Atlas mraků (2012)

...i s odstupem skoro několika týdnů mé maximální nadšení z tohoto snímku nevyprchalo. Tohle je můj šálek čaje se vším všudy - je to akční, napínavé, dojemné, inteligentní, s filozofickým/duchovním přesahem a hlavně SCI-FI jak sviňa. Nebojím se říct, že je to asi nejlepší film, co jsem zatím viděl - takže "dávám 6 hvězd :-)". Na takové produkční úrovni film s podobnou tématikou ještě zfilmován nebyl. Vřele doporučuji soundtrack, nemůžu se ho nabažit. Příští zastávka - Jupiter Ascending!

Pyramidy? (2009) (seriál)

"...,, kterou zajímá magie více než fakta." - tohle že je oficiální text distributora? Nikde ho nemůžu najít, ale jestli ano, tak je distributor skutečně pěkný BUDIŽKNIČEMU.....Připouštím, že prezentace tzv. New Age názorů (ep. 4 a 5) na svět v tomto dokumentu není úplně tip, ťop. Kdo o tomhle všem slyší poprvé nebo se o podobné věci vůbec nezajímá to může mít za New Age kraviny nadruhou. A já to chápu. Na vysvětlení toho všeho, co tu odříkají poměrně emotivně, né moc nestranně a jen v pár minůtách by byl zapotřebí další 5-ti, ne-li více dílný dokument. Takže se nedivím, že to většina lidí, která o tyto věci neprojevuje dlouhodobě hlubší zájem, má prostě za šílený pi....ny. A hlubším zájmem mám na mysli tzv. kriticky objetivní, nikoli pánbíčkářsky dogmatický zájem a náhled na věc. Bohužel mi to připadne tak, že jsou vždy nejvíce slyšet oni dogmatičtí new age pánbíčkáři, kteří dělají těmto "alternativním" tématům jen ostudu, neboť nedovedou pořádně vysvětlit o čem mluví a tudíž ani nemohou o problematice mluvit na úrovni. Když pak ostatní lidé přijdou do kontaktu třeba i s velice kvalitními informacemi/dokumenty "alternativní" povahy, reagují vždy stejně.....zaslepeně negativně a problematiku zesměšňují. Takhle to bylo, je a doufám, že jednoho dne nebude.

Kolotoč (1996) (pořad)

Na tomhle skvostu jsem vyrůstal. Dodnes nezapomenu na pohledy zmatenejch babek...B jako Božena - nic.....tak zkusím B jako Boleslav - zase nic xD. Poulíček rulez!

Sintel: Příběh draka (2010)

Epická kamera, střih a především soundtrack, který pokoří většinu komerční tvorby! Smekám před badnou vývojářů, kteří dali dohromady super animák s minimálními prostředky a v časovém presu. Co si pamatuju, tak při prvních dvou či třech projekcích jsem u finále filmu sušil kapesník a otřepával led ze zad. Stále si ho čas od času pustím, když se potřebuju namotivovat pro dělání v Blenderu (pro neznalé - to je freeware program, ve kterém celý tento film vznikl). Zde odkaz na film o filmu: http://www.youtube.com/watch?v=IN6w6GnN-Ic&feature=related

Světová invaze (2011)

Přidat sem Arnolda Schwarzeneggera z Komanda a bylo by to bohové. Jinak svižná akce s pěknými efekty a celkově nenudícím vizuálem. Jediné, co mi vyloženě vadilo, bylo pár scén máčených v tradičním americkém patosu, které průměrný divák asi miluje. Scény mohly být mnohem lépe vygradované...potenciál tu byl. Doporučuji si pustit před nebo po dohrátí Crysis 2 - výborný doplněk ke hře, která má lépe vygradovaný příběh a cut-scnény než tento film. Dávám spíše 4 hvězdičky - za emzáky, co vyrábí vesmírné lodě z recyklovaného šrotu a za celkově pěkný audiovizuální pamlsek.

Mezi nebem a zemí (2006)

Natočeno citlivě, krásně, čistě a bez zbytečného patosu. Ke konci filmu došlo i na mrazení v zádech, takže jasných 5 hvězd. Knihy Neala Donalda Walche jsem četl a je v nich skutečně veliká moudrost. Nevím kolik se jich prodalo výtisků, ale jsem si jist, že čtenáři dokážou změnit život. Moje nahlížení na svět a život ovlivnily a mohu řici, že jen pozitivně. Četl jsem již hodně duchovní literatury, ale jen málo z ní se odvážím někomu doporučit pro její občas těžkou stravitelnost. Knihy od N.D.Walsche ale mohu s klidným srdcem doporučit každému. Jsou psány čtenářky přívětivou a nenucenou formou. Doporučuji komentáře: Cappuccino