Vetřelec vs. Predátor (2004)

Ani neviem ci taketo filmy hodnonit. Obycajne znehodnocovanie kultoviek. Len pre efekty a Sannaau Lathan 2/10

Moon (2009)

Cely film som rozmyslal nad dvomi vecami. O co tu ide a koho sakra je ten znamy hlas z pocitaca :) Plati tu pravidlo: Za malo penazi vela muziky. I ked efekty nie su logicky na vyspelej urovni, tak ako by sa na sci-fi patrilo. Vsetko dorovna perfektna komorna atmosfera jednej malej stanice na inak opustenom mesiaci. One man show v podani Sama Rockwella, ktory si az touto rolou ziskal u mna sympatie. Aj napriek par nedostatkom ci uz trikovym alebo dramaturgickym hodnotim ako chutovku. 9/10

Tron (1982)

Spickove audiovizualne zobrazenie cesty do vnutra mikroprocesoru a hry. Skvely napad, atmosfera, herci, hudba. Starsi rodicia tazko ocenia takyto skvost :) Ked ste este k tomu hravali hry na amige alebo commodore, je to navrat do deckych cias. Nejedno dieta snivalo o tom, ako by to vyzeralo, keby sa ocitlo v hre. Nadcasovy film s adekvatnym ohodnotenim 8/10

Krajní meze (1995) (seriál)

Treba brat s nadhladom. Serial urcite splnil svoj ucel tak ako mal. Vela veci nedomyslenych, nelogickych. Napriek vsetkemu, velmi dobre som sa bavil pri pozerani a dokonca teraz po rokoch som sa k nemu vratil. Samozrejme ako to uz byva zvykom s narastajucimi seriami kvalita upada. Hodnotim prve dve serie. Uvod priam famozny. Pri niektorych castiach mi isiel mraz po chrbte. Hodnotenie 8/10

Akta X (1993) (seriál)

Proste kultovka. Bud ho milujes, alebo nenavidis! Sice martanske tema ma az tak nefascinuje, ale v tomto seriali bolo podane s lahkostou. CIA a vsetky podobne zahadne veci okolo, mysteriozne, spiknutia, teorie, vsetko to bol uhladeny choas do celku. Perfektne napisany hlavni hrdinovia, rozdielny, no predsa blizky. Bohuzial s poctom dielov stratil serial tochu z kvality. Celkove hodnotenie 9/10

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

Po pozreti jednotky som hned siahol na dvojku. A uspesne! Dokonca si dovolim tvrdit, ze je dokonca lepsia ako jednotka? Hlbkovo takisto uzasna ako predchodca. Musel som pozriet viac krat, aby som vedel o com :) Oshii si udrzal kvalitu, vizual, hudba, myslienka. Skoda, ze v tejto dobe nemame poriadne Cyberpunkove filmy s myslienkou. Nezasvatenemu cloveku mozno vela nepovie, ale rozhodne sa oplati pozriet. Urcite nehodnotit zle, ked nechytam myslienku (radsej nehodnotit, pozriet znovu, opakovat) :))) Opakovane 10/10

Ghost in the Shell (1995)

Cyberpunkovy MASTERPIECE, to najlepsie co dany zaner na trhu ponuka spolu s dvojkou. Graficke orgie doprevadzane hudobnymi orgazmami, zavrsene hlbokou myslienkov 21. storocia. Sice Anime nie je moja parketa, no pri tomto filme som sa nad tym ani len raz nepozastavil. Soundtrack som si musel hned po zhliadnuti stiahnut. Podla mna ziadna vykradacka Matrixu ani Blade Runnera sa nekonala, myslienkami su uplne mimo. Vsetko su to nadpriemerne filmy, ktore spaja jeden zaner. Jednoznacne 10/10

Cestování na okraj vesmíru (2008) (TV film)

Paradny trip do tajomstiev vesmiru v peknom grafickom prostredi. Film pre kazdeho vesrmirno/Sci-Fi fajnsmekra. Clovek pri filme nadobudne ako taku predstavu o velkosti planet a hviezd, doslava dych beruce prirovnania. Treba tento film sirit a doporucovat osobam v blizkom okoli, ktore o to stoja. Existuje dalsi zivot vo vesmire? Je vesmir nekonecny? Tento dokument nam neda priame odpovede, ale navedie nas na spravnu cestu k nim :) Celkove hodnotenie 10/10

Potomci lidí (2006)

Vizualny skovst, o tom niet pochyb. Hlavne jedna z najdlhsich scen bez strihu, ktore sa len tak nevidia. Uzasne prostredie, hudba, rezia. Perfektne Sci-Fi v blizekej buducnosti ako mam rad, niet co dodat. Velke jedine minus reklama na nie prilis pekny (imho) model Renaultu :/ Celkovo by som auta prerobil do krajsieho modelu, prip. uplne vymenil modely. Tento snimok nam dokazal, ze sa da este stale vylepsovat co do digitalno-grafickej tvorby filmov. Celkove hodnotenie 9/10

Spojenec (2006)

Tento film som videl uz 4x a pokazde ma bavi. Perfektna praca od Leeho. Duo "zloduch" a policajt (Clive a Denzel) vyborne pracuje, plus tajomna panicka na vsetko (Jodie), ktora mi miestami pripominala mr. Wolfa z kultovky. Owen jeden z celkovo najsympatickejsich zlodejov vobec. On tu v podstate ani nie je zlodej v pravom zmysle slova. Prevedenie lupeze koniec koncov pre mna v pluse, i ked sa tu nachadza par nelogickych a nedomyslenych veci. Pekne premyslena veta "Odidem hlavnym vchodom...", pri ktorej som sa na konci len prijemne usmieval. Posledny diamant najdeny vo vrecku neviem ci mam hodnotit kladne, alebo zaporne, kazdopadne to bolo klise. Film, ktory neurazi ani uzsie spektrum divakov. Celkove hodnotenie 8/10