Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Evokuje mi to nepříliš vydařený pokus o ženskou verzi Ethana Hunta (Mission Impossible) pracujícího pro organizaci, která mi nápadně připomíná Kingsmana. Film se nemusí stydět za rozpočet (odhadovaných 68 milionů dolarů), který je na kvalitě pozitivně znát, přesto je výsledkem jen průměrná nenáročnou jednohubku. 50%

Jsem všechny dívky (2021)

Námět se opírá o společensky citlivé téma, která si zaslouží být zfilmováno, a to klidně opakovaně v různých podobách. Bohužel v tomto případě je kvalita zpracování sotva na úrovni českého televizního filmu. Můj celkový dojem z filmu je velmi průměrný 50%

Metaloví lordi (2022)

Nenáročná oddechová jednohubka laděná do teenagerovské komedie, kterou trochu netypicky míchá s hudebním filmem. 60%

Nevyzpytatelné cesty Boží (2022)

Zdá se, že Oriol Paulo má oblibu v komplikovanějších či mysteriózních zápletkách a někdy se mu daří toho dobře využít jako u filmu Tělo a jindy mu to na můj vkus ujede jako u Záhadné bouře. V tomto případě mi jeho výtvor sedl a byl pro mne příjemným mysteriózním thrillerem. Přestože jsem vytušil kam zápletka spěje, tak jsem si film náležitě užíval a těšil se z každého nápadu, se kterým přišel. Výjimkou bylo střídání časových linií, které mi přišlo nadbytečné a zčásti matoucí. 80%

Vraždy bez předpisu (2022)

Nosný námět, ale jeho dokumentární zpracování nepatří k nejvydařenějším (Netflix má mnoho povedenějších dokumentů). Pokud člověk netouží po detailech z případu, pak bych volil "zdramatizovanou" verzi - film Dobrá sestra, který je také z produkce Netflixu a ze stejného roku. V lecčem se odklání, ale hlavní sdělení a nosný námět zůstali a tento dokument se stává trochu nadbytečným. 45%

Špionky (2019)

Neotřepaný nosný námět a proč taky nevzdát jednou holt ženám, které se aktivně účastnili světové války.   Podle mne je výsledkem obstojné válečné drama, ačkoliv stopáž mohla být o něco kratší nebo lépe využitá. 60%

The Lie (2018)

Film bych nezařadil mezi horory, pokud bych to od filmu očekává, byl bych zklamán. Místo toho se mi dostalo (do jisté míry psychologického) thrilleru. S trochu lepším obsazením nebo taktovkou, by se z toho dalo vyždímat víc. Přestože se nový Život Davida Galea nekonal, jde o docela nadprůměrný počin. 60%

M3GAN (2022)

Sci-fi thriller s hororovými prvky. Hororový žánr je u snímku spíš okrajový, ačkoliv jeho tématika, snadno evokuje notoricky známého Chuckyho. Film by mohl být jedním z dílů Black Mirror, ačkoliv většina jej kvalitou předčí a tohle je více jednohubka, co tak hluboce nezneklidní. 65%

Šampióni (2023)

Zábavná, nenáročná sportovně-sociální komedie, která zbytečně netlačí na pilu a naopak se většinou nesnižuje k výrazně hloupým scénám. Našlo by se pár momentů, které by se mohly vystřihnout a tím zkrátit dlouhou stopáž. Za mě snímek splnil očekávání a poskytl zábavný oddechový večer. 70%

Místo, za které stojí bojovat (2023)

Svěží francouzská jednohubka. která mě v první polovině velmi příjemně vtáhla do děje a navnadila na to, kam se bude zápletka dál ubírat. Možná jsem měl potom až příliš velká očekávání, a tak mě směr, který film nabral, trochu zklamal. 60%