Kudrnatá holka (1991)

Nie je to ničím výnimočné, no 4* za nostalgiu. Spomínam si, ako som to pozerala ešte menšia, s nadšením a dojatím, pretože to bola proste Sue a zaslúžila si byť šťastná. Myslím, že na menšie deti to naozaj zapôsobí a koniec koncov ani u dospelých nemusí zostať oko suché.

Inu x Boku SS (2012) (seriál)

Zo začiatku ma to vôbec nebavilo. Soushi síce nebol charakter, ktorý u romantického anime preferujem, ale obrat na konci ma akosi dostal, pretože romantiky tam nakoniec bolo dosť.. a Soushi bol proste pekný. Zachránila to hlavne krátkosť, (čo myslím, nie je až také plus, ale to nevadí). Každopádne, príjemne strávený, oddychový čas. Nedokážem sa ale zbaviť dojmu, že mimikou sa Ririchiyo(aspoň mne) dosť podobala na Taigu z Toradory. Alebo že by sa mi to zdalo? ....

Co ta holka chce (2003)

Film videný v dosť útlom veku a už vtedy zväčša vďaka Firthovi. Film si naozaj zasluží 2*, tá 3 je u mňa z nostalgie. Ako malá som v tom videla nesmierne krásny a dojemný film...

Midori no hibi (2004) (seriál)

Hlavnú úlohu tu naozaj hrá originalita. Ten nápad je proste úžasný. Prevedenie tiež... v každom dieli síce bolo ecchi, ale dokázala som sa s tým zmieriť. Všetko bolo naozaj milé, postavy boli prepracované a hlavne zaujímavé. No trochu ma sklamal koniec. Midori si na nič nespomenula...? To je mi trošku ľúto. Nedokážem vysvetliť prečo nie plných 5*. Možno za ten zvláštny koniec, možno trochu viac romantiky. Ale naozaj sa to oplatí pozrieť.

Mafstory (2006) (seriál)

"Tu je Alinko Krasňanský!" Osobne týchto mafiánov považujem za najlepší náš seriál. Batthyány s Banánom a Margit je úžasný. Ožratý doktor na nezaplatenie a tak je to aj s ďalšími postavami. Toto je proste niečo, na čo sa nezabúda. Teším sa na film a dúfam, že kvalita neupadne. 5* preto, pretože je to proste Mafstory.

S.A: Special A (2008) (seriál)

Po prvom dieli: anime ma celkom zaujalo, no veľmi sa mi nepáči kresba. Uvidím... Dopozerané. Všetko nakoniec vyšlo na happyend a priebeh bol viac než uspokojivý. Vlastnosť hlavnej hrdinky - snaživosť, nebola nijak vtieravá ani slabá. Kei bol proste "dokonalý"! To mi ani nijak nevadilo. Ale ta kresba je hrozná! Prečo sú takí vysokí? A keď je vedľajšia postava - v tomto prípade Akira, krajšia než hlavná - Hikari... to už je trošku zle, nie? Príbeh mal potenciál, vzťahy tiež. Akira a Tadashi boli skvelí. Ale tá kresba Keia a Hikari.. veľké sklamanie. 4* dávam kvôli už toľko spomínanému Tadashimu a Akire. Nedá sa to síce ani porovnávať s Toradorou alebo Kaicho wa maid sama, ale stálo to za pozretie a čas.

Kaičó wa Maid-sama! (2010) (seriál)

Úplne ma ten príbeh očaril. Zápletka síce nie je ktovie ako originálna, to naozaj nie. Ale ústredný pár je nesmierne sympatický a Usuiho vtip nenahraditeľný. Bavilo ma, aký bol úprimný. Malá chybička na kráse, že Misaki bola trošku viac hlúpa, miestami nesympatická. A veľká zhoda náhod.. Ale v každej časti bola nejaká úžasná scéna, ktorá všetky tie malé chybičky vynahradila. Pokiaľ ma bude chcieť nejaké romantické anime uspokojiť, bude to dosť ťažké. Usui a Misaki nastavili vysokú ľatku.

Farma (2012) (pořad) odpad!

Väčšia hovadina už neexistuje nie? Kam až siaha hlúposť a bezduchosť? Celé to začína byť urážka...

Kimi ni todoke - Season 2 (2011) (série)

Najprv som chcela dať 5*. Ale jednu sťahujem, pretože, ako tu už niekto povedal a, nemohol to lepšie vystihnúť, medzi Sawako a Shotom to už tak neiskrilo. A viac ma zaujímal vzťah Chizuru a Ryua. Vážne áno, dokázala by som si o nich predstaviť anime a tak mi trochu chýba ukončenie u nich. Nemám z konca taký šťasný pocit. Niečo tomu chýba. Ale je to veľmi milé, oplatí si pozrieť.

Navždy spolu (2012)

Trochu ma odradzovalo obsadenie McAdams - Channing Tatum, pretože obe mená mi neboli nijak sympatické, no nechcela som ich súdiť, žiaden ich film som doposiaľ nevidela. A urobila som dobre. McAdams bola veľmi príjemná a Tatum ma naozaj prekvapil. Niečo tomu predsa len chýbalo, no na jeden krátky večer naozaj v pohode.