Odraz (2011)

Dánské drama o vztahu dospívající dívky k matce, kterou právě propustili z vězení. Skandinávsky vřelé city - dobrý film, stojí za podívání.

Rosa Morena (2010)

Anders Berthelsen v roli dánského homosexuálního architekta, který se snaží v Brazílii adoptovat dítě. Dobrý film, stojí za podívání.

Zkáza lodi Laconia (2010) (TV film)

Film natočený podle skutečné historické události z II. světové války o potopení lodi převážející italské zajatce německou ponorkou. BBC tenhle dvoudílný film rozhodně neošidila - výprava a kostýmy na výbornou. Stojí za podívání.

Kouzlo na plátně (2010)

Hodnocení je pro mě někde mezi dvěma a třemi hvězdami - nijak špatný, nijak skvělý film. Dobrá televizní kulisa na nedělní dopoledne.

Narodil se Kristus Pán! (2009)

Rodinný film, který velmi dobře začne, ale skončí v mizérii. Martin Freeman i Ashley Jensen jsou moji oblíbenci a vedou si celkem dobře, ale kde není kvalitní scénář, není pomoci. Když už bych si měl od Debbie Isitt něco vybrat, tak raději Confetti a to taky nebyla žádná sláva.

Zázrak v Krakově (2004) odpad!

Slabé hodnocení má film hlavně za scénář a herecké výkony. Obojí mě rozčilovalo. Postavy jednají naprosto nelogicky a toporně. Vrcholem zoufalství je pak surrealistická scéna cirkusové svatby. Jediným světlým bodem je Franciszek Pieczka.

Revenant (2009)

Příjemná hororová komedie, několik neotřelých nápadů a kvalitní závěr. Neměl jsem pocit ztraceného času.