výkony 50/50. A, pane bože, ta jízda pod palbou, to měla být asi parodie, ne?

Crazy Crabs from Outer Space (2022) (studentský film)

Krátkometrážní nízkonákladový scífko, kombinuje vizuální motivy Gilliamova Brazilu s námětem ze začátku Stopařova průvodce. Po delší době severská komedie, u který jsem se dokonce i párkrát zasmál.

Loki - Ouroboros (2023) (epizoda)

"At least you get to live. -- Live?! What's the quality of life with no skin?" Wilson zábavnej. Quan taky vtipnej, a o poznání míň otravnej, než v Indiana Jonesovi. A druhá série začala dost zostra.

Ahsoka - Část 5: Stínový válečník (2023) (epizoda)

Konečně aspoň trochu kompetentní bojová choreografie - ve "flashbacích" z bitvy o Mandalor, kde paradoxně pár minut Ahsoku hraje jiná herečka. Rosarii Dawson mám sice rád, a ta role jí docela sedí, ale stejně bych radši viděl víc podobný akce z Klonových válek. Zbytek dílu je skoro nekoukatelnej. Jalový dialogy. Hloupý nesympatický postavy a naprosto nesmyslný chování. Speciálně zelená generálka je něco mezi narcisistním adolescentem a otravnou "Karen". Neuposlechnout rozkaz a vydat se na riskantní misi - ok - to do SW tak nějak patří. Např. v Rogue One to zvládli parádně, vč. motivačního proslovu. Ale udělat si z neposlouchání rozkazů ctnost ve stylu "heč, já jsem generál, a ty ne, můžu si dělat, co chci"? Cringe! A kterej voják - natož generál - si proboha vezme sebou na misi svoje malý dítě? Jejich diskuse v kokpitu navozovaly dojem, že jedou spíš někam na výlet, nebo na nákup do obchoďáku. Celkově z toho čiší taková naivní hipsterská představa o tom, jak asi funguje armáda a válka.. Což je bohužel známka dneší doby, v porovnání třeba s produkcí ze 70-80tých. Na tři ★ je to hlavně díky propracovaným kostýmům a výpravě. Tam je kvalita vidět.

Alfred Hitchcock uvádí - Into Thin Air (1955) (epizoda)

Zajímavej námět, ale bohužel to spiknutí, na kterým je založený jádro příběhu, je až moc těžko uvěřitelný. Motivace postav sice smysl dává, ale vázne to na tom, že by lidi museli být doslova idioti, aby to takhle mohlo fungovat. :) A stejnej problém je i u předchozích dílů. Už po několika dílech je tam vidět šablonovitost. Jestli bude seriál v tomhle duchu pokračovat, tak ho nemá moc smysl sledovat dál.

Solární protipóly - Série 4 (2023) (série)

Slabý ★★★. Hlavní příběh a postavy nuda. Sem tam povedenej situační humor, ale většina vtipů nepadá na úrodnou půdu. Navíc to kazí špatně přeobsazenej hlavní dabér. Vedlejší linka s liliputánama už nemá moc co nabídnout. Parodie na fanatickou teokracii už mi přišla hodně přitažená za vlasy a těžko uvěřitelná, i ve srovnání s předchozím už tak dost ujetým dějem. Nejlepší na celý sezóně byl spin-off se sousedem, vystřeleným do vesmíru. Ale to byl jen jeden díl.

Divná planeta - Bandita šedoprstý (2023) (epizoda)

Pár vtipných situací, ale jinak dost nudný a otravně kázavý. Humor, založenej na zobecňování pojmů se okouká hodně rychle. Zábavnosti Ricka a Mortyho nebo Community to nedosahuje ani zdaleka.