• Pohádka

Přemluv bábu (2010) odpad!

Páne Zelenko, vždy jsem si vašich filmů vážil. Avšak tuto dementní propagaci kapitalismu vám nikdy neodpustím, neboť zmatená mládež se vámi dala vést a umožnila další čtyřletý odklon státních financí do těch nejúplatnějších kapes. Doufám, že z toho máte radost, protože osud obyčejných lidí je vám bohémům evidentně zcela lhostejný.

Ve stínu (2012)

Děkuji za to, že mé obavy z další kapitalistické propagandy byly liché. Mělo to atmosféru padesátých let, nijak zvlášť to nepřehánělo, napínavé to bylo a kdyby to mělo odvahu přiznat, že STB a BIS jsou v podstatě to samé s lehce upravenými postupy, tak bych byl ještě spokojenější.

Vrahem z povolání - Utrpení soudce Karla Vaše (2013)

Je zlo vždycky černé? Může mít člověk jenom špatné vlastnosti? A je Karel Vaš taková zrůda, za jakou ho vydává tento film? Nechci ho obhajovat, protože brát život jiným lidem než usvědčeným vrahům považuji za nepřijatelné, ale z hlediska širšího kontextu mi tohle připadá poněkud jednostranné a manipulativní.

Český mír (2010)

Děkuji všem, kteří se zasloužili o to, že ten úžasný americký radar neurčuje krajinný ráz Brdům. A doufám, že Magorovi se v pekle líbí. Je totiž skvělým představitelem termínu disident - ožralý intelektuál parazitující na společnosti.

Kajínek (2010)

Kajínek je zmetek a je zcela nepodstatné, jestli zabil nebo nezabil. Jako recidivista z povolání by měl za mřížemi strávit tři doživotí po sobě a v případě, že to nevydrží, tak by mu měl být trest prodloužen. Na druhou stranu je více než jasné, že s těmi vraždami nebylo něco v pořádku a Kajínek by měl dostat nějakou společnost do cely. V tomto směru se mi film hodně líbil.

Bastardi (2010)

Nezavírejme oči před tím, co se kolem nás děje. Bastardi sice nejsou běžným produktem dnešní společnosti, ale jsou tu a občas vystrčí své debilní palice, což normálním lidem dokáže pořádně zkomplikovat život. Je třeba na tento problém poukazovat a nikoli ho přehlížet s tím, že tohle by se u nás stát nemohlo.