Karanténa smrti (2022)

FILM, NAD KTERÝM SVĚDCI COVIDOVI BUDOU MASTURBOVAT TAK 8X DENNĚ. Na Covid mám svůj názor, takže nebudu řešit kraviny. Takže k filmu. Slasher mixnutý s home invasionem, kde vrah nahání dvě nesympatické pipiny po jednom letním baráku. Oceňuji přístup k civilnějším vrahům, kteří když dostanou pánví přes držku, tak jde vidět, že je to fakt bolí. Takže nečekejte žádné Jasony ani Hatchety. Tentokrát se dá považovat za menší úspěch i to, že oběti se snaží vraha hned dorazit, což je příjemná změna, protože jinak bych asi vyhodil televizi oknem. Potěší krátká stopáž, celkem dost krve, ačkoliv nějaké gore orgie tady nejsou, dvě hezké smrti zde najdeme. Příběhově jsme někde na průměru, kdy máme jeden celkem dobrý twist, ale jinak se to nese v duchu žánrových hranic. Motiv zabijáka je každopádně k smíchu, ale líbí se mi jak zakomponovali COVID do hororu. To fakt cením. Za mě tedy příjemná, občas dementní žánrovka, která nenabídne nic nového pod sluncem, ale je tak krátká a svižná, že nudit vlastně nestihne. Nikdy si to nejspíše už nepustím, ale ztráta času to určitě není. Ps. Jedné z hrdinek jsem přál kudlu v krku už od prvních minut. Proč? Protože znázorňovala přesně typ lidí, kterými jsem za COVIDU pohrdal nejvíce. Ti, co měli 20 roušek na ksichtě, 10 v rukávu a když šli srát, tak si radši vzali 2 s sebou. Při spaní jich měli pro jistotu na sobě 15. HNUS!!!

Klasický horor (2021)

Rejžové mají očividně dost nakoukáno, takže chválím, že první půlka filmu, kde se skládají pocty ke kultovním milníkům hororového žánru, stojí opravdu za to a po hororové stránce funguje dobře. Začíná se klasicky partou lidí, bouračka, probuzení, zjištění, že jsou v prdeli, nejsou tam sami a něco/někdo po nich jde. V téhle chvíli snímek funguje skvěle po stránce atsmosféry, hudby a nějaké té krve. Pak si tvůrci řekli: ''Serem na to, budeme originální (což nejsou) a dojebeme celý feeling z filmu dementním zvratem'', který pro zasvěceného fanouška je viditelný už v prvních 15 minutách. Pak se film už jen vleče na konec a vyjde vlastně vniveč. Je to škoda, našlápnuto bylo dobře.

Candy Land (2022)

VAROVÁNÍ!!! Nic pro zapšklé jehovisty klepající jednou týdně na dveře s knížkou o vykoupení. Do tohoto snímku jsem šel opravdu naslepo, takže jsem si nemohl udělat obrázek z traileru atd. Mladá služebnice Pána Krista, začne vybíjet osazenstvo jednoho motelu, které tvoří prostitutky a nadržení křupani. Nechybí občasná nahota (2x hezké kozy, jeden bobřík odvahy, plus nějaké to chlupaté podpaží, mňam) a trocha krve. Bodycount je sice vysoký a holky z červeného gauče padají jedna za druhou. Přesto se však jedná o takedowny stylem: Já tě někam něčím bodnu a ty jakoby krvácej. Nic víc kromě jedné rozmlácené půlky hlavy tady prostě není. Postavy jsou taky děsně hloupé a nedojde jim, že vraždy začnou hned, jak se objeví dívka v modrých šatech s krucifixem přilepeným k vagíně. Takže čistě průměrná podívaná, která se na konci trošku rozjede, ale nenabídne nic, co bychom neviděli jinde a lépe. I tak se ale jedná o stravitelný kousek, který určitě neurazí. Soundtrack je super a na některé holky se pěkně kouká. V rámci subžánru docela ok.

Alice in Borderland (2020) (seriál)

Na Netflixu se opravdu daří Korejským, Čínským a Japonským seriálům. Hra na Oliheň doslova rozbila sledovanost a byla jen otázka času, kdy vznikne něco podobného. A bum, dostali jsme Alice in Borderland, což považuji za největší překvapení minulého roku a letošní 2. série to dokázala ještě překonat. Samotný seriál stojí hlavně na postavách, které mají každý svoje charakteristické rysy a většina z nich Vám přiroste k srdci. Nechybí atletka, frajer, který vše vyřeší svým úžasným talentem pozorování a předvídaní, šíleně hezká slečna, či připosránek. Záporáci jsou tady spíš okrajově a jedná se o lidi v samotných hrách, kteří nejdou pro zradu daleko. Velkým plusem jsou hry, které nabízejí pokaždé něco jiného. Vždy se bojuje o život, ale každá barva a číslo určuje druh a obtížnost hry. Nechybí hry na testy fyzických vlastností či hry na týmovou spolupráci. Tak či tak jsou vždy napínavé, krvavé a většina lidi ve hrách neskončí moc dobře. Chválím letošní 2. sezónu, která začala těšně po Cliffhangeru 1. série a jde vidět, že se zvýšil rozpočet i nápady. Všechno je zde větší, hezčí a tentokrát se hrdinové dozví, co se stane, až posbírají všechny karty, případně, kde vlastně jsou a proč. Her je zde sice méně, ale jsou propracovanější , brutálnější a dostávají zde prostor i postavy, které v 1. sérii byli odsunuty na 2. kolej. Pokud nevíte na co koukat a chcete něco podobného jako byla Hra na Oliheň či Hunger Games, neváhejte si pustit tuhle pecku

Imawa no kuni no Alice - Episode 7 (2022) (epizoda)

Parádní díl, akorát ty dramatické linky tam prostě nefungují a smrti postav se mě bohužel nedotýkají skoro vůbec. Jinak inferno s pikovým králem za 5*

Imawa no kuni no Alice - Episode 3 (2022) (epizoda)

Srdcové hry!!!! Omg, jak já je žeru.  Hry mají nápady, brutalitu i spád. Baví mě to, čím dál víc. Libí se mi zkoušky lidského charakteru.

Imawa no kuni no Alice - Episode 1 (2022) (epizoda)

Už od začátku se jede na plný plny a mě to pohltilo ihned. Masakr v ulicích a začátek nové hry? Wow

Trol (2022)

Norská Godzilla z Wishe. Filmu se nedá upřít jedna věc a to je prostředí. Panorama severských krajin a hor snímku dodává nádech něčeho krásného a samotné lokality dokazují, že Norsko je opravdu hezká země. Netflix snímek samotný nepřipravil, ale odkoupil a tak jde jasně vidět, že se nenatáčelo někde u režiséra ve sklepě, což je pro mě osobně veliké plus. (Většina filmů od Netflixu je totiž škaredá jak noc). Příběhem provází i sympatické postavy. Mariňák, vědkyně, nerd, se kterými strávíte většinu času. Nesmíme zapomenout na nutné zlé generály a ministry, kteří jsou v každém takovém filmu akorát proto, aby si dupli pro puštění atomovek a dělali hloupá rozhodnutí.  Největším plusem považuji u snímku, že obsahuje nádech něčeho mystického. Nejedná se  totiž jen o monstrum film, kde velká příšera ničí domy, žere lidi a neplatí daně. To vše tu samozřejmě je, ale v mnohem menším měřítku. Příběhy o trolech jsou zajímavé a samotný obr vypadá vizuálně obstojně. Filmu nechybí ani takové to pohádkové srdíčko a nabízí tak aspoň něco trošku odlišného.  Problém vidím akorát v tom, že se jede podle zajeté šablony od startu do konce a krom právě těch mystických věcí, tady není nic, co už bychom neviděli jinde a třeba i lépe. Neříkám, že to je špatný film, ale v rámci žánru celkem zapadne. Občas trošku drhne tempo a divák jednou za čas mrkne na hodinky, zda už se blíží konec. Ve výsledku se tak jedná o klasickou spotřební podívanou na Netflixu, která nenadchne ani neurazí. Potěší vizuál, sympatické postavy a až pohádkový nádech. Zamrzí šablonovitost a v některých chvílích nástup nudy. Na jeden večer je to ale dostačující a patří to do té lepší části toho, co streamovací gigant za poslední dobu vypustil.