Pán prstenů: Prsteny moci - Velká vlna (2022) (epizoda)

Po predchádzajúcej velmi dobrej časti kde som si okrem Galadriel oblúbil každého - áno už aj toho čierneho elfa (neviem jak sa volá) aj skřetov, no najviac linku s Nori, prichádza toto hovno. :/ Ja neviem ako sa to mohlo stať ale tu sa to obrátilo o 180 °. Takmer každá scéna je umelo narafičená a takmer každý dialóg je trápny. Uvediem 3 príklady: skrývanie sa toho malého hajzlíka-neviem ako sa volá ale viem že našiel rukoväť- pred skřetami jak v nejakej PC hernej cutscéne, nasleduje ex machina záchrana v pravý čas čiernym elfom, ktorého Adar pustil s nejakou úlohou, aby ho banda nepriateľov zase skoro zabila (typická chyba scenárov podobných záležitostí), a nemožnosť skřetov  ich šípmi zasiahnuť, a... A prosím pozor: Galadriel vs. vezenská stráž. to mala byť paródia, či? ...  "Epický" náboj, ktorý asi mala vyvolať posledná scéna, mi napovedá, že táto 4. epizóda nebude posledná svojho druhu. :(

Rakeťák (2022)

Bezpohlavná, vyklieštená nuda, premrhaný potenciál, obsahovo kludne na dva filmy avšak vzhladom nato že chceli všetko dať do jedného filmu tak to bolo neuveritelne skratkovité a plné klišé (klišé služili ako oslie mostíky a scenáristické barličky, nech sa nemusí všetko vysvetlovať, no po čase a hlavne ked je toho vela je to otravné a posobí to neprirodzene). Cielovkou sú asi deti, ktoré nenapadne, že kocúr kt. ma v sebe horák alebo hasiaci prístroj či ultravýkonný počítač, by mohol ... ja neviem trebars mať aj hák, lano alebo čo, ked sa o pár centimetrov vyšmykne z paluby do volného priestoru vesmíru. Divák musí s "napätím" sledovať ako ho niekto iný zachráni, a podobné do očí bijúce nelogickosti...

Stranger Things - Kapitola třetí: Monstrum a superhrdina (2022) (epizoda)

Takže absurdná open-public šikana sa zmenila na absurdné open-public zatýkanie dieťaťa do pút ! tendenčné vypočúvanie a presun do väzby jak pre nejakého sériového vraha? bez prítomnosti rodiča ?! fakt to takto musí byť ? všetko ostatné je jemne nadpriemerné, ale táto dejová linka je hnus.

Stranger Things - Kapitola druhá: Vecnova kletba (2022) (epizoda)

Ale no tááák ! :-/ Diváci a fanúšikovia... To naozaj všetci baštíte tomu scenáru, že El je stále tak extrémne šikanovaná a nikto, doslova nikto (okrem učiteľky v jednej scéne čo pôsobilo ako tichý prd počas tornáda) si ju nezastane? To sa mi táto séria fakt snaží nakecať? A nikto z postáv nepovie tej bande deciek, hej ale to by stačilo, iebe vám? Dajte jej pokoj? Namiesto toho sa davy ľudí (aj dospelých) len pridávajú k všeobecne rastúcemu posmievaniu na adresu El? Navyše po tej hrdinskej rodinnej tragédii? Takáto prehnaná dramatizácia, tlačenie na pílu, do neba volajúca nespravodlivosť, je tu horšia- okatejšia než v telenovelách alebo hlúpych a lacných reality show..... Ale ked El zraní tú šikanátorku tak sa všetci na El šokovane pozerajú jak keby niekoho zrovna zabila? Som fanúšikom tohto seriálu ale počas tejto epizódy som mal už 100 chutí to prestať sledovať. Prozatímne hodnotenie tejto série za toto klesá výrazne dole. ... Hodilo by sa nejaké vysvetlenie, napr. že El je prekliata (magnet na šikanu)...

Volejte Saulovi - Podle plánu (2022) (epizoda)

Obvykle pri tomto seriáli nehodnotím jednotlivé epizódy ale tu spravím výnimku. Za ten konec 10/10

Seveřan (2022)

Hodnotil by som to na 90 až 100% nebyť tej dejovej zápletky v 2. polke filmu. Je to tým "vikingským osudom" alebo skrátka len lenivým scenárom ako cez kopírák, kedy hlavný hrdina je uväznený ale vlastne mu nič zásadného nespravia, žiadne zmrzačenie, o okamžitom zabití ani nevraviac, nechajú ho tak ledabolo uväzneného bez nejakej ostrahy a ked sa k nemu väznitelia po poldni vrátia, tak zisťujú, že tam nieje bo ho neprekvapivo (neironicky) zachránila nejaká o polovicu menšia a ľahšia šťava?

Reminiscence (2021)

Malo to mať 80 min, bolo to 116 min a prišlo mi to ako 140 min. Další zo zbytočných a nevyžiadaných filmov :D Páčilo sa mi to vykreslenie prostredia, zaplavené getá a pod.

Po životě (2019) (seriál)

Nečakajte žiadnu mainstreamovú "pecku". Nebol som pripravený na tento suchý anglický štýl, nihilistický pseudo-doják. Možno práve vdaka tomu ma to tak zaujalo a chytilo. Edit: po 3. sérii. To isté po stí krát, ale stále to človeka dokáže zaujať. Pri tomto nenáročnom keep-calm seriáli som si príjemne oddýchol, normálne som cítil ako sa mi pokoj rozlieva do žíl. :D Posledná časť bola trocha moc sladká a naivná ale neva. :)

Rozčarování - Série 4 (2022) (série)

V 3. a 4. sezóne sa často prešlapuje na mieste hoc paradoxne dej ide dopredu. Staré aj nové postavy, lokality, zápletky, kombinácie neustálych zvratov a plno deus-ex-machina scén. Pôsobí to veľmi divne.