• Rodinný

Životní šance (2014)

Téma nezvyklé  v našich končinách , hudba pěkná, děj předvídatelný

Oliver Twist (2005)

Dobrý film, kniha vycházela na pokračování,děj, je dost komplikovaný a trochu rozvleklý a s tím si Polansku et all. dobře poradili. Oliver by mohl být trochu lépe obsazen, neříkám, že by hrál špatně, ale typově by mohl být výraznější.   Stejně je to se svojí "nevinností" trochu idealizovaná postava a tak proč by nemohl v té tlupě více vynikat. Ale i tak je to velmi zdařilé zpracování.

Rytíři a lapkové - Žák mistra Rumianka (1984) (epizoda)

Hudebně nadaný sirotek (rodiče zabiti nájezdníky z východu) je dán k vychování houslaři.Chtěl ho ale i jistý šlechtic a proto ho unesl a vydržoval jako zpěváka. To by šlo- měl se asi dobře, ale zlotřilec ho chtěl nechat kvůli zachování hlasu vykleštit. Houslař se ho pokusil dostat zpět, ale zabili ho. Kluk byl ale nakonec zachráněn a lump potrestán. Trochu nezvyklé téma. Kluk hezky zpívá , natočeno tak jak to v PLR uměli ,ale 2* víc ne.

Dobrou noc, pane Tom (1998) (TV film)

Žádný zázrak to asi není, ale vcelku poctivá práce a tak trochu i svědectví o době války z jiného pohledu.  3* si zaslouží.

Farinelli (1994)

Odvážný námět divně zpracovaný. Sexuální scény nepravděpodobné,jako životopis nepodařené, líčení Farinelliho divné ( ten rašící vous).Dobrý Händel. Dvě hvězdy za námět a snahu, jedna na víc za Händela.

Kopf hoch, Johannes (1941)

Nikdy jsem si nemyslel, že se na takový film budu dívat.Nahradit uniformy HJ a příslušné vlajky pionýrskými  proprietami a v padesátých letech se to mohlo dobře uplatnit i u nás. Jedna hvězda za provedení. Po stránce ideové odpad.

Ferien in Tirol (1956)

Taková rodinná komedie z padesátých let.Trochu naivní,občas nelogická, ale když uvážíme co se točilo u nás v té době...

Die Thomaner (2012)

Velice zajímavý časosběrný dokument z prostředí jednoho z nejlepších chlapeckých sborů na světě. Pravdivý. Na režii se větší mírou podílel Paul Smaczny.

Zlodějka knih (2013)

Kniha je lepší. Film je ale velmi slušné zpracování. Rudy by v poslední scéně měl být mrtvý.