Last Cinderella (2013) (seriál)

Dávám si opáčko po letech a bohužel musím o hvězdu dolů. Už mi to nepřijde tak "super" jako před 10 lety na střední. Teď jsem zvyklá spíš na korejskou tvorbu, která mi sedí víc, je té naší o kapánek bližší. A i když tohle je na Japonsko dost odvážný seriál, některé momenty jsou prostě mimo. Vadí mi tady hrozné chování k ženám... Má smysl se na to koukat kvůli sympatické ústřední trojici. Bohužel mezitím jeden z hlavních představitelů spáchal sebevraždu. Když jsem se to dozvěděla, bylo mi to hrozně líto a bohužel jsem na to při sledování musela pořád myslet. Seriál pro mě rázem dostal smutný nádech.

Výjimečná právnička U Jong-u (2022) (seriál)

Výjimečná právnička U Jong-u je skutečné výjimečná. Bez zaváhání dávám plnou palbu 5*. Eun-bin Park je pro mě po tomhle výkonu jednou z nejlepších hereček současnosti. Samozřejmě jsem se neubránila srovnání se seriálem Dobrý doktor Freddiem Highmorem. Sorry, Freddie, ale Eun-bin ti nakopala pozadí na plné čáře. Výjimečná právnička má dokonale harmonizované prvky dramatu, komedie a srdcebolné romanťárny. A je to jediný seriál, kde jsem nikdy nepřeskočila úvodní znělku a dokonce jsem se na ni těšila. Jestli se dočkáme druhé série, budu šťastná jako delfín skákavý. Jediná výtka: Přidala bych víc velryb.

Království úsměvů (2023) (seriál) odpad!

Bohužel tohle bylo tak stupidní, že to nešlo ani dokoukat.

Vánoce v divočině (2019)

Taková placatá "Vánoční" jednohubka. Neurazí, nenadchne.

Anna Karenina (2012)

Nemám co vytknout. Moc se mi líbilo "divadelní" zpracování.

Obchodníci s bolestí (2023)

Tak trochu Vlk z Wall Street v ženské verzi, ale zdaleka ne tak povedený. Zdánlivě šokující praktiky z farma prostředí mě moc nepřekvapovaly, je to celkem běžná praxe. Počáteční rozjezd jsem sledovala s nadšením, ale postupně to tak nějak upadalo, až se z toho stalo... co vlastně? Dalo se z toho vytřískat víc!

Vojna a mír (2016) (seriál)

Je trochu zvláštní vidět klasické ruské dílo v britské verzi. A že to bylo hodně britské. Lily James by opravdu měli zakázat pokoušet se zpívat rusky, to bylo utrpení... Po chvíli vás ale ten silný příběh, který měli scénáristé k dispozici, vtáhne natolik, že se to dá prominout a už je vlastně jedno, na pozadí jakých válek se příběh odehrává... Válek byla spousta a spousta jich ještě bude. Ale o války nejde, i tady jde o ty lidské osudy... Nejsilnější byl samozřejmě poslední díl. Scénu s jedením bramboru si pamatuju už od prvního shlédnutí (teď si jen dávám po letech opáčko) a pořád ve mně zůstala. A to už je co říct...

Nic ve zlým (2023)

Námět dobrý, rozjezd dobrý, ale zpracování pokulhává. Moc se tlačilo na pilu a výsledkem jsou scény, které nejsou vtipné, ale u kterých je vám zkrátka nepříjemně.

Ztracené město (2022)

Něco tak blbýho, až je to dobrý. Přesně takovou tupou oddechovku jsem dneska potřebovala, zasmála jsem se.