Kronika mutantů (2008) odpad!

Miluju béčkové filmy. Miluju i sci-fi. Odpustím kdejakou nelogičnost nebo hloupost, jde přece o to se dobře bavit. Totéž jsem čekal i od Mutant chronicles a vskutku nevím co vytknout dřív. Děj se odehrává spíše v románovém ztvárnění světa Julese Vernea něžli v budoucnosti. Zbraně jako z první světové války, letadla poháněná parou i olbřímí děla se snaží naznačit neobvyklost děje. Ale to je tak všechno, Dějová linka žádná, herecké výkony nulové a počítačová grafika tak ubohého ražení, že jsem nevěděl,jestli hlavní hrdina běhá po písku nebo po obláčcích. Zmatená kamera se kostrbatě snaží uchvátit nás alespoň pohledy na zdevastovaný svět budoucnosti. Ale hrozná kvalita textur vám přinese akorát tak bolení hlavy. Vždy je neštěstí, když se nízkorozpočtový film snaží kopat první ligu, jak je tomu i v tomto případě. Každému můžu jen doporučit vyhnout se jen letmému pohledu na tento "film".

Prezidentův muž 2: Ground Zero (2002) (TV film)

Tento film si zaslouží svou jednu hvězdu. Tou byl a je Incredible Chuck :) Svým pseudovýkonem, pseudohláškama a efektním kopem likvidujícím hlavního záporáka si v potu svalů a vousů vydobil svou pozici.

Zelená míle (1999)

Konečně adaptace Kingova románu, která nevypadá jako podřadný TV film. Přesto mě vysoké hodnocení podivilo. I když herecké obsazení je dokonalé, stejně dokonale je odvyprávěn fádní příběh. Charaktery jsou tak ploché a jednoduché, že se to člověku ani nechce věřit. Jasné nalajnování "Ty jsi hodný, ty jsi zlý a všichni víte jak to skončí" sráží film z pěti hvězd na tři. Darabontovo zpracování "Mlhy" je nesčetněkrát lepší než tohle klišé.

Komando (1985)

"Zbylo na nás něco?" "Jen těla!" Co víc dodat? :)

Hulk (2003)

Tento film je výborný. Komiksové sekvence, které ze začátku dávají tušit zajímavý vývoj se ale rozplynou do nicoty. A i když s přibývající stopáží upadáte do nudy, povedené akční scény vás z toho všeho vytrhnou.A le jen proto, aby jste opět na půl hodiny upadly do transu z prodlužovaného řešení zbytečných rodinných problémů. Přesto inovativní přístup má svoje kouzlo, i když celek působí jako velká zelená (skoro)nuda. 3,5/5.

Utržený ze řetězu (2005)

Myslím že nejsem jediný, kdo čekal průměrnou podívanou opepřenou nějakou tou akcí. Po prvním shlédnutí jsem ale byl příjemně překvapen. Celek sice místy zadrhává, ale vše vyrovná herecký výkon Morgana Freemena a silné kopy Jet Liho. Rozhodně si to s přimhouřením oka pět hvězd zaslouží.