Silvestr 1979 - Hrajeme si jako děti (1979) (pořad)

Nemůžu si pomoct, ale lepší Silvestr neznám! Tenkráte byly osobnosti, byl humor na úrovni. A to je výborně vidět právě na tomhle Silvestru. A o srovnání s dnešními pořady poslední den roku ... o tom snad nejde ani uvažovat, bohužel.

Zemřít je snadné (2009)

Jsou horší, ale i lepší akční filmy. Vzhledem k tomu, že v dnešní době je "akčňáků" pomálu, lepší je ho zkouknout ;-) Nápad, kdy je umístěn "spojenec" v budově obsazené teroristy není sice novinkou, ale jeho zasazení do rockové skupiny a do Moskvy je dle mého originální.

Planeta opic (1968)

Přestože se jedná o film z roku 1968, musím za sebe říct, že za masky a provedení by se nemusel stydět leckterý snímek ze současnosti. Napínavý děj od začátku do konce, který zřejmě bohužel dějově vyčerpal toto téma, což je vidět na následujících, již ne tolik zdařilých dílech. Dalším velkým pozitivem je, že film je protkán typickou filmovou hudbou z 50.a 60 let, který mu dodává na dramatičnosti.

Moderní Popelka: Byla jednou jedna píseň (2011)

Rozhodně jsem od tohoto filmu očekával mnohem méně. A vlastně mě příjemně překvapil, že nebyl tak strašný, jak se od podobného názvu dá předpokládat. A to hlavně díky nadsázce a vlastně jakési parodizaci a humoru, které ve filmu jsou. Teenage oddychovka :-)

Jurské komando (2008)

Tak trochu jsem doufal, že tento film opravdu nebude tak špatný, jelikož oficiální text distributora mě opravdu zaujal. Bohužel, troufám si říct, že komentáře nemohou v nejmenším odrazit NEkvalitu tohoto filmu. I studentské snímky jsou kvalitnější a lépe zpracované ... Škoda, scénář by alespoň na slušný "béčkový" snímek mohl být vhodný.

Všemocný (2011)

Asi nejsem jediný, kdo bys si utajovanou drogu NZT, kterou zkusí hlavní hrdina, vzal. Jde o snímek s pro mě naprosto nečekaným závěrem. A rozhodně jsem se ani na okamžik nenudil.

Zrození Planety opic (2011)

Film, při kterém se mi ze začátku svírá žaludek nervozitou z dramatických okamžiků a ke konci mě téměř nutí vzrušením stát rozhodně stojí za to vidět vícekrát. A takovým filmem Zrození Planety opic rozhodně je! Naprosto dokonale zpracovaný vývoj, Caesara a i jeho role vůdce ... Ano, víc takových filmů! :-)

Jakub a obří broskev (1996)

Pro milovníky Selicka či Burtona naprostá nezbytnost :-) Jako obvykle opět vynikající muzika a originální decentní humor. A abych nezapomněl, naprosto bezkonkurenční závěr.

Kazatel (2011)

Skvělý akční příběh s výtečnými efekty natěsnaný do 87 minut. Nedoporučuji milovníkům Stmívání apod. slaďáren o upírech - přeci jen se v tomto filmu objevuje "nová teorie" o upírech a jejich podobě a stejně tak jejich tzv. "následovnících". Až jeden, ten nejsilnější je zpodobněním upírů tak, jak je známe. A závěr? Rozhodně otevřený k dalšímu pokračování ...